[XTR] Eklenti Dosyalarını Sil - Addon File Remove

Premium [XTR] Eklenti Dosyalarını Sil - Addon File Remove 1.0.1

indirmek için izniniz yok
Premium [XTR] Eklenti Dosyalarını Sil - Addon File Remove
21
7K

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
Ovunc Dinc Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

[XTR] Eklenti Dosyalarını Sil - Addon File Remove - Eklentilerin kaldırılma sürecinde, sunucunuz üzerinde yer alan dosyalarını ilgili dizinden siler.

Bu eklenti XenForo üzerinde daha önceden kurmuş olduğunuz eklentilerin kaldırılma sürecinde, sunucunuz üzerinde yer alan dosyalarını ilgili dizinden siler.

Çalışma prensibi için, aşağıda yer alan resimde göründüğü gibi eklentilerin kaldırılma sürecinde açılan popup uyarı alanının içinde yer alan onay kutusunun işaretlenmesi yeterlidir.

Ekli dosyayı görüntüle 408

Bu eklenti kaldırılan uygulamaların ana klasörlerinde/ilgili klasörlerde yer alan tüm dosyaları siler.

Eklenti...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Gerçekten güzel düşünülmüş bir eklenti . İnsanlar eklentiyi yönetici paneli üzerinden kaldırıyor ama bazen sunucu üzerinde unutulan dosyalar kalmaktadır. Güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık. Aslında XenForo eklenti sistemi ile yerleşik olması gerektiğini düşünüyorum. (y)

Özellikle localhost üzerinde test yaparken sürekli gereken bir eklenti en azından benim için.

Bu arada eklenti adında bir harf eksik yazılmış sanırım, bayadır bakıyorum belki farkeder ve düzeltirler diye ama XDinc , XenTR bir el atıverin.:)

Bencede yararlı bir eklenti olmuş cpanel veya ftp programı kullanmak zorunda kalmayacağız ..

I will try it, thank you ! ;)

çok teşekkürler. eklenti dosyalarını silmek uğraştırıcı oluyordu...

Özellikle localhost üzerinde test yaparken sürekli gereken bir eklenti en azından benim için.

Bu arada eklenti adında bir harf eksik yazılmış sanırım, bayadır bakıyorum belki farkeder ve düzeltirler diye ama XDinc , XenTR bir el atıverin.:)

Bu eklenti için güncelleme yapacağım.
Yeni özellikler ekleyebiliriz güncelleme sürecinde hatayı düzelteceğim çok teşekkürler.

Eklenti dosyalarını kaldırma sürecini işaretlediğimizde bazen ana klasörü geçici bir süre tutuyor.
Bunu engellemek adına hashes.json üzerinden ilgili verileri almasını sağlayacağız. Bu yüzden yapıyı tamamen değiştirmemiz gerekecek ama ortaya daha güzel bir çalışma çıkacaktır. Bir sonraki sürümde güncelleme yapmak yerine eklentiyi kaldırıp yeniden kurmanız gerekebilir arkadaşlar.

Ek olarak bu eklenti için önerileriniz varsa bu aşamada iletirseniz seviniriz.

I will try this resource, thank you!

Evet konuyu detaylı olarak ele aldığımızda eklenti dosyalarının otomatik olarak kaldırılması konusunda sorunsuz bir çalışmayı sanırım bugün sizlere sunacağız.
Bu çalışma sürecinde dikkate aldığımız unsurlar,
  • Aynı klasörü kullanan eklentilerde ana klasörü by-pass etme (silmeme)
  • hashes.json üzerinde yer alan tüm dizinleri izleyerek veri dosyalarını silme.
  • Olası hataların engellenmesi adına eklenti sistemden kaldırıldıktan sonra devreye girme.

Ovunc Dinc kullanıcımız, [XTR] Eklenti Dosyalarını Sil - Addon File Remove için yeni bir güncelleme yayınlamıştır. Güncelleme hakkında detaylı bilgi için kaynak sayfasını ziyaret ediniz;

1.0.1

Güncelleme Hakkında Bilgilendirme
Bu sürümde bir önceki versiyonda görev alan bir çok dosya eklentiden çıkarılmıştır. Hatasız bir yükseltme için eski versiyonu tamamen kaldırarak yeni sürümü yeniden yüklemeniz faydalı olacaktır.

Eklenti XF2.1+ üzerinde olan sürümlerde çalışır.
Güncelleme ile kaynak konusunda belirtilen/planlanan tüm fonksiyonlar sağlanmıştır.

Arşivde yükleme test edilmiştir.

Ekli dosyayı görüntüle 1093

Ekli dosyayı görüntüle 1092

Güncellemenin devamını inceleyin...

Faydalı bir güncelleme olmuş.

Test ettinizmi bilmiyorum ama eski sürümde sadece /src/addons klasörü içindeki eklenti dosyalarını kaldırılıyor js ve styles klasöründe bulunan dosyalar kaldırılmıyordu...
test edip yorum yapacağım.

Abi ben bu eklentinin 1.0.0 versiyonunu kullanıyorum da src klasörü haricinde diğer klasörlerde bulunan dosyaları silmiyor bunun için yapılacak bir şey varmı?

Guzel eklentı elıne saglık. Sayenızde webmasterlar ıyıce tembellesek :D

this would help me a lot! :) thank you

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri