Welcome to XTR | Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?
XenForo One Signal Push Notifications

Eklenti XenForo One Signal Push Notifications 1.0.0

No permission to download

NoFeaR

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
48
Website
www.teknoxl.com
Ovunc Dinc Paylaşım için teşekkürler elinize emeğinize sağlık.

Eklenti sayfasında yazan tüm yolları uyguladım ancak kurulum sonrası çanı bir kere gördüm sonrasında kayboldu şu an hiç bir tarayıcı da gözükmüyor. Rar dan çıkan __MACOSX, OneSignal-Web-SDK-HTTPS-Integration-Files dosyalarını dosya halinde kök dizine attım, dosya içerisinde bulunan JS dosyalarını mı kök dizine atmam gerekiyordu?

montezuma

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
57
Website
osxinfo.net
Şunları kontrol et:
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> General Options -> Enable Onesignal Push Notifications seçili olmalı.
Admin Panel-> Seçenekler -> [XTR] OneSignal Push Notifications -> APP Options altında, Onesignal üzerinden yarattığın uygulamanın sana verdiği Onesignal APP ID ve OneSignal REST API keyleri girmiş olman gerekiyor.

montezuma

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
57
Website
osxinfo.net
Dear Guests, welcome! Please, Log in or Register to view hide content!
Bu noktada kontrol etmen gereken onesignal ile oluşturduğun profil ayarlarını doğru yapıp yapmadığın. Forum konusunda bütün bu ayarlar gayet açık anlatılmış.

NoFeaR

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
48
Website
www.teknoxl.com
Orada yazanları harfiyen uyguladım, eklentiyi kaldırıp tekrar yüklemek istedim ''Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır. Belirtilen kimlik zaten kullanılıyor.'' hatası alıyorum ayrıca eklenti sayfasında da aşağıdaki hata çıktı iyice sarpa sardı :)

Bir veya daha fazla eklentinin şu anda bekleyen eylemleri var ve tutarsız bir durumda olabilir. Bu nedenle, bazı hatalar bastırılabilir ve beklenmedik davranışlar ortaya çıkabilir. Bu kısa bir süre içinde değişmezse, bilgi için lütfen eklenti yazarına başvurun.

Ovunc Dinc

XenTR Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
SMS Confirmed
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
2,952
Website
xentr.net
Eklenti için gerekli kontrolleri yapabilmemiz adına destek sistemi üzerinden bize kullanıcı bilgilerinizi iletir misiniz?
Sorunun kök nedenini tespit edelim ve çözüme ulaştıralım.

Almış olduğunuz hataya gelince "Alan kimlikleri benzersiz olmalıdır" uyarısı custom user field üzerinde hala etkin kalan değerden dolayıdır.
Bunu silerek sonrasında yeniden yükleyemeyi deneyebilirsiniz.

Eklentinin çalışmaması yada sorun oluşturması gibi bir durum söz konusu değildir fakat master şablonlara göre yapıldığı için şablonları revize edilmiş tema kullanan kullanıcılarda (ThemeHouse ve XenFocus temalarını kullanan kullancılarda) özelleştirmelerden dolayı kurulum sonrası bazı değişiklikler gerektiriyor.
(Bunun içinde ek bir paket sunacağım,)

Saygılar.

Ovunc Dinc

XenTR Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
SMS Confirmed
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
2,952
Website
xentr.net
Hayır bu bir problem teşkil etmez.
Fakat şu şekilde yapın,

İlgili alana gelin aşağıda ki başlığı yazın,

1570558085579.png

Sonrasında,
Genel seçeneklerden, profil sayfasında gösterimi kaldırın kaydedin hepsi bu :)

1570558125709.png

NoFeaR

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Reaction score
48
Website
www.teknoxl.com
Aslında ilk mesajımda anlatmak istediğim de tam bu kısımdı :),
Kaydet dediğimde hata mesajı alıyorum, ben bu ayarı ''Özel kullanıcı alanları user_field_title.onesignal_id'' buradan yapıyorum her halde aynı yerden bahsediyoruz.

1570559841364.png

Last edited:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8