Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

• Sitemize kayıt olurken XenForo lisans doğrulaması isteğe bağlıdır. Lisans doğrulmasını hesap alanınızdan kayıt sonrasıda gerçekleştirebilirsiniz ve forumu aktif olarak kullanabilirsiniz fakat ürün satın almak yada premium kategoride yer alan eklentileri indirebilmek için lisans doğrulması gereklidir. Lütfen doğrulama sürecinde kullandığınız lisansın ID kodunu girin. ID doğrulama kodunuz XenForo Müşteri (Customer Area) bölümünde "Token number" olarak bulunuyor.

Yeni mesaj ve yeni konu aç butonları

xmnxf

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Premium
Üye ID
40

İtibar Puanı:

Merhaba
Forum için yeni bir anasayfa atadım aşağıda fotografta olan ve forum anasayfasında gözüken yeni konu aç ve yeni mesaj butonlarını anasayfada da gözukmesini istiyorum ...

Ekli dosyalar

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Öncelikle merhaba,
Sanırım forum için bir page oluşturdunuz ve bunu ana sayfa olarak ayarladınız. Normal şartlarda ilgili alana page title döngüsü hakimdir. Burada eğer "Add bookmark" butonunu kullanmamayı tercih ederseniz aşağıdaki kodu oluşturmuş olduğunuz sayfada Template HTML alanına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca web sitenizde bizden almış olduğunuz temayı göremiyorum. Herhangi bir sorun mu var?

Örnek:
1103

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

xmnxf

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Premium
Üye ID
40

İtibar Puanı:

önelikle teşekkür ederim buton kodları çalıştı
Malum gelen ziyaretçilerin %65 cep telefonu kullanıcılardan geliyor bende mobilden girenlere uzun uzadıya forum katogorileri göstermek istemedim ve yeni mesajları ve uyelerin takip ettikleri konuların mesajlarını göstermek istedim ve yeni bir anasayfa oluşturdum
anasayfanın HTML şablonu kodları asağıdaki gibi seo bakımından eksik veya eklemem gereken bir şey var mı yorum yaparsanız sevinirim

HTML:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

xmnxf

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Premium
Üye ID
40

İtibar Puanı:

Not: sizden aldığım tema yı eskimesin diye saklıyorum:)) , aklımda yeni bir proje var o siteye daha uygun olacak...

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Standart olarak bir page sayfası zaten sitenizin PAGE-CONTAINER şablonunu kullanacağı için head alanı mevcut seo yapısını alacaktır. Template HTML alanına sadece içeriklerinizi girmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

xmnxf

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Premium
Üye ID
40

İtibar Puanı:

Standart olarak bir page sayfası zaten sitenizin PAGE-CONTAINER şablonunu kullanacağı için head alanı mevcut seo yapısını alacaktır. Template HTML alanına sadece içeriklerinizi girmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
İlk başta bende sizin gibi düşünmüştüm fakat Meta açıklama ve meta tag gibi bölümleri almıyor sadece title alıyor
kodları kaldırdığımda sayfa bilgisi aşağıdaki resimdeki gibi no found olarak çıkıyor...

Ekli dosyalar

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Normal şartlarda oluşturulmuş bir page bu şekilde alınmaktadır. Orada meta verilerini görebilirsiniz. Meta etiketler, web yöneticilerinin arama motorlarına siteleri hakkında bilgi vermesi için harika bir yöntemdir. Meta etiketler her tür istemciye bilgi sağlamak için kullanılabilir ve her sistem sadece anladığı meta etiketleri işler, diğerlerini yok sayar. Meta etiketler xenforo sayfanızın <head> bölümüne eklenir ve genellikle şöyle görünür:
1105

xmnxf

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Premium
Üye ID
40

İtibar Puanı:

Normal şartlarda oluşturulmuş bir page bu şekilde alınmaktadır. Orada meta verilerini görebilirsiniz. Meta etiketler, web yöneticilerinin arama motorlarına siteleri hakkında bilgi vermesi için harika bir yöntemdir. Meta etiketler her tür istemciye bilgi sağlamak için kullanılabilir ve her sistem sadece anladığı meta etiketleri işler, diğerlerini yok sayar. Meta etiketler xenforo sayfanızın <head> bölümüne eklenir ve genellikle şöyle görünür:
Ekli dosyayı görüntüle 1105
olusturdugunuz demo sayfanın kaynak kodlarına baktım yukarıda resimdeki meta bilgileri gözükmüyor
+ seo testinde ise aşağıdaki resimdeki gibi çıkıyor sizin sayfa
demo-xrntr.jpg

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Buradan bakın. Adres yanlış sanırım.

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Gördüğünüz gibi standart sayfaya ait başlık ve açıklama bilgileri olduğu için bu verileri yansıtmaktadır. Çünkü sayfada meta taglar bulunmamaktadır. Eğer sayfaya sizin yukarıda vermiş olduğunuz gibi eklerseniz sayfa head alanında değil sayfa kodlarınızın başladığı alanda yer alacaktır.

Burada tüm veriler aslında işlenmektedir.
Kod: