Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?

Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?
53
8K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
1572883768256.png

Herkese merhaba arkadaşlar;

Bugün itibari ile Exclusive adını verdiğimiz bir tasarımı web sitemizde görmektesiniz. Henüz beta aşamasında olduğu için bazı hatalar söz konusu olabilir. Bu konuda sizlerin geri bildirimleri ve önerileri ile daha stabilize bir yapıya kavuşturabiliriz.

Lütfen görmüş olduğunuz hataları ve önerileri bizlere bildirmekten çekinmeyin.

TASARIM HAKKINDA ÖNERİLERİNİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR.

Normal şartlarda genelde bir tasarımcı olarak geliştirir testlerini ekibimiz ile yapar direkt olarak satışa sunardık. Ancak bu tasarımda radikal bir karar vererek topluluğumuzun da fikirlerini almak istedik.

İlk vermiş olduğumuz karar bu tasarımın satışının yapılmaması konusunda idi ancak gerçekten bu tasarıma sahip olmak istediklerini söyleyen arkadaşlarımız olunca bu fikrimizden vazgeçmiş bulunuyoruz.

Evet tasarım sizlerin görüşleri doğrultusunda ilerleyip testleri bittikten sonra satışa sunulacaktır.

1. Aslında bu şekilde kullanıcı yorumları ile ilerlemek kitlelerin toplulukları için arzulamış oldukları özellikleri de görmemiz açısından bizim için de çok faydalı olmaktadır. Mümkün olan özellikleri, sadeliği veya görselliği elde etmek açısından karşılıklı fikir alışverişi bu süreci daha da olumlu kılacaktır.
  2. Bu bizim aynı zamanda ticari bakış açımızı biçimlendirecektir. Ne şekilde ürünler sunmamız konusunda bizlere yardımcı olacaktır.
  3. Tasarım her zaman evrensel bir durum olup birinin beğendiğini diğerinin beğenmemesi gibi durumları da minimize etmek açısından faydalı olacaktır.
  4. Henüz beta aşamasında geliştirmek ve düzenlemek daha sağlıklı olacağı için iş yükünü de ortadan kaldıracaktır.

Neden Beta: Henüz test etmeden satışa sunarsak eğer müşteriler tarafından bir çok geri bildirim almak durumunda kalabiliriz. Tabi bunların güncellenmesi düzenlenmesi bizim için sorun olmasa da zamanımızı almaktadır. O yüzden kendi sitemizde tüm test işlemleri yapılarak sunulacaktır.

Ön sipariş alabilir miyim? Bu konuda eğer bu tasarımı isteyen arkadaşlar elbette ön sipariş verebilirler. Bunun için almak isteyen arkadaşların destek talebi üzerinden bizlere ulaşmaları yeterlidir. Ön sipariş vermek isteyenler için de satış esnasında belli bir oran indirim söz konusu olacaktır.
Not: Kararlı sürüm yayınlandıktan sonra ön sipariş vermemiş müşteriler bu haktan yararlanamayacaklardır.

Tema ücreti ne kadar olacaktır: Bu konuda henüz bir karar vermiş sayılmayız ama sanırım 45$ olacaktır. Ön sipariş vermek isteyenler için de %10 oranında bir indirim uygulanacaktır.

Beta süreci ne kadar sürer: Aslında geliştirmelere açık olduğu için beta olarak adlandırılmaktadır. Şu ana kadar tespit edilen sorunları anında çözülmektedir. Eğer çok değişik bir durum söz konusu olmadığı taktirde gelen önerilerin temaya işleme sürecini de katarsak bugünden itibaren 2 haftaya kararlı sürüme geçilecektir.

Saygılar XenTR Yönetim Ekibi...

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Daha önceki temalarımız da var olan node resimleri için mutlaka bir resim yolu belirtilmesi gerekmekte idi.. Ancak yeni çalışma ile bunun kullanıcı açısından sıkıcı bir durum olduğu değerlendirilerek bu konuda daha pratik bir çözüm yoluna gitmeyi uygun gördük. Artık node alanları için resim yolu belirtmenize gerek kalmadı. Direkt olarak resimlerinizi bilgisayarınızdan seçerek yükle demeniz yeterli olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 2395

Eğer herhangi bir resim yüklenmez ise tüm kategoriler için standart bir resim görüntülenecektir. Şimdilik bu özellik sadece Dual column ve Classic forum yapıları için etkinleştirmiş bulunuyoruz. Diğer forum yapıları farklı özellikler içerir. İsteyen istediği forum yapısını kullansın diye bir çok seçenek tema üzerinde yerleşik olarak gelmektedir.

Her şeyi mümkün olduğunca ince düşünerek tam bir kullanıcı dostu olması açısından herhangi bir şablona kod vs yazmadan bir tık uzağınızda ayarlamak için testler ve çalışmalar sürdürülmektedir.
Temanın ilk taslağında yaptığım yorum hala geçerli XenTR, ben şahsen çok beğendim. Eksiklikler muhakkak olabilir ama genel hatları ile oldukça başarılı, sıra dışı buram buram kalite kokan bir ürün çıkmış ortaya. Eline sağlık.:cool::love:
Herkese merhabalar;

Bu tasarım hakkında fikirlerinizi almak istemiştim. Ancak görsel açıdan güzel olan bir yapının kod yapısında da güzel olması benim için önemli bir unsur teşkil etmiştir. Benimle çalışan arkadaşlar bilirler ki eğer bir şeyi düzgün olarak sunmamış isem yada içime sinmiyorsa silip yenisini dahi yapmayı takıntı haline getiren birisi olduğumu bilirler.

Bu yüzden tasarımı en baştan tamamen sıfırdan yazma kararı aldım ve öyle de yaptım. Görünüm olarak bazı özellikleri eklerken bazı gereksiz yapıları da çıkarmış oldum. Bu tasarımın özellikleri ile de ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Orada daha detaylı olarak tasarım ile ilgili bilgilere erişebileceksiniz.

Şimdilik tasarımı siz değerli forum sakinlerinin yorumlarına bırakıyorum. Bu yeniden yazılmış bir tasarım olduğundan tespit etmiş olduğunuz hataları bildirirseniz sevinirim.

Saygılar...
Temayı çok beğendim ki zor beğenirim XDinc bilir.

Yorumlarıma gelince de,

Ana sayfada forumdaki son konu gözüküyor. forum başlığı altında. Kurtulun gitsin artık ondan. Kimsenin baktığı yok ona.
Welcome to community alanı iyi güzelde bir ekran yer kaplıyor. Gerçekten gerek var mı öyle birşeye emin değilim.
En üstte yer alan bu menünün yanına sayfayı yukarı kaydırma scroll düğmeside eklenip scroll hareketine göre çıkan bir float menü olsa güzel durabilir. Mouse yukarı kaydırdığınızda çıkan şık ve ufak bir menü iyi olur düşüncesindeyim.
Ekli dosyayı görüntüle 2382
Sidebar güzelde satır renklendirmesi faydalı olabilir. Farklı bir hava katar bence.
Remzi bey gönül isterdi ki satışını yapalım ama şu aşamada bu tema için böyle bir düşüncemiz yok. Belki gelecekte stabil bir yapıya kavuştuğunda bunu değerlendirebiliriz. ;)

XenTR Elinize sağlık görüntü çok güzel, ben alıcı olarak genelde temaları gtmetrics üzerinden değerlendiriyorum, günlerdir konusu geçen xenfocus lisanslı temasını kullanıyorum :)
Temanın anasayfa boyutu 2.28 mb çıkmış benim mevcut temamın neredeyse iki katı görsellerin boyutlarıyla oynamak faydalı olabilir düşüncesindeyim, tekrar elinize emeğinize sağlık (y)

NoFeaR geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Bunun farkındayım. Localde çalıştığım için image resize işlemlerine bakmamıştım açıkçası. Ancak resimler yeniden resize edilecektir. İlginiz için tekrar teşekkürler. ;)

Mirliva güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Zamanla olacak elbette. Biz kendi sitemiz olduğu için gördükçe gereken müdahaleleri yaparız diye değerlendiriyoruz. ;)

Temanın ilk taslağında yaptığım yorum hala geçerli XenTR, ben şahsen çok beğendim. Eksiklikler muhakkak olabilir ama genel hatları ile oldukça başarılı, sıra dışı buram buram kalite kokan bir ürün çıkmış ortaya. Eline sağlık.:cool::love:

Kardeşim benim güzel yorumun için teşekkür ederim. Her zaman senin fikirlerin benim için değerlidir. Sağ olasın var olasın. ;)

Tema henüz beta statüsünden bu yüzden bazı eksiklikleri olacaktır.
Fakat çok güzel duruyor be 10 numara tema diyeceğim ama nazar değecek?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Tema çok güzel olmuş elinize sağlık özellikle postbit ve postbitin sağındaki ok işareti özellikle güzel olmuşlar inşallah bende yapabilirim böyle bir şey aklımda.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Zombeyi güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Temayı çok beğendim ki zor beğenirim XDinc bilir.

Yorumlarıma gelince de,

Ana sayfada forumdaki son konu gözüküyor. forum başlığı altında. Kurtulun gitsin artık ondan. Kimsenin baktığı yok ona.
Welcome to community alanı iyi güzelde bir ekran yer kaplıyor. Gerçekten gerek var mı öyle birşeye emin değilim.
En üstte yer alan bu menünün yanına sayfayı yukarı kaydırma scroll düğmeside eklenip scroll hareketine göre çıkan bir float menü olsa güzel durabilir. Mouse yukarı kaydırdığınızda çıkan şık ve ufak bir menü iyi olur düşüncesindeyim.
1572576835402.png
Sidebar güzelde satır renklendirmesi faydalı olabilir. Farklı bir hava katar bence.

Güzel bir tema , elinize sağlık.
  • Anasayfanın sağ bar sticky özelliği gitti mi yoksa anasayfa sağ bardan az veriye sahip olduğu için anlaşılmıyor mu?
  • Anasayfadaki forum listesinde sağ ve sol panellerin genişlik uyumu gayet güzel (aşağıdaki sarı oklar) lakin içlerindeki alanlar uyumlu olmadığı için (kırmızı ve mor ok) benim gibi simetri takıntısı olanların gözünü yoruyor. 1572590493783.png
  • Seo uyumu konusunda geliştirme yapılmalı. Bunun için Xentr.net - SEO Analiz - R10.net adresini inceleyebilirsiniz.
  • Anasayfanın en altındaki Tips kısmındaki ampül simgesi kötü görünüyor. Jpg değil png yapsanız daha hoş olacak.
    1572591010189.png
  • Buna benzer olarak bizlerinde kullanabileceği bir sürümü satışa sunmalısınız :)
Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. Farklı bişi olursa tekrar yazarım.

Son düzenleme:
Fatih bey merhaba;

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Açıkçası bunu anladım dersem yalan olur.
Bu biraz da görsellik vermek için yapılmış bir durum aynı zamanda bu tür talepleri karşılamak için geliştirilmiştir. Bu özellik panel üzerinden bir tık ile kapatılabilir. Tercihe göre tabi bunlar. Kapatmak isteyen çok basit bir şekilde kapatabilir elbette.
Aslında bunu düşünmedim değil tabi sizin söyleminiz ile float menü olarak değil. Sadece basitçe ilgili alana aşağı yukarı özelliği olarak düşünmüştüm, ancak önerinizin olurabilirliğini değerlendirebilirim de. Söylediğimiz gibi henüz beta aşamasında hataları olabilir veya eksikleri bunları zaman içerisinde sizlerin de desteği ile çözeriz inşallah.

Kenar çubuğunun title alanları için mi öneriyorsunuz. Eğer title alanları ise ben daha sade olması açısından böyle değerlendirmiştim. Tabi gelen talepler doğrultusunda yeniden şekillendirilebilir. Bunu da biraz açarsanız o yönde bakabilirim.

Tüm önerileriniz için ayrıca yeniden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba SelamT

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Anasayfanın sağ bar sticky özelliği gitti mi yoksa anasayfa sağ bardan az veriye sahip olduğu için anlaşılmıyor mu?
Hayır çalışmaktadır. Ancak ana sayfa dediğin gibi sağ kenar çubuğundan içerik olarak az olduğu için bunu görememeniz gayet normaldir.
Anasayfadaki forum listesinde sağ ve sol panellerin genişlik uyumu gayet güzel (aşağıdaki sarı oklar) lakin içlerindeki alanlar uyumlu olmadığı için (kırmızı ve mor ok) benim gibi simetri takıntısı olanların gözünü yoruyor.
Bu alan birbirine nasıl eşit olur orada yer alan description yani açıklama alanını tema özelliklerinden ancak tooltip seçersen eşit olur. Eger açık bir şekilde verirsen hangi foruma açıklama için girmiş olduğun yazı karakter sayısına göre değişkenlik gösterecektir. Ayrıca alt forumların olduğunu da düşünürsek eşit olma imkanı olmaz. Takma bu kadar simetri olayına ama bende de var o dediğinden. Bende de ID takıntısı vardır. ;) Ama biliyor musun bu özelliğimi seviyorum çünkü yaptığım işleri önce kendim beğenmeliyim. :D
Seo uyumu konusunda geliştirme yapılmalı. Bunun için Xentr.net - SEO Analiz - R10.net adresini inceleyebilirsiniz.
Burada yapılması gereken adımları takip edeceğim. Bu konuda da neler yapılabilir mümkün olanı gerçekleştireceğim.
Anasayfanın en altındaki Tips kısmındaki ampül simgesi kötü görünüyor. Jpg değil png yapsanız daha hoş olacak.
Siz şöyle güzel bir tips ikonu bulsanız da oraya koysak ya :D Neyse değiştirdim. ;)

Buna benzer olarak bizlerinde kullanabileceği bir sürümü satışa sunmalısınız
Benzer bir tema sizin için de yapılabilir bundan endişeniz olmasın.

Son düzenleme:
Merhaba tasariminiz cok güzel olmuş bu temanin bir benzerini ben tasarliyom 5 ay oldu heder and foter haric aynisi şimdi siz calma filan deyince vaz gectim.

Fatih bey merhaba;

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Açıkçası bunu anladım dersem yalan olur.

Bu biraz da gösrsellik vermek için yapılmış bir durum aynı zamanda bu tür talepleri karşılamak için geliştirilmiştir. Bu özellik panel üzerinden bir tık ile kapatılabilir. Tercihe göre tabi bunlar. Kapatmak isteyen çok basit bir şekilde kapatabilir elbette.

Aslında bunu düşünmedim değil tabi sizin söyleminiz ile float menü olarak değil. Sadece basitçe ilgili alana aşağı yukarı özelliği olarak düşünmüştüm, ancak önerinizin olurabilirliğini değerlendirebilirim de. Söylediğimiz gibi henüz beta aşamasında hataları olabilir veya eksikleri bunları zaman içerisinde sizlerin de desteği ile çözeriz inşallah.

Kenar çubuğunun title alanları için mi öneriyorsunuz. Eğer title alanları ise ben daha sade olması açısından böyle değerlendirdim. Tabi gelen talepler doğrultusunda yeniden şekillendirilebilir. Bunu da biraz açarsanız o yönde bakabilirim.

Tüm önerileriniz için ayrıca yeniden teşekkür ederim.
Screenshot_20191101-223819_Chrome.jpg

Sidebar içinde title kısmı değil altındaki içerik kısmı dediğim. Ufak bir tin farkıyla bile satır renklendirme yapılabilir.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri