XenForo One Signal Push Notifications

Eklenti XenForo One Signal Push Notifications 1.0.0

indirmek için izniniz yok
Merhabalar,
Sanırım kontrol ettiğin cihaz IOS grubu çünkü android sorunsuz.

ios grubu için bazı şartlar var,
OneSignal sitesinde bunları okudunuz mu? iOS Push Certificate olmadan bunu yapamazsınız.

Evet sonradan gördüm hocam teşekkürler

tesekkürler XDinc abim eklentiyi kurarken oluşan hatayı düzeltip eklentiyi tekrar kurdugun için emegine saglık saygılar

XDinc Paylaşım için teşekkürler elinize emeğinize sağlık.

Eklenti sayfasında yazan tüm yolları uyguladım ancak kurulum sonrası çanı bir kere gördüm sonrasında kayboldu şu an hiç bir tarayıcı da gözükmüyor. Rar dan çıkan __MACOSX, OneSignal-Web-SDK-HTTPS-Integration-Files dosyalarını dosya halinde kök dizine attım, dosya içerisinde bulunan JS dosyalarını mı kök dizine atmam gerekiyordu?

XDinc Paylaşım için teşekkürler elinize emeğinize sağlık.

Eklenti sayfasında yazan tüm yolları uyguladım ancak kurulum sonrası çanı bir kere gördüm sonrasında kayboldu şu an hiç bir tarayıcı da gözükmüyor. Rar dan çıkan __MACOSX, OneSignal-Web-SDK-HTTPS-Integration-Files dosyalarını dosya halinde kök dizine attım, dosya içerisinde bulunan JS dosyalarını mı kök dizine atmam gerekiyordu?
js uzantılı dosyaların kök dizinde olması gerekiyor.

Şunları kontrol et:
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> General Options -> Enable Onesignal Push Notifications seçili olmalı.
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> APP Options altında, Onesignal üzerinden yarattığın uygulamanın sana verdiği Onesignal APP ID ve OneSignal REST API keyleri girmiş olman gerekiyor.

o1o4ZY.jpg

Şunları kontrol et:
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> General Options -> Enable Onesignal Push Notifications seçili olmalı.
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> APP Options altında, Onesignal üzerinden yarattığın uygulamanın sana verdiği Onesignal APP ID ve OneSignal REST API keyleri girmiş olman gerekiyor.

Evet hocam bunları girmiştim maalesef halen çalışmıyor.

Evet hocam bunları girmiştim maalesef halen çalışmıyor.
Bu noktada kontrol etmen gereken onesignal ile oluşturduğun profil ayarlarını doğru yapıp yapmadığın. Forum konusunda bütün bu ayarlar gayet açık anlatılmış.

Bu noktada kontrol etmen gereken onesignal ile oluşturduğun profil ayarlarını doğru yapıp yapmadığın. Forum konusunda bütün bu ayarlar gayet açık anlatılmış.

Orada yazanları harfiyen uyguladım, eklentiyi kaldırıp tekrar yüklemek istedim ''Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır. Belirtilen kimlik zaten kullanılıyor.'' hatası alıyorum ayrıca eklenti sayfasında da aşağıdaki hata çıktı iyice sarpa sardı :)

Bir veya daha fazla eklentinin şu anda bekleyen eylemleri var ve tutarsız bir durumda olabilir. Bu nedenle, bazı hatalar bastırılabilir ve beklenmedik davranışlar ortaya çıkabilir. Bu kısa bir süre içinde değişmezse, bilgi için lütfen eklenti yazarına başvurun.

Orada yazanları harfiyen uyguladım, eklentiyi kaldırıp tekrar yüklemek istedim ''Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır. Belirtilen kimlik zaten kullanılıyor.'' hatası alıyorum ayrıca eklenti sayfasında da aşağıdaki hata çıktı iyice sarpa sardı :)

Bir veya daha fazla eklentinin şu anda bekleyen eylemleri var ve tutarsız bir durumda olabilir. Bu nedenle, bazı hatalar bastırılabilir ve beklenmedik davranışlar ortaya çıkabilir. Bu kısa bir süre içinde değişmezse, bilgi için lütfen eklenti yazarına başvurun.

Eklenti için gerekli kontrolleri yapabilmemiz adına destek sistemi üzerinden bize kullanıcı bilgilerinizi iletir misiniz?
Sorunun kök nedenini tespit edelim ve çözüme ulaştıralım.

Almış olduğunuz hataya gelince "Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır" uyarısı custom user field üzerinde hala etkin kalan değerden dolayıdır.
Bunu silerek sonrasında yeniden yükleyemeyi deneyebilirsiniz.

Eklentinin çalışmaması yada sorun oluşturması gibi bir durum söz konusu değildir fakat master şablonlara göre yapıldığı için şablonları revize edilmiş tema kullanan kullanıcılarda (ThemeHouse ve XenFocus temalarını kullanan kullancılarda) özelleştirmelerden dolayı kurulum sonrası bazı değişiklikler gerektiriyor.
(Bunun içinde ek bir paket sunacağım,)

Saygılar.

Sorun çözülmüştür.
Saygılar.

1569004718415.png

Oops! Sorry for this fail.
You can remove it via ACP-Custom User Field Option.

Also thank you to the this reported I will fix it next release.

Regards.

Övünç bey arkadaşın dediği kısmı Özel kullanıcı alanlarında buldum ancak değişiklik yapılamıyor, hata veriyor.

Övünç bey arkadaşın dediği kısmı Özel kullanıcı alanlarında buldum ancak değişiklik yapılamıyor, hata veriyor.

Eklentiyi silmek mi istiyorsunuz? Kaldırdıysanız silebilirsiniz.
Aksi takdirde bildirim için bu alan gerekli.

Eklentiyi silmek mi istiyorsunuz? Kaldırdıysanız silebilirsiniz.
Aksi takdirde bildirim için bu alan gerekli.

Hayır eklentiden memnunum, sadece profilde id gözükmesin diye ayarlama yapmak istedim hata verdi. Burada yazan id nin açık olması ulaşılabilir olması sıkıntı yaratır mı?

Hayır eklentiden memnunum, sadece profilde id gözükmesin diye ayarlama yapmak istedim hata verdi. Burada yazan id nin açık olması ulaşılabilir olması sıkıntı yaratır mı?

Hayır bu bir problem teşkil etmez.
Fakat şu şekilde yapın,

İlgili alana gelin aşağıda ki başlığı yazın,

1570558085579.png

Sonrasında,
Genel seçeneklerden, profil sayfasında gösterimi kaldırın kaydedin hepsi bu :)

1570558125709.png

Hayır bu bir problem teşkil etmez.
Fakat şu şekilde yapın,

İlgili alana gelin aşağıda ki başlığı yazın,

Ekli dosyayı görüntüle 2224

Sonrasında,
Genel seçeneklerden, profil sayfasında gösterimi kaldırın kaydedin hepsi bu :)

Aslında ilk mesajımda anlatmak istediğim de tam bu kısımdı :),
Kaydet dediğimde hata mesajı alıyorum, ben bu ayarı ''Özel kullanıcı alanları user_field_title.onesignal_id'' buradan yapıyorum her halde aynı yerden bahsediyoruz.

1570559841364.png

Son düzenleme:
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri