[XTR] Style Switcher

Eklenti [XTR] Style Switcher 1.0.2

indirmek için izniniz yok
Site adresinizi profilinizden ekler misiniz? Her eklenti genelde standart temaya göre üretilir. Kullanmış olduğunuz temanın kendisine özgü class yapıları neticesinde olası sorunlar mümkündür. Onun için sitenizde kullandığınız temaya özgü düzenleme yapılması gerekebilir. Sorunu görmeden bir şey söylemem zor bu durumda. Demo sitemizde belirtmiş olduğunuz sorun yoktur. Talepleriniz doğrultusunda bunun ile ilgili olarak sanırım bir güncelleme yayınlayabilirim.
Hocam bozulmanın bir kere arkaplanı sıfırla seçeğini kullandıktan sonra oluştuğunu söyleyebilirim.(Ya da başka bir şekilde) Şu an demo adresinde de sorun oluşturdum kendi çerezlerimle. Buyrun;

giphy.gif

Arka plan reset işlemi ile kutulu düzen ve arka plan resimleri standart ayarlara çekilirler. Ben demo sitesinde sözünü ettiğiniz gibi bir sorun göremiyorum yada ben yanlış anlıyorum. Bu belirttiğiniz durumu detaylandırabilir misiniz?

Ayrıca demo sitesinde eklenti üzerinde bir kaç revizyon gerçekleştirdim. Aslında hata olarak kabul edilmeyecek ama sinir bozucu bir durumu sabitlemiş oldum. Sistem önce kendi yapısını yüklemesine müteakiben sonradan eklenti ile birlikte gelen js dosyasını yüklemektedir. Doğal olarak her sayfa yenilemesinde önce kendisini sonra da js yapısını yükler. Eklentinin çalışma mantığı da js sistemine bağlı olduğu için ilgili class değerlerini yükleme sonrasında atamaktadır. Bunun ile ilgili olarak bir düzenleme yapıldı. Cookies dosyası da tek bir js dosyasında birleştirildi.

Daha önce revizyon yaptığımız özelliği de ekleyerek eklentiyi paketleyerek yeni sürüm olarak yayınlamayı düşünüyorum.
Hocam eklentiyi paketlemeden önce test etmem mümkün mü? En azından canlı sitede. Ya da sizinle iletişime geçmemiz mümkün mü? Zira eklentinin kusurlu olarak paketlenmesini istemeyiz. Kısacası gönüllü tester olabilirim.

Tabii neden olmasın. Ama önce tamamlamam gerek şu anda başka bir işe bakıyorum. Elimdeki iş bitsin direk paketler pm atarım.
Sorunu tam olarak anlatamadığımı da bildirmek istiyorum. Bu sorun benim sitemle, tema ile ya da bir şeyle ilgili değil. Canlı demoda da mevcut. Default temada da mevcut. Local kurulumda da mevcut. Yani genel bir durum :(

Şu adımları izleyebilir misiniz? Sorunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

1. XenTR / Professional XenForo Styles : Default-Style adresinde görünümü Box yapın,
  2. Herhangi bir forum yazısına girin ve fikrinizi değiştirip görünümü Wide yapın tekrar,
  3. Sonra box yaptığınız anasayfaya döndüğünüzde oranın hala box kaldığını forum konusunun da wide olduğunu göreceksiniz.

Bu konuyu biraz inceleme fırsatı buldum. Evet söylemiş olduğunuz sorunun çerezler ile alakalı olduğunu tespit ettim. Aslında sorun sayılır mı kestiremedim. Şöyle ki eklenti için bir çerez dosyası kullanılmaktadır. Bu çerez dosyasının amacı ise sayfada yapılan değişikliği kaydetmesi içindir. Yani bir sayfaya girdiniz ve bu sayfada sayfa yapısını boxed olarak ayarladınız. Artık girmiş olduğunuz o sayfa boxed (Kutulu) olarak kalacaktır. Taki siz yeniden düzenleyene yada reset butonuna tıklayana kadar. Ve yahutta tarayıcı önbelleğinizi silene kadar bu girmiş olduğunuz sayfa ayarladığınız biçimde kalacaktır. Ne yazık ki şu aşamada bu konuda çok fazla bir şey yapılabilir görünmüyor.

Belki bunun için sadece ana sayfada yapılan düzenlemelerin tüm alanlarda uygulanması için bir düzenleme yapılabilir. Yani stil değiştirici sadece ana sayfada aktif olacak diğer sayfalarda görüntülenmeyecektir. Bu sayede ana sayfada yapılan değişiklikler diğer sayfalar için de geçerli olacak ve her sayfanın cookies tutmasının önüne geçilmiş olacaktır. Bu tek ve geçerli çözüm olacaktır.
Hocam şöyle bir olay söz konusu;
Nasıl ki renk seçtiğimizde tüm sayfalarda geçerli oluyorsa wide ya da box seçtiğimizde de aslında belli bir boyut değeri cssini aktif ediyoruz. Nasıl oluyor da renkleri algılıyorken wide değerini unutuyor. Bence ikisini aynı mantıkla çalışan bir hale getirmek sorunu çözecektir henüz tam olarak nasıl olacağını bilemesem bile.

Great Add-on, kindly also add black color scheme, Thanks

Geçiş yaparken beyaz ekran nasıl kaldırabilirim. Preloading sanırım.

Geçiş yaparken beyaz ekran nasıl kaldırabilirim. Preloading sanırım.
Ne yazık ki bunun için eklentinin yeniden ele alınması gerekir. Çünkü tarayıcı sayfayı yüklerken en üstten yani head alanından itibaren yükleme işlemi gerçekleştirir. Pree loader bu geçiş esnasındaki sayfa yükleme işlevini ayarlamak için kullanılmıştır.

Loader olmadan farklı bir şekilde sayfaları yüklemek için head tagları arasına verilerin döndürüleceği bir yapının uygulanması gerekir. Ancak şu aşamada planlanan bir durum değildir.

Ne yazık ki bunun için eklentinin yeniden ele alınması gerekir. Çünkü tarayıcı sayfayı yüklerken en üstten yani head alanından itibaren yükleme işlemi gerçekleştirir. Pree loader bu geçiş esnasındaki sayfa yükleme işlevini ayarlamak için kullanılmıştır.

Loader olmadan farklı bir şekilde sayfaları yüklemek için head tagları arasına verilerin döndürüleceği bir yapının uygulanması gerekir. Ancak şu aşamada planlanan bir durum değildir.
Peki beyaz ekran yerine ikon konamaz mi?

Merhaba style switcher mobilde kayboluyor. Tema exclusive Dark/light. Nasıl ayarlayabilirim?

Bununla ilgili olarak stil özelliklerinin en altında bir ayar mevcuttur.

AdminCP > Appearance > Styles > Your style - Style properties > [XTR] Style Switcher

Enable style switcher on mobile devices bunu kapatırsanız mobilde de görünür.

1633429847637.png

Son düzenleme:
Merhaba bende buton gelmedi hocam

Web sitenizde kullanmış olduğunuz tasarım için lisansınızın olmadığı görülmekte. Bu konuda bir açıklama yapmak ister misiniz?
Lisans derken bunu ben wmaracından bşr freelancer a yaptırdım dün yükledi normalde kullandığımız tema değil bende şu anda temayı inceliyordum yavaş ve ağır bir tema acaba dediğiniz gibi nulled yüklediği içinmi yoksa aşte vesaire hepsi lisanslı eklentiler dahil. Ayrıca tema ayarlarında da bir yapımcı belirtilmşyor ama dediğiniz gibi ise hmen kaldırıyorum. Uyardığınız için teşekkürler

Lisans derken bunu ben wmaracından bşr freelancer a yaptırdım dün yükledi normalde kullandığımız tema değil bende şu anda temayı inceliyordum yavaş ve ağır bir tema acaba dediğiniz gibi nulled yüklediği içinmi yoksa aşte vesaire hepsi lisanslı eklentiler dahil. Ayrıca tema ayarlarında da bir yapımcı belirtilmşyor ama dediğiniz gibi ise hmen kaldırıyorum. Uyardığınız için teşekkürler
İnşallah shell falan atmamışlardır

Bu wmaracında yaptırdığınız kişinin bilgilerini özelden iletir misiniz? Tasarımlarımızın güncel sürümlerini şu anda bir çok müşterimiz kullanmakta ve herhangi bir olumsuz geri bildirimleri bulunmamaktadır. Tema gayet stabil olarak çalışır.

Ayrıca aklım almıyor madem lisanslı eklentiler kullanıyorsunuz o halde neden warez işler yapan kişiler ile irtibat halindesiniz anlam vermek gerçekten zor.

Bu wmaracında yaptırdığınız kişinin bilgilerini özelden iletir misiniz? Tasarımlarımızın güncel sürümlerini şu anda bir çok müşterimiz kullanmakta ve herhangi bir olumsuz geri bildirimleri bulunmamaktadır. Tema gayet stabil olarak çalışır.

Ayrıca aklım almıyor madem lisanslı eklentiler kullanıyorsunuz o halde neden warez işler yapan kişiler ile irtibat halindesiniz anlam vermek gerçekten zor.
Dm attım hocam da siz girdiğinizde bşr yavaşlık farketmedinizmş belki oynandığı içindir bana yavaş geldi. Birde uzun zamandır iş yaptığım biri idi neden böyle yaptı anlamadım

Quick Jump
2,630Konular
12,464Mesajlar
1,433Kullanıcılar
tvparadiseSon Üye
Geri