Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?

Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?
53
8K
Hıımm şimdi anladım. Onu da ekliyorum ama şu an için değil. Teşekkür ederim.

Merhaba elinize sağlık. Mobilde sabit Header yüksekliği fazla gibi geldi bana. Bide siz yöneticilerde ranklar çok fazla değil mi ya ? Footer kısmıda baya iyi olmuş

Merhaba elinize sağlık. Mobilde sabit Header yüksekliği fazla gibi geldi bana. Bide siz yöneticilerde ranklar çok fazla değil mi ya ? Footer kısmıda baya iyi olmuş

Murat Haklısın,
Geri bildirim için teşekkürler, header yüksekliği ayarlanabilir durumda.

Rank konusu benimde gözüme batmıyor değil hani bu ne ya diyesi geliyor insanın.

Murat Haklısın,
Geri bildirim için teşekkürler, header yüksekliği ayarlanabilir durumda.

Rank konusu benimde gözüme batmıyor değil hani bu ne ya diyesi geliyor insanın.
Bu arada lisans doğrulamasını 2 kez yapmıştım şuanda yine gözükmüyor bilginiz olsun hocam. Yani daha öncede yaptım sonra bi daha istedi şimdi yine gözükmüyor.

Üyelerin özel kullanıcı adında xentr müşterisi yazıyor aynısı rank da var. yani orda da fazlalık var gibi. Mesela premium üye müşteri olmak zorunda mı? öyleyse permium üyede müşteri rankıda fazla olmuyor mu. Kısacası ranklara bi düzenleme yapılması lazım diye düşünüyorum.

Sidebar özellikle üye paneli çok çok sade olmuş, detaylı çalışırsınız diye düşünüyorum hocam :)

Sidebar özellikle üye paneli çok çok sade olmuş, detaylı çalışırsınız diye düşünüyorum hocam :)

Bu söyleminizi iyiye mi yorayım yoksa kötüye mi çözmedim. Ancak sadelik konusunda kasıtlı olarak öyle bıraktım. O alanlarda zaten temanın paneli üzerinden gerekli düzenlemeler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Geri bildirimler doğrultusunda gereken her şey yapılabilir. Düşünceniz için teşekkür ederim.

Merhaba SelamT

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Hayır çalışmaktadır. Ancak ana sayfa dediğin gibi sağ kenar çubuğundan içerik olarak az olduğu için bunu görememeniz gayet normaldir.

Bu alan birbirine nasıl eşit olur orada yer alan description yani açıklama alanını tema özelliklerinden tooltip seçersen eşit olur. Ancak açık bir şekilde verirsen hangi forumuma açıklama için girmiş olduğun yazı karakter sayısına göre değişkenlik gösterecektir. Takma bu kadar simetri olayına ama bende de var o dediğinden. Bende de ID takıntısı vardır. ;) Ama biliyor musun bu özelliğimi seviyorum çünkü yaptığım işleri önce kendim beğenmeliyim. :D

Burada yapılması gereken adımları takip edeceğim. Bu konuda da neler yapılabilir mümkün olanı gerçekleştireceğim.

Siz şöyle güzel bir tips ikonu bulsanız da oraya koysak ya :D Neyse değiştirdim. ;)

Benzer bir tema sizin için de yapılabilir bundan endişeniz olmasın.

Flaticon.com dan istediğin icon varsa söyle..
premium olanlardan ama :D

varsa diğer arkadaşlarda isteyebilirler.

Bu söyleminizi iyiye mi yorayım yoksa kötüye mi çözmedim. Ancak sadelik konusunda kasıtlı olarak öyle bıraktım. O alanlarda zaten temanın paneli üzerinden gerekli düzenlemeler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Geri bildirimler doğrultusunda gereken her şey yapılabilir. Düşünceniz için teşekkür ederim.

Aslında konu şu şekilde, diğer sidebar bileşenlerinde başlık kısmının rengi ile içerik kısmının rengi farklı olduğu için kendini gösteriyor. Ancak Üye bölümü tek renkten oluşuyor. Bu bölümde de diğer temalarınızda olduğu gibi avatar üst kısma alınıp farklı bir backround üzerine konulabilir. Bilgilerin altına çizgi (separator) atılabilir. Benim kişisel görüşüm bu haliyle bu temada o bölümün sönük kaldığı şeklinde hocam.

Aslında konu şu şekilde, diğer sidebar bileşenlerinde başlık kısmının rengi ile içerik kısmının rengi farklı olduğu için kendini gösteriyor. Ancak Üye bölümü tek renkten oluşuyor. Bu bölümde de diğer temalarınızda olduğu gibi avatar üst kısma alınıp farklı bir backround üzerine konulabilir. Bilgilerin altına çizgi (separator) atılabilir. Benim kişisel görüşüm bu haliyle bu temada o bölümün sönük kaldığı şeklinde hocam.
Aslında bu sözünü ettiğiniz kısımda diğer temalarda olduğu gibi iki seçenek var. Ama şu an kullanılan yapıda diğer sidebar bileşenlerinde olduğu gibi bir title alanı yok. Tabi bu konuda öneriniz ile birlikte ilgili şablonda derinlemesine bir çalışma yapacağım.

Öneriniz için teşekkür ederim Hasip bey.

Tema şu anda local ortamda geliştirilmeye devam edilmektedir. Ayrıca web sitemize beta aşamasındaki bazı düzenlemeleri yapılmış sürümü yüklemiş bulunuyorum.

Bu düzenleme ile birlikte ilerde ciddi sorun olabilecek bir problem düzeltilmiştir. Navigasyon alanı çoklu seçeneğe sahip olduğu için transparan yapıda class özellğini bir js yapısı ile vermiştim ancak her sayfa yenilemesinde bu yükleme işlemini geciktirdiğini farkettim ve bu durumu sistemin kendi koşullu ifadeleri ile yeniden biçimlendirerek sorunu çözmüş oldum..

Ayrıca temalarımıza ait eklentinin güncellemesi de yapılarak tüm temalar arası olası uyum sorunları da minimize edilmiştir.

Forum sütun özelliklerine yeni bir görünüm kazandırmak açısından çift sütun özelliğinde yer alan kategorilere arka plan resmi yükleme özelliğini de ekleyerek standart görünüm yapısında da iyileştirmelere gidilmiştir.

Bu doğrultuda lütfen tespit ettiğiniz hata ve önerileri bize bildirmekten çekinmeyin.

Eğer yeterince ilgi ve rağbet görecek olursa satışa sunmayı da planladığımızı belirtmek isterim.

Son düzenleme:
Daha önceki temalarımız da var olan node resimleri için mutlaka bir resim yolu belirtilmesi gerekmekte idi.. Ancak yeni çalışma ile bunun kullanıcı açısından sıkıcı bir durum olduğu değerlendirilerek bu konuda daha pratik bir çözüm yoluna gitmeyi uygun gördük. Artık node alanları için resim yolu belirtmenize gerek kalmadı. Direkt olarak resimlerinizi bilgisayarınızdan seçerek yükle demeniz yeterli olacaktır.

1572861898294.png

Eğer herhangi bir resim yüklenmez ise tüm kategoriler için standart bir resim görüntülenecektir. Şimdilik bu özellik sadece Dual column ve Classic forum yapıları için etkinleştirmiş bulunuyoruz. Diğer forum yapıları farklı özellikler içerir. İsteyen istediği forum yapısını kullansın diye bir çok seçenek tema üzerinde yerleşik olarak gelmektedir.

Her şeyi mümkün olduğunca ince düşünerek tam bir kullanıcı dostu olması açısından herhangi bir şablona kod vs yazmadan bir tık uzağınızda ayarlamak için testler ve çalışmalar sürdürülmektedir.

Tekrar merhaba;

Bir kaç arkadaş tarafından bildirilen welcome alanı kimine göre hoş kimine göre gereksiz olduğu yönünde öneriler alıyoruz. Bende bu alan için ne yapabileceğimizi değerlendirdim. Bizim temalarımızda daha önceden var olan ama kullanılmayan başka bir özelliği bu yönde değerlendirmek istedim. Bu özellik önceleri aslında kullanıcı tercihine bırakılmış olsa da şu ana kadar bu tercihi kullanan bir müşterimizi de görmüş değilim.

Bende fonksiyon olarak yeniden değerlendirerek bu özelliği kullanıp welcome alanı yerine ana sayfada yer alan sayfa başlığı ve butonlarını bu alana almaya karar verdim.

Sözünü etmiş olduğum fonksiyon. Bu tema özelliklerinde bulunan ↓├ XenTR ┤Message Block alanında yer alan kısımdır.

1572879217403.png

Bu seçenek etkinleştirildiğinde aşağıda resimde göreceğiniz şekilde header alanına sahip olunabilmektedir.

1572879436531.png

Bu sayede daha sade bir yapı oluşmuştur. Ayrıca kullanıcı tercihine yeni bir özellik katmış olduk.

Kullanıcı tercihine bağlı olarak tek bir tık ile yukarıda sözünü etmiş olduğum özelliği etkinleştirerek bu görünümü elde edebilebilmektedir.

Dileyen yine bu seçeneği pasif ederek yine Welcome karşılama mesaj alanı sorunsuz olarak kullanabilir.

1572879664266.png

Gelen yorumlar doğrultusunda yeni revizyonları ekleyebilirim.

mükemmel bayıldım yaa olay tek kelime ile

Teşekkür ederim ERSAN.NET geliştirmek için fikirlerinizi de değerlendirebiliriz. ;)

İlginiz için teşekkür ederim. Henüz gördüğünüz gibi geliştirme aşamasında. ;)

Tekrar merhaba;

Bir kaç arkadaş tarafından bildirilen welcome alanı kimine göre hoş kimine göre gereksiz olduğu yönünde öneriler alıyoruz. Bende bu alan için ne yapabileceğimizi değerlendirdim. Bizim temalarımızda daha önceden var olan ama kullanılmayan başka bir özelliği bu yönde değerlendirmek istedim. Bu özellik önceleri aslında kullanıcı tercihine bırakılmış olsa da şu ana kadar bu tercihi kullanan bir müşterimizi de görmüş değilim.

Bende fonksiyon olarak yeniden değerlendirerek bu özelliği kullanıp welcome alanı yerine ana sayfada yer alan sayfa başlığı ve butonlarını bu alana almaya karar verdim.

Sözünü etmiş olduğum fonksiyon. Bu tema özelliklerinde bulunan ↓├ XenTR ┤Message Block alanında yer alan kısımdır.

Bu seçenek etkinleştirildiğinde aşağıda resimde göreceğiniz şekilde header alanına sahip olunabilmektedir.

Bu sayede daha sade bir yapı oluşmuştur. Ayrıca kullanıcı tercihine yeni bir özellik katmış olduk.

Kullanıcı tercihine bağlı olarak tek bir tık ile yukarıda sözünü etmiş olduğum özelliği etkinleştirerek bu görünümü elde edebilebilmektedir.

Dileyen yine bu seçeneği pasif ederek yine Welcome karşılama mesaj alanı sorunsuz olarak kullanabilir.

Gelen yorumlar doğrultusunda yeni revizyonları ekleyebilirim.

Dpe9tRFWwAAY_up.jpg

İlk konudaki mesajım düzenlenmiştir. Tema ile ilgili bilgilere yer verdim.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri