Kullanım tekniği Ziyaretçilere konu ve mesajlar blur efekti ile nasıl kapatılır?

Kullanım tekniği Ziyaretçilere konu ve mesajlar blur efekti ile nasıl kapatılır?
71
28K
Olup olmadığı konusunda dönüş yaparsan sevinirim. Aslında bu şekilde bir çok işlemi yapmak mümkün. Normal olarak mesaj alanlarının node vs id si yoktur. Post id leri vardır onlarda değişkendir. Ancak şablon içerisinden containerKey id sistemi kullanılabilir. Bu yorum sizi elde etmek istediğiniz sonuca eriştirebilir.

Son düzenleme:
hocam yine tüm forumlara blur efekti verdi

Forum adresinizi profilinize ekler misiniz? Kaynak kodlarından bir de ben göreyim. Yada destek talebi üzerinden bir talep oluşturun gerekli incelemeyi yapayım.

özel mesaj ile ilettim hocam

hocam yine tüm forumlara blur efekti verdi
Hocam tekrar merhaba gecikmiş cevap için üzgünüm.

Bunun yapmak için koşullu bir ifade kullanılabilir. Birde şu koşul ile dener misiniz. Burada ne yazık ki bazı koşullar css şablonunda çalışmayacağı için önerim bir template modifikasyon oluşturmanız yada ilgili şablonun içine yapıştırmanız gerekmektedir.

Kullanılacak şablon: post_macros

Bu şablon içinde şu satırı arayın.
Bul:
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Altına ekleyin. Kodları aşağıdaki şekli ile kopyalayın.
Kod:

Burada yer alan ['node-1', 'node-2'] yazan yerlerdeki sayıları kendi node id niz ile değiştirin. Ben localde test ettim çalışmaktadır. Bu koşul sadece sizin belirlemiş olduğunuz forumlardaki mesajları gizleyecektir.

Sanırım bu iş şöyle olsun böyle olsun ile bu konudan bir eklenti dahi çıkarılacak bir durum olacaktır. :)

hocam denedim fakat sunucuda çalışmadı maalesef , sizide yordum hakkını helal et..

Hocam kodu test ettim. Belirtmiş olduğunuz node id lerine ait forumda mesaj içeriklerini blur olarak göstermekte. Test ederek verdim. Rica ederim ayrıca sorununuz çözmek istedim sadece.

Bunun yapmak için koşullu bir ifade kullanılabilir. Birde şu koşul ile dener misiniz. Burada ne yazık ki bazı koşullar css şablonunda çalışmayacağı için önerim bir template modifikasyon oluşturmanız yada ilgili şablonun içine yapıştırmanız gerekmektedir.

Bul:
Kod:
Kod:

Burada yer alan ['node-1', 'node-2'] yazan yerlerdeki sayıları kendi node id niz ile değiştirin. Ben localde test ettim çalışmaktadır. Bu koşul sadece sizin belirlemiş olduğunuz forumlardaki mesajları gizleyecektir.

Sanırım bu iş şöyle olsun böyle olsun ile bu konudan bir eklenti dahi çıkarılacak bir durum olacaktır. :)
Tamam hocam kod işlevini yapıyor.. cerezlerle alakalıymış sanırım bendeki sorun
çok teşekkür ederim
sizin gibi kişilerin kıymetini bilelim arkadaşlar

Çerezlerinizi temizleyip ziyaretçi olarak giriş yaparak bakın. Giriş yapmış kullanıcılar zaten açık bir şekilde göreceklerdir. ;)

Tamam hocam kod işlevini yapıyor.. cerezlerle alakalıymış sanırım bendeki sorun
çok teşekkür ederim
sizin gibi kişilerin kıymetini bilelim arkadaşlar
Ne demek hocam; sizlerin ilgisi ve desteği bizim içinde değerlidir. Lütfen her türlü sorunlarınızı bildirmekten çekinmeyin. ;)

Bul:
Kod:
Kod:

Hocam bunu avatar için yapmamız mumkun mu? veya nasıl yapabiliriz?

Hocam dediğim gibi bu iş çok uzayacak anlaşılan.

Her neyse sadece avatarlara blur efekti vermek için aynı işlevi bu sefer message_macros şablonu için uygun class değerlerini yazarak uygulayabilirsiniz.

Bul:
Kod:
Altına ekle:
Kod:

Yine kendi forum node id lerinizi belirlemeniz gerekir. ;)

Ben bu konuya pek dahil olamadım ama bir yorum yapayım;
Bunu avatar için uyguladığınızda yaklaşık 6 şablonda değişiklik yapmanız gerekecek

Örneğin bunlar sadece member şablonları,

member_tooltip
member_view
member_notable

Birde bunun thread list alanları var. Kısaca bu iş pek mantıklı değil bu şablon düzenlemek ile ilerleyecek bir durum değildir.
Saygılar.

Ben bu konuya pek dahil olamadım ama bir yorum yapayım;
Bunu avatar için uyguladığınızda yaklaşık 6 şablonda değişiklik yapmanız gerekecek

Örneğin bunlar sadece member şablonları,

member_tooltip
member_view
member_notable

Birde bunun thread list alanları var. Kısaca bu iş pek mantıklı değil bu şablon düzenlemek ile ilerleyecek bir durum değildir.
Saygılar.
hocam sayenizde konulardaki avatar ve mesajlara blur efekti verdik . Kullanıcı gruplarına göre avatar gösteren böyle bir eklenti hiç bir yerde yok maalesef

hocam sayenizde konulardaki avatar ve mesajlara blur efekti verdik . Kullanıcı gruplarına göre avatar gösteren böyle bir eklenti hiç bir yerde yok maalesef

Tamam bunu eklenti olarak yapalım o zaman nedeni şu eğer bu kadar şablonu elle revize edecek olursanız her güncellemede bu şablonlar değişiklik yapıldığı için kendini yenileyemeyecek.

Sizde hep manuel işlem yapacaksınız! Bu doğru bir durum değil ben sadece bunu söylemek istedim.

Bir eklenti yapmışlar az once satın aldım ama beş para etmez 10 dolar çope gitti :) İlk mesajı kapatamadım. Blurred görseller çirkin görünüyor. Eğer eklenti yaparsanız talibim almaya XDinc :)

Almış olduğunuz eklenti bu konu ile mi ilgilidir? Eklenti ismi nedir?

Aslında bu konuda [XTR] Advanced Seo-Friendly Content Hiding isimli bir çalışma var ama tasarım çalışmaları nedeni ile doğru düzgün ilgilenemedim.

1589391573112.png

Merhaba, ziyaretçi için değilde belirli kullanıcı grubu için blur vermek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Quick Jump
2,624Konular
12,457Mesajlar
1,430Kullanıcılar
webcitySon Üye
Geri