[XTR] Image Hosting

Premium [XTR] Image Hosting 1.0.3

indirmek için izniniz yok
Premium [XTR] Image Hosting
144
24K
oradan ızın verdım zaten onda bi sıkıntı yok dosya yuklemesını yasakladıgımda resımde yukleyemıyor ondan bahsedıyorum.
Bakın bu eklentinin kullanılabilmesi için ilgili kullanıcı grubunun XenForo dosya yükleme izinlerinin olmasını gerektirir. Onun dışında eklentide yer alan izin ise resimlerin belirlenen sunucuya yüklenmesi için yapılmış bir izin sistemidir. Eklentinin izin sistemini devre dışı bırakırsanız normal XenForo dosya yükleme sistemi aktif olmaktadır. Yani resimleri XenForo sisteminin kendi data alanlarına yükleme işlemi yapar.

Bu eklentinin zaten amacı da resim dosyalarını belirlenen bir sunucuya harici olarak yüklemek içindir.

Bakın bu eklentinin kullanılabilmesi için ilgili kullanıcı grubunun XenForo dosya yükleme izinlerinin olmasını gerektirir. Onun dışında eklentide yer alan izin ise resimlerin belirlenen sunucuya yüklenmesi için yapılmış bir izin sistemidir. Eklentinin izin sistemini devre dışı bırakırsanız normal XenForo dosya yükleme sistemi aktif olmaktadır. Yani resimleri XenForo sisteminin kendi data alanlarına yükleme işlemi yapar.

Bu eklentinin zaten amacı da resim dosyalarını belirlenen bir sunucuya harici olarak yüklemek içindir.

şimdi ben dosya yuklemeyı kapatırsam resım yuklede kapanıyor. resım yukmesı ıcın dosya yukle ıznı verırsem bu kezde soyle kısmi bir acık olusuyor.

Üye ya zipli rarlı dosya yuklerse yada yuklemek ıstedıgı resmı resım yukleden değilde dosya yukleden yuklerse? ben bunu kontrol edemem kı

bnm amacım forumun kurulu oldugu dızını sısırmeden resımlerı ayırmak.

Hımm,
Bu durumda XenForo ekli dosyalar yapısından [XTR] Image Hosting eklentisi etkin ise resim dosyalarının yüklenmemesini sağlamak gerekecek. Eklenti üzerinde bir güncelleme yapmaya çalışacağım.

Hımm,
Bu durumda XenForo ekli dosyalar yapısından [XTR] Image Hosting eklentisi etkin ise resim dosyalarının yüklenmemesini sağlamak gerekecek. Eklenti üzerinde bir güncelleme yapmaya çalışacağım.

Güncelleme ne zaman kullanıma hazır olur, yaklasık tahmını :unsure:

Bilemiyorum ama hafta sonu planlayabilirim sanırım.

Son düzenleme:
Aslında şimdi biraz düşününce çok basit bir şekilde XenForo sisteminizin kurulu olduğu alana dosya ekleme alanından .zip, .rar, .pdf, .txt dosyaları dışında kalan uzantıları kaldırarak resim yükleme işlemini sadece [XTR] Image Hosting eklentisine devredebilirsiniz.

Bunun için admin.php?options/groups/attachments/ sayfasına gidin ve Allowed attachment file extensions alanında yer alan resim uzantılarını çıkarabilirsiniz. Bu sayede sadece sizin belirlemiş olduğunuz uzantıya sahip dosyalar yüklenebilir.

Aslında şimdi biraz düşününce çok basit bir şekilde XenForo sisteminizin kurulu olduğu alana dosya ekleme alanından .zip, .rar, .pdf, .txt dosyaları dışında kalan uzantıları kaldırarak resim yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için admin.php?options/groups/attachments/ sayfasına gidin ve Allowed attachment file extensions alanında yer alan resim uzantılarını çıkarabilirsiniz. Bu sayede sadece sizin belirlemiş olduğunuz uzantıya sahip dosyalar yüklenebilir.

bu ayarı daha once kontrol ettım bu cozum sağlamaz, cunku bundan tum forum uyelerı etkılenıyor yanı mod ve yonetıcılerde benım yasakladıgım uzantıları upload edemeyecekler bukez. sadece resım uzantılarını sılsem bu kez dosya yuklemenın yolu uyelere yıne acık kalacak :)

eklenti gercekten cok guzel elınıze emegınıze sağlık boyle ıslevsel oranı yuksek bir eklentıyı nasıl kacırmısım hayret ettım kendıme tek sorun basit bir guncelleme, dosya yukleme yasaklı olsa bilse uyeler resım yukleyebılsın yanı o deaktif ayar bu eklentıyı kapsamasın.

bu ayarı daha once kontrol ettım bu cozum sağlamaz, cunku bundan tum forum uyelerı etkılenıyor yanı mod ve yonetıcılerde benım yasakladıgım uzantıları upload edemeyecekler bukez. sadece resım uzantılarını sılsem bu kez dosya yuklemenın yolu uyelere yıne acık kalacak
Şu kısmı anlamıyorsunuz. Bu eklenti sistemin dosya yükleme izinleri ile ilgili değildir. XenForo dosya yükleme iznini verirseniz bu eklentide çalışır ve resimleri sizin belirlediğiniz bir alana depolar. XenForo dosya yükleme izinlerini grup izinlerinden kapatırsanız eklenti de çalışmaz. Çünkü ilgili resim yükle butonunun orada yer alması gerekir. Buda şablon yapısında bulunan form verisi içerisinde çalışır. Form verileri de XenForo permlerinden alır.

ek sorun basit bir guncelleme, dosya yukleme yasaklı olsa bilse uyeler resım yukleyebılsın yanı o deaktif ayar bu eklentıyı kapsamasın.
Yine aynı mevzu aslında. Şimdi şöyle düşünün. Bir iletişim sayfanız var ve burada içeriği yazan kullanıcı resim eklediğinde iletişim sayfanızın form değerleri içerisine yazdırmak zorundadır. Aksi taktirde resim form yapısı dışında olursa kişinin açmış olduğu iletişim mesajında yer almaz.

Siz istiyorsunuz ki ben izinleri kısayım ama yine de kullanıcılar resim gönderebilsinler. İyi de neye göre hangi yönteme göre resim gönderilecek. Geçerli yol yukarıda belirtmiş olduğum gibi olmalıdır. Allowed attachment file extensions alanından sunucunuza resim gönderilmemesi için resim uzantılarını kaldıracaksınız ve resimler sadece eklenti ile farklı bir alana upload edilecektir.

Ayrıca farklı bir resim sunucusu kullanacaksanız admin yada modların resimleri neden sistemin kendisinde barınmış olsun.

hocam ben derdımı anlatamıyorum sanırım bakın az once anlamıstınız guncelleme yapacagım dedınız sımdı tekrar basa donduk ben sımdı tane tane ızah edeyım belkıde benım kafam dolu ben yanlıs yada eksık anlıyorum yada anlatıyorum.

1-) Forumumda normal üye statusundekı kullanıcılar (yani foruma yenı uye olan normal uyeler) siz benim forumuma hiçbirsey upload edemezsiniz kardesım. ne bir tane resım ne dosya nede dosya eki. (bunu yasaklamamız ıcın uye gurubu - normal uyeler - uyeler konulara dosya yukleyebılsın mı ? - HAYIR) şimdi forum yonetımı dısında kalan forum kullanıcılara bu yolu kapattık konulara resım ekleyebılırler ama YÜKLEYEMEZLER. dosya eki içinde gecerlı.

2-) Gittim upload.maxiforum.net adında bir dizin olusturdum ve burada chevereto yazılımı kurdum kullanıyorum. gereklı ızınler ayarlamalar yapıldı sorun yok. MaxiForum.Net Resim Upload Servisi!

3-) Şimdi gelelim sizin eklentiye, indirdik kurduk etkınlestırdık daha sonra forumda ne kadar üye grubu var ise hepsini tek tek gezip bu eklentiyi görsün kullansın seklınde ızınde verdık sonrsında eklentı ayarlarından chevereto yolunu ayarlarınıda eklentıye tanımladık. ısımız bitti

Şimdi forum yonetımı admin mod vs vs bunlarda bir sorun yok. ama normal uyelerın upload yetkısı olmadıgı ıcın bu eklentıyı kullanamıyolar. eger dosya upload edebılılsın seklınde ızın verırsem sorun yok o zaman bu eklentıyı kullanıyolar. ama bu kezde hem dosya ekı dosya yukleme hemde eklıyecegı resmı dosya ekı seklınde eklemenınde yolunu acmıs olduk.

Bu anlamda sunu yapmıs olduk ya bakın degerlı uyeler foruma konulara resım yukleyebılırsızı hatta dılersenız ıstersenız bızım kendı sunucumuza yukleyebılırsınız onun ıcın dosya ekı değilde resım yukle butonuna basıp oradan resım yukleyın.

eee sımdı ben ne yapıcam ? ben adama resım yuklemesı ıcın upload ıznı verdım adam yuklıcek 10mb rarlı dosya. mısal hadi gittik xf ayarlarından dosya uzantıları kısmından bir takım ayarlar yaptık e o zamanda forum yonetımının ne sucu gunahı var? onlar eklesın ıstedıgı kadar dosya sorun yok ki onlar zaten bnm kontrolumde.

peki ben ne ıstıyorum ? konu acarken alt tarafta sadece resım yukle butonu olsun ve yuklenen resımlerı benım sunucuma yuklesın. bu kadar. (üyeler ıcın)

Ayrıca:

Allowed attachment file extensions alanından sunucunuza resim gönderilmemesi için resim uzantılarını kaldıracaksınız ve resimler sadece eklenti ile farklı bir alana upload edilecektir.

ben bu ıslemı yaptıgımda uyeler dosya yukleyebılır hale gelecek .rar .zip vs eger ben bu rarları zipleride yasaklarsam forum yonetımı foruma dosya upload edemez hale gelecek.

resım uzantılarını sıldım tmm sorunu cozduk. pekı dosya uzantılarını ne yapıcam ? onlarıda sılersem ben admın olarak kendım bile upload edemıcem e sılmezsemde uyeler de yukleyebılıcek :) nasıl olacak ?

Mehmet Bey;
Eklenti basit bir tabir ile resimleri chevereto yazılımı ile belirlenen bir sunucuda barındırmak için basit bir yöntemdir. Üye gruplarının dosya upload izinlerini düzenlemez yada kapsamaz. Ücretsiz bir eklentiden çok fazla şey bekliyorsunuz. ?

Zaten resimleri başka bir alana yüklemek istiyorsanız tercihiniz doğrultusunda bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Nasıl kullanılması gerektiği de konu içerisinde belirtildi.

Ha geri bildirimler ile eklenti yeniden değerlendirilir. Zaten bir ürünün gelişmesi içinde gereklidir.

İletişim sayfası örneği ile anlatmaya çalıştım. İşlem form verileri içerisinde olmalıdır diye.

Yine de ben resim yükle butonunu benim dediğim yerde kullanıcılara göstereceğim derseniz eğer aşağıdaki kodu uygun bulduğunuz bir şablona entegre ederek izin kontrolü vs olmadan kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. Bu sizin tercihinize daha yakın olacaktır.
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Mehmet Bey;
Eklenti basit bir tabir ile resimleri chevereto yazılımı ile belirlenen bir sunucuda barındırmak için basit bir yöntemdir. Üye gruplarının dosya upload izinlerini düzenlemez yada kapsamaz. Ücretsiz bir eklentiden çok fazla şey bekliyorsunuz. ?

Zaten resimleri başka bir alana yüklemek istiyorsanız tercihiniz doğrultusunda bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Nasıl kullanılması gerektiği de konu içerisinde belirtildi.

Ha geri bildirimler ile eklenti yeniden değerlendirilir. Zaten bir ürünün gelişmesi içinde gereklidir.

İletişim sayfası örneği ile anlatmaya çalıştım. İşlem form verileri içerisinde olmalıdır diye.

Yine de ben resim yükle butonunu benim dediğim yerde kullanıcılara göstereceğim derseniz eğer aşağıdaki kodu uygun bulduğunuz bir şablona entegre ederek izin kontrolü vs olmadan kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. Bu sizin tercihinize daha yakın olacaktır.
Kod:

pup.js üzerinden istediği şablona eklese dahi dosya yükle izni kapalı gruplara resim yükleme butonu da kapanıyor.

Kendi forumumda herkese dosya ekle butonunu gizledim.

extraless sablonuna ekle

Kod:

admin panelden dosya ekleme boyutunu 1kb olarak ayarlamayı unutmayın. Neden Metin editorune sürekle bırak yapıldığında dosya ekle özelliği aktif olduğu için
dosya,resim vb xenforoya yükler.

butonla ılgılı bı sorunum yok benım o zaten cıkması gereken
Kendi forumumda herkese dosya ekle butonunu gizledim.

extraless sablonuna ekle

Kod:

ıstedıgım sey buna yakın ama herkese gızlemek olmaz yonetıcıler dosya ekleyebılsın herkese gızlersem onlar nereden nasıl upload yapabılıcekler?

butonla ılgılı bı sorunum yok benım o zaten cıkması gereken

ıstedıgım sey buna yakın ama herkese gızlemek olmaz yonetıcıler dosya ekleyebılsın herkese gızlersem onlar nereden nasıl upload yapabılıcekler?
Onun ıcınde ayrı yazılım kullanıyorum

Yetishare file hosting script

Bunun için eklentinin şablon modifikasyonlarında koşullu ifade kullanılabilir.
Kod:
Burada x,y kulanıcı grupları belirlenebilir.

Bu koşullu ifadeyi ekleyerek bir güncelleme yapmaya çalışayım. Test etmedim henüz ama işe yarayacağını düşünüyorum.

Bunun için eklentinin şablon modifikasyonlarında koşullu ifade kullanılabilir.
Kod:
Burada x,y kulanıcı grupları belirlenebilir.
Bak bu hiç aklıma gelmemişti.
rock.gif

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri