Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?

Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?
53
8K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
1572883768256.png

Herkese merhaba arkadaşlar;

Bugün itibari ile Exclusive adını verdiğimiz bir tasarımı web sitemizde görmektesiniz. Henüz beta aşamasında olduğu için bazı hatalar söz konusu olabilir. Bu konuda sizlerin geri bildirimleri ve önerileri ile daha stabilize bir yapıya kavuşturabiliriz.

Lütfen görmüş olduğunuz hataları ve önerileri bizlere bildirmekten çekinmeyin.

TASARIM HAKKINDA ÖNERİLERİNİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR.

Normal şartlarda genelde bir tasarımcı olarak geliştirir testlerini ekibimiz ile yapar direkt olarak satışa sunardık. Ancak bu tasarımda radikal bir karar vererek topluluğumuzun da fikirlerini almak istedik.

İlk vermiş olduğumuz karar bu tasarımın satışının yapılmaması konusunda idi ancak gerçekten bu tasarıma sahip olmak istediklerini söyleyen arkadaşlarımız olunca bu fikrimizden vazgeçmiş bulunuyoruz.

Evet tasarım sizlerin görüşleri doğrultusunda ilerleyip testleri bittikten sonra satışa sunulacaktır.

1. Aslında bu şekilde kullanıcı yorumları ile ilerlemek kitlelerin toplulukları için arzulamış oldukları özellikleri de görmemiz açısından bizim için de çok faydalı olmaktadır. Mümkün olan özellikleri, sadeliği veya görselliği elde etmek açısından karşılıklı fikir alışverişi bu süreci daha da olumlu kılacaktır.
  2. Bu bizim aynı zamanda ticari bakış açımızı biçimlendirecektir. Ne şekilde ürünler sunmamız konusunda bizlere yardımcı olacaktır.
  3. Tasarım her zaman evrensel bir durum olup birinin beğendiğini diğerinin beğenmemesi gibi durumları da minimize etmek açısından faydalı olacaktır.
  4. Henüz beta aşamasında geliştirmek ve düzenlemek daha sağlıklı olacağı için iş yükünü de ortadan kaldıracaktır.

Neden Beta: Henüz test etmeden satışa sunarsak eğer müşteriler tarafından bir çok geri bildirim almak durumunda kalabiliriz. Tabi bunların güncellenmesi düzenlenmesi bizim için sorun olmasa da zamanımızı almaktadır. O yüzden kendi sitemizde tüm test işlemleri yapılarak sunulacaktır.

Ön sipariş alabilir miyim? Bu konuda eğer bu tasarımı isteyen arkadaşlar elbette ön sipariş verebilirler. Bunun için almak isteyen arkadaşların destek talebi üzerinden bizlere ulaşmaları yeterlidir. Ön sipariş vermek isteyenler için de satış esnasında belli bir oran indirim söz konusu olacaktır.
Not: Kararlı sürüm yayınlandıktan sonra ön sipariş vermemiş müşteriler bu haktan yararlanamayacaklardır.

Tema ücreti ne kadar olacaktır: Bu konuda henüz bir karar vermiş sayılmayız ama sanırım 45$ olacaktır. Ön sipariş vermek isteyenler için de %10 oranında bir indirim uygulanacaktır.

Beta süreci ne kadar sürer: Aslında geliştirmelere açık olduğu için beta olarak adlandırılmaktadır. Şu ana kadar tespit edilen sorunları anında çözülmektedir. Eğer çok değişik bir durum söz konusu olmadığı taktirde gelen önerilerin temaya işleme sürecini de katarsak bugünden itibaren 2 haftaya kararlı sürüme geçilecektir.

Saygılar XenTR Yönetim Ekibi...

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Daha önceki temalarımız da var olan node resimleri için mutlaka bir resim yolu belirtilmesi gerekmekte idi.. Ancak yeni çalışma ile bunun kullanıcı açısından sıkıcı bir durum olduğu değerlendirilerek bu konuda daha pratik bir çözüm yoluna gitmeyi uygun gördük. Artık node alanları için resim yolu belirtmenize gerek kalmadı. Direkt olarak resimlerinizi bilgisayarınızdan seçerek yükle demeniz yeterli olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 2395

Eğer herhangi bir resim yüklenmez ise tüm kategoriler için standart bir resim görüntülenecektir. Şimdilik bu özellik sadece Dual column ve Classic forum yapıları için etkinleştirmiş bulunuyoruz. Diğer forum yapıları farklı özellikler içerir. İsteyen istediği forum yapısını kullansın diye bir çok seçenek tema üzerinde yerleşik olarak gelmektedir.

Her şeyi mümkün olduğunca ince düşünerek tam bir kullanıcı dostu olması açısından herhangi bir şablona kod vs yazmadan bir tık uzağınızda ayarlamak için testler ve çalışmalar sürdürülmektedir.
Temanın ilk taslağında yaptığım yorum hala geçerli XenTR, ben şahsen çok beğendim. Eksiklikler muhakkak olabilir ama genel hatları ile oldukça başarılı, sıra dışı buram buram kalite kokan bir ürün çıkmış ortaya. Eline sağlık.:cool::love:
Herkese merhabalar;

Bu tasarım hakkında fikirlerinizi almak istemiştim. Ancak görsel açıdan güzel olan bir yapının kod yapısında da güzel olması benim için önemli bir unsur teşkil etmiştir. Benimle çalışan arkadaşlar bilirler ki eğer bir şeyi düzgün olarak sunmamış isem yada içime sinmiyorsa silip yenisini dahi yapmayı takıntı haline getiren birisi olduğumu bilirler.

Bu yüzden tasarımı en baştan tamamen sıfırdan yazma kararı aldım ve öyle de yaptım. Görünüm olarak bazı özellikleri eklerken bazı gereksiz yapıları da çıkarmış oldum. Bu tasarımın özellikleri ile de ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Orada daha detaylı olarak tasarım ile ilgili bilgilere erişebileceksiniz.

Şimdilik tasarımı siz değerli forum sakinlerinin yorumlarına bırakıyorum. Bu yeniden yazılmış bir tasarım olduğundan tespit etmiş olduğunuz hataları bildirirseniz sevinirim.

Saygılar...
Temayı çok beğendim ki zor beğenirim XDinc bilir.

Yorumlarıma gelince de,

Ana sayfada forumdaki son konu gözüküyor. forum başlığı altında. Kurtulun gitsin artık ondan. Kimsenin baktığı yok ona.
Welcome to community alanı iyi güzelde bir ekran yer kaplıyor. Gerçekten gerek var mı öyle birşeye emin değilim.
En üstte yer alan bu menünün yanına sayfayı yukarı kaydırma scroll düğmeside eklenip scroll hareketine göre çıkan bir float menü olsa güzel durabilir. Mouse yukarı kaydırdığınızda çıkan şık ve ufak bir menü iyi olur düşüncesindeyim.
Ekli dosyayı görüntüle 2382
Sidebar güzelde satır renklendirmesi faydalı olabilir. Farklı bir hava katar bence.
Daha önceki temalarımız da var olan node resimleri için mutlaka bir resim yolu belirtilmesi gerekmekte idi.. Ancak yeni çalışma ile bunun kullanıcı açısından sıkıcı bir durum olduğu değerlendirilerek bu konuda daha pratik bir çözüm yoluna gitmeyi uygun gördük. Artık node alanları için resim yolu belirtmenize gerek kalmadı. Direkt olarak resimlerinizi bilgisayarınızdan seçerek yükle demeniz yeterli olacaktır.

1572861898294.png

Eğer herhangi bir resim yüklenmez ise tüm kategoriler için standart bir resim görüntülenecektir. Şimdilik bu özellik sadece Dual column ve Classic forum yapıları için etkinleştirmiş bulunuyoruz. Diğer forum yapıları farklı özellikler içerir. İsteyen istediği forum yapısını kullansın diye bir çok seçenek tema üzerinde yerleşik olarak gelmektedir.

Her şeyi mümkün olduğunca ince düşünerek tam bir kullanıcı dostu olması açısından herhangi bir şablona kod vs yazmadan bir tık uzağınızda ayarlamak için testler ve çalışmalar sürdürülmektedir.

Temanın ilk taslağında yaptığım yorum hala geçerli XenTR, ben şahsen çok beğendim. Eksiklikler muhakkak olabilir ama genel hatları ile oldukça başarılı, sıra dışı buram buram kalite kokan bir ürün çıkmış ortaya. Eline sağlık.:cool::love:

Temayı çok beğendim ki zor beğenirim XDinc bilir.

Yorumlarıma gelince de,

Ana sayfada forumdaki son konu gözüküyor. forum başlığı altında. Kurtulun gitsin artık ondan. Kimsenin baktığı yok ona.
Welcome to community alanı iyi güzelde bir ekran yer kaplıyor. Gerçekten gerek var mı öyle birşeye emin değilim.
En üstte yer alan bu menünün yanına sayfayı yukarı kaydırma scroll düğmeside eklenip scroll hareketine göre çıkan bir float menü olsa güzel durabilir. Mouse yukarı kaydırdığınızda çıkan şık ve ufak bir menü iyi olur düşüncesindeyim.
1572576835402.png
Sidebar güzelde satır renklendirmesi faydalı olabilir. Farklı bir hava katar bence.

Tema şu anda local ortamda geliştirilmeye devam edilmektedir. Ayrıca web sitemize beta aşamasındaki bazı düzenlemeleri yapılmış sürümü yüklemiş bulunuyorum.

Bu düzenleme ile birlikte ilerde ciddi sorun olabilecek bir problem düzeltilmiştir. Navigasyon alanı çoklu seçeneğe sahip olduğu için transparan yapıda class özellğini bir js yapısı ile vermiştim ancak her sayfa yenilemesinde bu yükleme işlemini geciktirdiğini farkettim ve bu durumu sistemin kendi koşullu ifadeleri ile yeniden biçimlendirerek sorunu çözmüş oldum..

Ayrıca temalarımıza ait eklentinin güncellemesi de yapılarak tüm temalar arası olası uyum sorunları da minimize edilmiştir.

Forum sütun özelliklerine yeni bir görünüm kazandırmak açısından çift sütun özelliğinde yer alan kategorilere arka plan resmi yükleme özelliğini de ekleyerek standart görünüm yapısında da iyileştirmelere gidilmiştir.

Bu doğrultuda lütfen tespit ettiğiniz hata ve önerileri bize bildirmekten çekinmeyin.

Eğer yeterince ilgi ve rağbet görecek olursa satışa sunmayı da planladığımızı belirtmek isterim.

Son düzenleme:
Tekrar merhaba;

Bir kaç arkadaş tarafından bildirilen welcome alanı kimine göre hoş kimine göre gereksiz olduğu yönünde öneriler alıyoruz. Bende bu alan için ne yapabileceğimizi değerlendirdim. Bizim temalarımızda daha önceden var olan ama kullanılmayan başka bir özelliği bu yönde değerlendirmek istedim. Bu özellik önceleri aslında kullanıcı tercihine bırakılmış olsa da şu ana kadar bu tercihi kullanan bir müşterimizi de görmüş değilim.

Bende fonksiyon olarak yeniden değerlendirerek bu özelliği kullanıp welcome alanı yerine ana sayfada yer alan sayfa başlığı ve butonlarını bu alana almaya karar verdim.

Sözünü etmiş olduğum fonksiyon. Bu tema özelliklerinde bulunan ↓├ XenTR ┤Message Block alanında yer alan kısımdır.

1572879217403.png

Bu seçenek etkinleştirildiğinde aşağıda resimde göreceğiniz şekilde header alanına sahip olunabilmektedir.

1572879436531.png

Bu sayede daha sade bir yapı oluşmuştur. Ayrıca kullanıcı tercihine yeni bir özellik katmış olduk.

Kullanıcı tercihine bağlı olarak tek bir tık ile yukarıda sözünü etmiş olduğum özelliği etkinleştirerek bu görünümü elde edebilebilmektedir.

Dileyen yine bu seçeneği pasif ederek yine Welcome karşılama mesaj alanı sorunsuz olarak kullanabilir.

1572879664266.png

Gelen yorumlar doğrultusunda yeni revizyonları ekleyebilirim.

Herkese merhabalar;

Bu tasarım hakkında fikirlerinizi almak istemiştim. Ancak görsel açıdan güzel olan bir yapının kod yapısında da güzel olması benim için önemli bir unsur teşkil etmiştir. Benimle çalışan arkadaşlar bilirler ki eğer bir şeyi düzgün olarak sunmamış isem yada içime sinmiyorsa silip yenisini dahi yapmayı takıntı haline getiren birisi olduğumu bilirler.

Bu yüzden tasarımı en baştan tamamen sıfırdan yazma kararı aldım ve öyle de yaptım. Görünüm olarak bazı özellikleri eklerken bazı gereksiz yapıları da çıkarmış oldum. Bu tasarımın özellikleri ile de ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Orada daha detaylı olarak tasarım ile ilgili bilgilere erişebileceksiniz.

Şimdilik tasarımı siz değerli forum sakinlerinin yorumlarına bırakıyorum. Bu yeniden yazılmış bir tasarım olduğundan tespit etmiş olduğunuz hataları bildirirseniz sevinirim.

Saygılar...

Gözü yormayan şahane bir tasarım olmuş. Ben çok beğendim, akşam büyük ekranda bakıp değerlendirmek istiyorum. Fiyatı uçuk olmazsa düşünebilirim :)
Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Tasarım modern arayüz yapısı ile hemen her topluluğa hitap edebilecek niteliktedir. Fiyatı konusunda daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi diğer tema ücretlerimiz ile hemen hemen aynı olacağı kanaatindeyim. Öyle fahiş fiyatlar olmayacağından emin olabilirsiniz.

Aslında ürünler sayfasında yayınlamadan önce canlı site üzerinde testlerini tamamlamak istiyorum. Tespit edilen hataları çözerek kararlı sürüm olarak yayınlamayı planlıyorum. Şu ana kadar tespit edilmiş ciddi bir hata göremedim açıkçası. Belki gözden kaçan bir kaç nokta olabilir onlar da sorun değil..

Genel hatları ile tüm cihazlarda sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmaktadır. Ayrıca site analiz sitelerinin verileri doğrultusunda da çalışmalar yapılmıştır.

Bir arkadaşımız sanırım NoFeaR gtmetrix üzerinden analiz yapmıştı bu yönde de çalışmalar yapıldı. O zaman ki alınan veriler ile şimdiki veriler arasında oldukça fark oluşmuştur. Aslında gtmetrix üzerinden alınan veriler sadece tema taraflı değildir. Tüm site verilerini alıyor olması ve sitede bir çok eklenti ve diğer sorgular da yer almaktadır. Ama yine de tasarım kısmında yapılması gerekenler tüm işlemler yapılmıştır.

gmetrix.png

Son düzenleme:
Remzi bey gönül isterdi ki satışını yapalım ama şu aşamada bu tema için böyle bir düşüncemiz yok. Belki gelecekte stabil bir yapıya kavuştuğunda bunu değerlendirebiliriz. ;)

Güzel bir tema , elinize sağlık.
  • Anasayfanın sağ bar sticky özelliği gitti mi yoksa anasayfa sağ bardan az veriye sahip olduğu için anlaşılmıyor mu?
  • Anasayfadaki forum listesinde sağ ve sol panellerin genişlik uyumu gayet güzel (aşağıdaki sarı oklar) lakin içlerindeki alanlar uyumlu olmadığı için (kırmızı ve mor ok) benim gibi simetri takıntısı olanların gözünü yoruyor. 1572590493783.png
  • Seo uyumu konusunda geliştirme yapılmalı. Bunun için Xentr.net - SEO Analiz - R10.net adresini inceleyebilirsiniz.
  • Anasayfanın en altındaki Tips kısmındaki ampül simgesi kötü görünüyor. Jpg değil png yapsanız daha hoş olacak.
    1572591010189.png
  • Buna benzer olarak bizlerinde kullanabileceği bir sürümü satışa sunmalısınız :)
Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. Farklı bişi olursa tekrar yazarım.

Son düzenleme:
Merhaba SelamT

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Hayır çalışmaktadır. Ancak ana sayfa dediğin gibi sağ kenar çubuğundan içerik olarak az olduğu için bunu görememeniz gayet normaldir.

Bu alan birbirine nasıl eşit olur orada yer alan description yani açıklama alanını tema özelliklerinden tooltip seçersen eşit olur. Ancak açık bir şekilde verirsen hangi forumuma açıklama için girmiş olduğun yazı karakter sayısına göre değişkenlik gösterecektir. Takma bu kadar simetri olayına ama bende de var o dediğinden. Bende de ID takıntısı vardır. ;) Ama biliyor musun bu özelliğimi seviyorum çünkü yaptığım işleri önce kendim beğenmeliyim. :D

Burada yapılması gereken adımları takip edeceğim. Bu konuda da neler yapılabilir mümkün olanı gerçekleştireceğim.

Siz şöyle güzel bir tips ikonu bulsanız da oraya koysak ya :D Neyse değiştirdim. ;)

Benzer bir tema sizin için de yapılabilir bundan endişeniz olmasın.

Flaticon.com dan istediğin icon varsa söyle..
premium olanlardan ama :D

varsa diğer arkadaşlarda isteyebilirler.

Aslında konu şu şekilde, diğer sidebar bileşenlerinde başlık kısmının rengi ile içerik kısmının rengi farklı olduğu için kendini gösteriyor. Ancak Üye bölümü tek renkten oluşuyor. Bu bölümde de diğer temalarınızda olduğu gibi avatar üst kısma alınıp farklı bir backround üzerine konulabilir. Bilgilerin altına çizgi (separator) atılabilir. Benim kişisel görüşüm bu haliyle bu temada o bölümün sönük kaldığı şeklinde hocam.
Aslında bu sözünü ettiğiniz kısımda diğer temalarda olduğu gibi iki seçenek var. Ama şu an kullanılan yapıda diğer sidebar bileşenlerinde olduğu gibi bir title alanı yok. Tabi bu konuda öneriniz ile birlikte ilgili şablonda derinlemesine bir çalışma yapacağım.

Öneriniz için teşekkür ederim Hasip bey.

XenTR Elinize sağlık görüntü çok güzel, ben alıcı olarak genelde temaları gtmetrics üzerinden değerlendiriyorum, günlerdir konusu geçen xenfocus lisanslı temasını kullanıyorum :)
Temanın anasayfa boyutu 2.28 mb çıkmış benim mevcut temamın neredeyse iki katı görsellerin boyutlarıyla oynamak faydalı olabilir düşüncesindeyim, tekrar elinize emeğinize sağlık (y)

NoFeaR geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Bunun farkındayım. Localde çalıştığım için image resize işlemlerine bakmamıştım açıkçası. Ancak resimler yeniden resize edilecektir. İlginiz için tekrar teşekkürler. ;)

Mirliva güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Zamanla olacak elbette. Biz kendi sitemiz olduğu için gördükçe gereken müdahaleleri yaparız diye değerlendiriyoruz. ;)

Tema henüz beta statüsünden bu yüzden bazı eksiklikleri olacaktır.
Fakat çok güzel duruyor be 10 numara tema diyeceğim ama nazar değecek?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba elinize sağlık. Mobilde sabit Header yüksekliği fazla gibi geldi bana. Bide siz yöneticilerde ranklar çok fazla değil mi ya ? Footer kısmıda baya iyi olmuş

Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri