XenForo One Signal Push Notifications

Eklenti XenForo One Signal Push Notifications 1.0.0

indirmek için izniniz yok

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
Ovunc Dinc Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo One Signal Push Notifications - Kullanıcılarınıza One Signal ile Anlık Bildirimler gönderin.

Ekli dosyayı görüntüle 2124

Web Push Notification (Web Bildirim), internet sitelerinin tarayıcı (browser) aracılığıyla ziyaretçilerinin izni ile bildirim göndermelerine olanak sağlayan bir servistir. Bu servis sayesinde web siteleri sahipleri içeriklerini, haberlerini ve duyurularını izin veren ziyaretçileriyle anlık olarak paylaşabilirler.

XF'nin Push bildirimleri sayesinde sistem üzerinde olan biten bir çok etkinlikten kullanıcılar kolayca haberdar oluyor. Fakat özel bir bildirim...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

XDinc çok teşekkür ederim. Bir ekran görüntüsü paylaşayım;
ocOmfe.jpg

Ben teşekkür ederim ne demek aslında bu ürünün birde Pro sürümü vardı ama PC'de bulamadım belki onda olan seçenekleri buna boş zamanda eklerim.
Saygılar.

Orada yazanları harfiyen uyguladım, eklentiyi kaldırıp tekrar yüklemek istedim ''Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır. Belirtilen kimlik zaten kullanılıyor.'' hatası alıyorum ayrıca eklenti sayfasında da aşağıdaki hata çıktı iyice sarpa sardı :)

Bir veya daha fazla eklentinin şu anda bekleyen eylemleri var ve tutarsız bir durumda olabilir. Bu nedenle, bazı hatalar bastırılabilir ve beklenmedik davranışlar ortaya çıkabilir. Bu kısa bir süre içinde değişmezse, bilgi için lütfen eklenti yazarına başvurun.

Sorun çözülmüştür.
Saygılar.

1569004718415.png

Kardeşim benim sitede eskiden ayarlıydı bu bildirim sistemi.
Site linki https://www şeklinde kalmış.
Şu anda www yok ya XenForo 'da, ondan olabilir mi?

İşlem tamamdır, bu eklentiyle ilgili bir öneri yapabilir miyim? :)

Tabi ki de, öneriler değerlidir! Ancak eğer aradığınız ekstra bir özellik ise Ücretsiz ürünler için genelde bu şekilde pek destek vermiyoruz.

ovunc hocam yine harika bir iş çıkarmışsın tebrik ederim. Eklentiyi sorunsuz kurdum gayet güzel çalışmakta ama bir şey sormak istiyorum örneğin forumda herhangi bir konuya yazılan cevaplar yada yeni açılan konular abone olan kullanıcıların mobil ekranlarına yukarıda ki görsellerde ki gibi düşmesi için ek bir ayar yapmaya gerek var mı ? yeni mesaj olarak denedım pc de calısıyor ama mobil de gelmiyor ?

Merhabalar,
Sanırım kontrol ettiğin cihaz IOS grubu çünkü android sorunsuz.

ios grubu için bazı şartlar var,
OneSignal sitesinde bunları okudunuz mu? iOS Push Certificate olmadan bunu yapamazsınız.

Şunları kontrol et:
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> General Options -> Enable Onesignal Push Notifications seçili olmalı.
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> APP Options altında, Onesignal üzerinden yarattığın uygulamanın sana verdiği Onesignal APP ID ve OneSignal REST API keyleri girmiş olman gerekiyor.

o1o4ZY.jpg

Bu noktada kontrol etmen gereken onesignal ile oluşturduğun profil ayarlarını doğru yapıp yapmadığın. Forum konusunda bütün bu ayarlar gayet açık anlatılmış.

Orada yazanları harfiyen uyguladım, eklentiyi kaldırıp tekrar yüklemek istedim ''Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır. Belirtilen kimlik zaten kullanılıyor.'' hatası alıyorum ayrıca eklenti sayfasında da aşağıdaki hata çıktı iyice sarpa sardı :)

Bir veya daha fazla eklentinin şu anda bekleyen eylemleri var ve tutarsız bir durumda olabilir. Bu nedenle, bazı hatalar bastırılabilir ve beklenmedik davranışlar ortaya çıkabilir. Bu kısa bir süre içinde değişmezse, bilgi için lütfen eklenti yazarına başvurun.

Oops! Sorry for this fail.
You can remove it via ACP-Custom User Field Option.

Also thank you to the this reported I will fix it next release.

Regards.

Övünç bey arkadaşın dediği kısmı Özel kullanıcı alanlarında buldum ancak değişiklik yapılamıyor, hata veriyor.

Hayır bu bir problem teşkil etmez.
Fakat şu şekilde yapın,

İlgili alana gelin aşağıda ki başlığı yazın,

Ekli dosyayı görüntüle 2224

Sonrasında,
Genel seçeneklerden, profil sayfasında gösterimi kaldırın kaydedin hepsi bu :)

Aslında ilk mesajımda anlatmak istediğim de tam bu kısımdı :),
Kaydet dediğimde hata mesajı alıyorum, ben bu ayarı ''Özel kullanıcı alanları user_field_title.onesignal_id'' buradan yapıyorum her halde aynı yerden bahsediyoruz.

1570559841364.png

Son düzenleme:
Quick Jump
2,626Konular
12,459Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri