Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?

Bilgi Yeni tasarım hakkında fikirleriniz nelerdir?
53
9K
Merhaba elinize sağlık. Mobilde sabit Header yüksekliği fazla gibi geldi bana. Bide siz yöneticilerde ranklar çok fazla değil mi ya ? Footer kısmıda baya iyi olmuş

Murat Haklısın,
Geri bildirim için teşekkürler, header yüksekliği ayarlanabilir durumda.

Rank konusu benimde gözüme batmıyor değil hani bu ne ya diyesi geliyor insanın.

Gözü yormayan şahane bir tasarım olmuş. Ben çok beğendim, akşam büyük ekranda bakıp değerlendirmek istiyorum. Fiyatı uçuk olmazsa düşünebilirim :)

Değerli XenTR Sakinleri;

Fiyat politikamızda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. Diğer temalarımız ile aynı fiyattan sunulacaktır. Amacımız "Kazan Kazan" ilkesinin herkese fayda sağlamasını hedeflemekteyiz.

Temanın satış fiyatı 35$ olacaktır. Sanırım bugün veya yarın satış için ürünler sayfamızda yerini alacaktır.

XenTR Tekrardan elinize emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş, diğer açmış olduğunuz tanıtım konusu da çok profesyonel olmuş tebrikler. Dün tema tekrar devreye girince tekrar test ettim siteyi, dünden bugüne de güzel bir iyileşme olmuş, bende eski durum ve son durum grafiğini paylaşayım.

Kardeşim benim güzel yorumun için teşekkür ederim. Her zaman senin fikirlerin benim için değerlidir. Sağ olasın var olasın. ;)

Tema çok güzel olmuş elinize sağlık özellikle postbit ve postbitin sağındaki ok işareti özellikle güzel olmuşlar inşallah bende yapabilirim böyle bir şey aklımda.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Zombeyi güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Fatih bey merhaba;

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Ana sayfada forumdaki son konu gözüküyor. forum başlığı altında. Kurtulun gitsin artık ondan. Kimsenin baktığı yok ona.
Açıkçası bunu anladım dersem yalan olur.
Welcome to community alanı iyi güzelde bir ekran yer kaplıyor. Gerçekten gerek var mı öyle birşeye emin değilim.
Bu biraz da görsellik vermek için yapılmış bir durum aynı zamanda bu tür talepleri karşılamak için geliştirilmiştir. Bu özellik panel üzerinden bir tık ile kapatılabilir. Tercihe göre tabi bunlar. Kapatmak isteyen çok basit bir şekilde kapatabilir elbette.
En üstte yer alan bu menünün yanına sayfayı yukarı kaydırma scroll düğmeside eklenip scroll hareketine göre çıkan bir float menü olsa güzel durabilir. Mouse yukarı kaydırdığınızda çıkan şık ve ufak bir menü iyi olur düşüncesindeyim.
Aslında bunu düşünmedim değil tabi sizin söyleminiz ile float menü olarak değil. Sadece basitçe ilgili alana aşağı yukarı özelliği olarak düşünmüştüm, ancak önerinizin olurabilirliğini değerlendirebilirim de. Söylediğimiz gibi henüz beta aşamasında hataları olabilir veya eksikleri bunları zaman içerisinde sizlerin de desteği ile çözeriz inşallah.

Sidebar güzelde satır renklendirmesi faydalı olabilir. Farklı bir hava katar bence.
Kenar çubuğunun title alanları için mi öneriyorsunuz. Eğer title alanları ise ben daha sade olması açısından böyle değerlendirmiştim. Tabi gelen talepler doğrultusunda yeniden şekillendirilebilir. Bunu da biraz açarsanız o yönde bakabilirim.

Tüm önerileriniz için ayrıca yeniden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba SelamT

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Anasayfanın sağ bar sticky özelliği gitti mi yoksa anasayfa sağ bardan az veriye sahip olduğu için anlaşılmıyor mu?
Hayır çalışmaktadır. Ancak ana sayfa dediğin gibi sağ kenar çubuğundan içerik olarak az olduğu için bunu görememeniz gayet normaldir.
Anasayfadaki forum listesinde sağ ve sol panellerin genişlik uyumu gayet güzel (aşağıdaki sarı oklar) lakin içlerindeki alanlar uyumlu olmadığı için (kırmızı ve mor ok) benim gibi simetri takıntısı olanların gözünü yoruyor.
Bu alan birbirine nasıl eşit olur orada yer alan description yani açıklama alanını tema özelliklerinden ancak tooltip seçersen eşit olur. Eger açık bir şekilde verirsen hangi foruma açıklama için girmiş olduğun yazı karakter sayısına göre değişkenlik gösterecektir. Ayrıca alt forumların olduğunu da düşünürsek eşit olma imkanı olmaz. Takma bu kadar simetri olayına ama bende de var o dediğinden. Bende de ID takıntısı vardır. ;) Ama biliyor musun bu özelliğimi seviyorum çünkü yaptığım işleri önce kendim beğenmeliyim. :D
Seo uyumu konusunda geliştirme yapılmalı. Bunun için Xentr.net - SEO Analiz - R10.net adresini inceleyebilirsiniz.
Burada yapılması gereken adımları takip edeceğim. Bu konuda da neler yapılabilir mümkün olanı gerçekleştireceğim.
Anasayfanın en altındaki Tips kısmındaki ampül simgesi kötü görünüyor. Jpg değil png yapsanız daha hoş olacak.
Siz şöyle güzel bir tips ikonu bulsanız da oraya koysak ya :D Neyse değiştirdim. ;)

Buna benzer olarak bizlerinde kullanabileceği bir sürümü satışa sunmalısınız
Benzer bir tema sizin için de yapılabilir bundan endişeniz olmasın.

Son düzenleme:
Murat Haklısın,
Geri bildirim için teşekkürler, header yüksekliği ayarlanabilir durumda.

Rank konusu benimde gözüme batmıyor değil hani bu ne ya diyesi geliyor insanın.
Bu arada lisans doğrulamasını 2 kez yapmıştım şuanda yine gözükmüyor bilginiz olsun hocam. Yani daha öncede yaptım sonra bi daha istedi şimdi yine gözükmüyor.

Üyelerin özel kullanıcı adında xentr müşterisi yazıyor aynısı rank da var. yani orda da fazlalık var gibi. Mesela premium üye müşteri olmak zorunda mı? öyleyse permium üyede müşteri rankıda fazla olmuyor mu. Kısacası ranklara bi düzenleme yapılması lazım diye düşünüyorum.

Sidebar özellikle üye paneli çok çok sade olmuş, detaylı çalışırsınız diye düşünüyorum hocam :)

Sidebar özellikle üye paneli çok çok sade olmuş, detaylı çalışırsınız diye düşünüyorum hocam :)

Bu söyleminizi iyiye mi yorayım yoksa kötüye mi çözmedim. Ancak sadelik konusunda kasıtlı olarak öyle bıraktım. O alanlarda zaten temanın paneli üzerinden gerekli düzenlemeler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Geri bildirimler doğrultusunda gereken her şey yapılabilir. Düşünceniz için teşekkür ederim.

Bu söyleminizi iyiye mi yorayım yoksa kötüye mi çözmedim. Ancak sadelik konusunda kasıtlı olarak öyle bıraktım. O alanlarda zaten temanın paneli üzerinden gerekli düzenlemeler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Geri bildirimler doğrultusunda gereken her şey yapılabilir. Düşünceniz için teşekkür ederim.

Aslında konu şu şekilde, diğer sidebar bileşenlerinde başlık kısmının rengi ile içerik kısmının rengi farklı olduğu için kendini gösteriyor. Ancak Üye bölümü tek renkten oluşuyor. Bu bölümde de diğer temalarınızda olduğu gibi avatar üst kısma alınıp farklı bir backround üzerine konulabilir. Bilgilerin altına çizgi (separator) atılabilir. Benim kişisel görüşüm bu haliyle bu temada o bölümün sönük kaldığı şeklinde hocam.

mükemmel bayıldım yaa olay tek kelime ile

Teşekkür ederim ERSAN.NET geliştirmek için fikirlerinizi de değerlendirebiliriz. ;)

İlginiz için teşekkür ederim. Henüz gördüğünüz gibi geliştirme aşamasında. ;)

Tekrar merhaba;

Bir kaç arkadaş tarafından bildirilen welcome alanı kimine göre hoş kimine göre gereksiz olduğu yönünde öneriler alıyoruz. Bende bu alan için ne yapabileceğimizi değerlendirdim. Bizim temalarımızda daha önceden var olan ama kullanılmayan başka bir özelliği bu yönde değerlendirmek istedim. Bu özellik önceleri aslında kullanıcı tercihine bırakılmış olsa da şu ana kadar bu tercihi kullanan bir müşterimizi de görmüş değilim.

Bende fonksiyon olarak yeniden değerlendirerek bu özelliği kullanıp welcome alanı yerine ana sayfada yer alan sayfa başlığı ve butonlarını bu alana almaya karar verdim.

Sözünü etmiş olduğum fonksiyon. Bu tema özelliklerinde bulunan ↓├ XenTR ┤Message Block alanında yer alan kısımdır.

Bu seçenek etkinleştirildiğinde aşağıda resimde göreceğiniz şekilde header alanına sahip olunabilmektedir.

Bu sayede daha sade bir yapı oluşmuştur. Ayrıca kullanıcı tercihine yeni bir özellik katmış olduk.

Kullanıcı tercihine bağlı olarak tek bir tık ile yukarıda sözünü etmiş olduğum özelliği etkinleştirerek bu görünümü elde edebilebilmektedir.

Dileyen yine bu seçeneği pasif ederek yine Welcome karşılama mesaj alanı sorunsuz olarak kullanabilir.

Gelen yorumlar doğrultusunda yeni revizyonları ekleyebilirim.

Dpe9tRFWwAAY_up.jpg

İlk yayınladığında da çok hoşuma gitmişti revize olduktan sonraki hali de çok güzel olmuş şuan için görünen her hangi bir sorun yok. Her zaman ki gibi sanatını konuşturmuşsunuz hocam.
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Elimizden geldiğince kullanıcı dostu arayüzleri çıkarmak için çalışmaktayız. Tema ile ilgili geniş bir anlatım içeren konu oluşturduğumda daha net anlaşılır olacaktır. ;)

Quick Jump
2,630Konular
12,464Mesajlar
1,433Kullanıcılar
tvparadiseSon Üye
Geri