Yeni mesaj ve yeni konu aç butonları

Yeni mesaj ve yeni konu aç butonları
10
3K

xmnxf

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba
Forum için yeni bir anasayfa atadım aşağıda fotografta olan ve forum anasayfasında gözüken yeni konu aç ve yeni mesaj butonlarını anasayfada da gözukmesini istiyorum ...

Ekli dosyalar

• buton.jpg
    buton.jpg
    7.6 KB · Görüntüleme: 8
Öncelikle merhaba,
Sanırım forum için bir page oluşturdunuz ve bunu ana sayfa olarak ayarladınız. Normal şartlarda ilgili alana page title döngüsü hakimdir. Burada eğer "Add bookmark" butonunu kullanmamayı tercih ederseniz aşağıdaki kodu oluşturmuş olduğunuz sayfada Template HTML alanına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca web sitenizde bizden almış olduğunuz temayı göremiyorum. Herhangi bir sorun mu var?

Örnek:
1103

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

önelikle teşekkür ederim buton kodları çalıştı
Malum gelen ziyaretçilerin %65 cep telefonu kullanıcılardan geliyor bende mobilden girenlere uzun uzadıya forum katogorileri göstermek istemedim ve yeni mesajları ve uyelerin takip ettikleri konuların mesajlarını göstermek istedim ve yeni bir anasayfa oluşturdum
anasayfanın HTML şablonu kodları asağıdaki gibi seo bakımından eksik veya eklemem gereken bir şey var mı yorum yaparsanız sevinirim

HTML:

Not: sizden aldığım tema yı eskimesin diye saklıyorum:)) , aklımda yeni bir proje var o siteye daha uygun olacak...

Standart olarak bir page sayfası zaten sitenizin PAGE-CONTAINER şablonunu kullanacağı için head alanı mevcut seo yapısını alacaktır. Template HTML alanına sadece içeriklerinizi girmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Standart olarak bir page sayfası zaten sitenizin PAGE-CONTAINER şablonunu kullanacağı için head alanı mevcut seo yapısını alacaktır. Template HTML alanına sadece içeriklerinizi girmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
İlk başta bende sizin gibi düşünmüştüm fakat Meta açıklama ve meta tag gibi bölümleri almıyor sadece title alıyor
kodları kaldırdığımda sayfa bilgisi aşağıdaki resimdeki gibi no found olarak çıkıyor...

Ekli dosyalar

• seo-2.jpg
    seo-2.jpg
    98.4 KB · Görüntüleme: 11
Normal şartlarda oluşturulmuş bir page bu şekilde alınmaktadır. Orada meta verilerini görebilirsiniz. Meta etiketler, web yöneticilerinin arama motorlarına siteleri hakkında bilgi vermesi için harika bir yöntemdir. Meta etiketler her tür istemciye bilgi sağlamak için kullanılabilir ve her sistem sadece anladığı meta etiketleri işler, diğerlerini yok sayar. Meta etiketler xenforo sayfanızın <head> bölümüne eklenir ve genellikle şöyle görünür:
1105

Normal şartlarda oluşturulmuş bir page bu şekilde alınmaktadır. Orada meta verilerini görebilirsiniz. Meta etiketler, web yöneticilerinin arama motorlarına siteleri hakkında bilgi vermesi için harika bir yöntemdir. Meta etiketler her tür istemciye bilgi sağlamak için kullanılabilir ve her sistem sadece anladığı meta etiketleri işler, diğerlerini yok sayar. Meta etiketler xenforo sayfanızın <head> bölümüne eklenir ve genellikle şöyle görünür:
Ekli dosyayı görüntüle 1105

olusturdugunuz demo sayfanın kaynak kodlarına baktım yukarıda resimdeki meta bilgileri gözükmüyor
+ seo testinde ise aşağıdaki resimdeki gibi çıkıyor sizin sayfa
demo-xrntr.jpg

Buradan bakın. Adres yanlış sanırım.

Gördüğünüz gibi standart sayfaya ait başlık ve açıklama bilgileri olduğu için bu verileri yansıtmaktadır. Çünkü sayfada meta taglar bulunmamaktadır. Eğer sayfaya sizin yukarıda vermiş olduğunuz gibi eklerseniz sayfa head alanında değil sayfa kodlarınızın başladığı alanda yer alacaktır.

Burada tüm veriler aslında işlenmektedir.
Kod:

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri