Çözüldü Yardım Xenforo Mail Hatası mı? Eğer Öyle ise Çözdüm.

Çözüldü Yardım Xenforo Mail Hatası mı? Eğer Öyle ise Çözdüm.
19
4K

bebekforum

Licenced
SMS Confirmed
Site: Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum
xenforo versiyon: xenforo2.0.11

Sunucu hata günlüğü
  • InvalidArgumentException: DOMXPath::query(): Invalid expression in selector >> body << in /var/www/vhosts/bebekforum.net.tr/httpdocs/src/vendor/pelago/emogrifier/Classes/Emogrifier.php on line 370
  • src/vendor/pelago/emogrifier/Classes/Emogrifier.php:1532
  • Tarafından: blues
  • 13 Ara 2019 09:52'de
Yığın izleme
#0 [internal function]: Pelago\Emogrifier->handleXpathError(2, 'DOMXPath::query...', '/var/www/vhosts...', 370, Array)
#1 src/vendor/pelago/emogrifier/Classes/Emogrifier.php(370): DOMXPath->query('//')
#2 src/vendor/pelago/emogrifier/Classes/Emogrifier.php(289): Pelago\Emogrifier->process(Object(DOMDocument))
#3 src/XF/Mail/Styler.php(36): Pelago\Emogrifier->emogrify()
#4 src/XF/Mail/Mailer.php(189): XF\Mail\Styler->styleHtml('<!DOCTYPE html>...', true, Object(XF\Language))
#5 src/XF/Mail/Mail.php(277): XF\Mail\Mailer->renderMailTemplate('user_account_ap...', Array, Object(XF\Language), Object(QuestionThreads\XF\Entity\User))
#6 src/XF/Mail/Mail.php(327): XF\Mail\Mail->renderTemplate()
#7 src/XF/Mail/Mail.php(341): XF\Mail\Mail->getSendableMessage()
#8 src/XF/ApprovalQueue/User.php(63): XF\Mail\Mail->send()
#9 [internal function]: XF\ApprovalQueue\User->actionApprove(Object(QuestionThreads\XF\Entity\User))
#10 src/XF/ApprovalQueue/AbstractHandler.php(115): call_user_func_array(Array, Array)
#11 src/XF/Pub/Controller/ApprovalQueue.php(63): XF\ApprovalQueue\AbstractHandler->performAction('approve', Object(QuestionThreads\XF\Entity\User))
#12 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(249): XF\Pub\Controller\ApprovalQueue->actionProcess(Object(XF\Mvc\ParameterBag))
#13 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(88): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass('XF:ApprovalQueu...', 'Process', 'json', Object(XF\Mvc\ParameterBag), '', Object(XF\Pub\Controller\ApprovalQueue), NULL)
#14 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(41): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop(Object(XF\Mvc\RouteMatch))
#15 src/XF/App.php(1931): XF\Mvc\Dispatcher->run()
#16 src/XF.php(329): XF\App->run()
#17 index.php(13): XF::runApp('XF\\Pub\\App')
#18 {main}

Arkadaşlar bu mail hatası değil mi? Ben öyle olduğunu düşündüm. Yeni kurduğum sunucuya yerleştirdiğim forumun mail ayarlarını doğru ssl olarak ayarlamadım ve mail sunucusunu yanlış yazmamdan kaynaklı. Eğer öyle ise sorunu çözdüm. Yok Başka bir hata varsa bilemem...

Son düzenleme:
PHP sürümününüz nedir? Eğer mevcut sisteminiz xenforo2.0.11 ise PHP 7.2 kullanmalısınız. Yok sürümünüz 2.0.12 ve üzeri ise PHP 7.3.1 kullanın sorununuz çözülecektir. Bu mail hatası değildir.

Php sürümü plesk obsidian kurdum.
ya 7.3.12 ya da 7.2.25 var. Ondan öncesi yok. Ama 7.3 de idi. Sunucuyu kurarken ayarları yaparken Düşürmeyi unutmuşum. Şimdi 7.2.25 yaptım

Peki sorununuz çözüldü mü?

Büyük ihtimal ile çözülmüştür. Tavsiyem hem sisteminiz hemde php versiyonunu güncel kullanmanız yönünde olacaktır. Bol hitli günler dilerim...

Xenforo2.0.11 de kalmayı düşünüyorum. İleride sıkıntı çeker miyim?

Mesela pleski trial kurdum. Plesk obsidian da iki php versiyonu var. Lisanslıda bu değişir mi?

Ben her zaman güncel kullanma taraftarıyım. İlerde bir zorluk çeker misiniz bunu şimdiden kestirmek zor ama güncel olmak demek her şeyden önce güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.

PHP sürümünü güncel ve kararlı olanı kullanmanız sizin açınızdan daha yararlı olacaktır. Ancak mevcut sisteminiz güncel PHP sürümünde yukarıda belirttiğiniz hatalara neden olacaktır.

Plesk Obsidian php seçeneği neden az. Eğer mümkün olsaydı ben php 7,1 e inmek isterdim. 7.2.25 yerine

Plesk Obsidian php seçeneği neden az. Eğer mümkün olsaydı ben php 7,1 e inmek isterdim. 7.2.25 yerine
Bu tür konular için hizmet aldığınız yerden bilgi edinebilirsiniz. Belki isteğinizi karşılayacak bir çözümleri olabilir. Sunucu konusunda daha yetkin olan arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Malesef şimdiki sunucu aldığım yer hetzner daha önce de hostinger di hiçbiri bana hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Her şeyi ben kurdum. Ayarları yaptım.

Hatta hostinger de bir müşteri yetkilisine dedim ki centos üzerine plesk kurdum. Dedi ki, centos 7 üzerine plesk kurmanız mümkün değil... ??? Dedim kurdum... ???yaptım. Bakın 3 senedir sunucum çalışıyor. Şimdi hetzner deyim. Ama hiç destek kullanmam. Kendi işimi kendim görürüm. Sunucuyu boş alıyorum her şeyini kurup ayarlıyorum.

Son düzenleme:
XenTR ayrıca xenforo çok güvenli bir sistem lisanslı olduktan sonra çok eski versiyon forumlar gösterebilirim size yıllardır tıkır tıkır çalışan ve en ufak bir güvenlik zaafiyeti geçirmeyen. Mesela

hala xenforo 1.5.16 da..

Ben XenForo güvensiz demiyorum ki demek istediğim güncel kullanmanın daha iyi olacağı yönünde. Her neyse umarım sorununuz çözüm bulmuştur.

XenTR ayrıca xenforo çok güvenli bir sistem lisanslı olduktan sonra çok eski versiyon forumlar gösterebilirim size yıllardır tıkır tıkır çalışan ve en ufak bir güvenlik zaafiyeti geçirmeyen. Mesela

hala xenforo 1.5.16 da..

Php obsidian 7.4 php surumu var güncelleme yerinde php sürümünü yükseltebilirsiniz iyi calismalar dilerim.

Sorun tarafımdan Araçlar ayarlar bölümünde Plesk kısmında Güncelleştirmeler bölümünde PHP nin tüm versiyonlarını indirerek. PHP 7.1 ayarlayarak çözülmüştür. Ayrıca var olan mail hatası da düzeltilmiştir.

Sorun Çözüldü

Sorunun PHP sürümünüz ile ilgili olduğunu daha önce dile getirmiştim. Sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim.

Son düzenleme:
Çözüm
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri