Welcome to XENTR - Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

XenForo resim sunucusu?

Zombeyi

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Yüklenen resimler cdn gibi bir yerde saklanıyor bunu nasıl yapabilirim?
Amacım foruma yüklenen tüm görselleri başka bir yerde tutmak bu sayede yedek alırken rahatlıkla alabilmek.

HytaleTurkiye

XenTR Ekibi
XenTR Mod
Lisanslı Üye
Müşteri
XenTR Üyesi
Web Sitesi
hytaleturkiye.com
Soru - Xenforo Forumumuzda Fotoğraflar’ı Nereye Yüklemeliyiz?
Bu konuyu okursanız cevap bulacağınıza eminim. Ben şu anda uyguluyorum.
Harici siteye yüklenip link verilmiş resimlerin google açısından kötü olacağını düşündüğüm için Using DigitalOcean Spaces or Amazon S3 for file storage in XF 2.x bu tarz bir servis kullanabilirsin.

Sota

XenTR Müşterisi
Müşteri
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Web Sitesi
tavsiyeforumu.com
ileride sorun yasamamanız adına ben bunu tavsiye ederim. alt domain farklı bir sunucu ıslemını yaraya pansuman gıbı goruyorum.

Resimlerin yüklenmesine teşvik ettiniz site yada sitelerin kapandığını varsayıyorum.

Bu durum için olanınız vardir umarım.

Xenforo Cache güveniyorum derseniz.
Büyük hüsrana uğrarsınız.

MehmetOZCAN

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Web Sitesi
www.maxiforum.net
Resimlerin yüklenmesine teşvik ettiniz site yada sitelerin kapandığını varsayıyorum.

Bu durum için olanınız vardir umarım.

Xenforo Cache güveniyorum derseniz.
Büyük hüsrana uğrarsınız.

walla hocam ben bugune kadar kapanmayan ayakta duran kalan 1 tane resim yükleme site görmedim ama bu durumu iyileştirmek için kendi sunucu ve forumumu riske edemem.

bnm gorusum bu yonde. kim nereye yüklüyor ise yüklesin resmini.

XenTR

XenTR Yönetici
Admin
XenTR Mod
Lisanslı Üye
Müşteri
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Web Sitesi
xentr.net
Burada vermiş olduğunuz sitelerin günün birinde kapanmayacağının garantisi yoktur. Dolayısı ile projeniz ile birlikte kendi sunucularınızı kullanmanız mantıklı olacaktır.

Sota

XenTR Müşterisi
Müşteri
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Web Sitesi
tavsiyeforumu.com
walla hocam ben bugune kadar kapanmayan ayakta duran kalan 1 tane resim yükleme site görmedim ama bu durumu iyileştirmek için kendi sunucu ve forumumu riske edemem.

bnm gorusum bu yonde. kim nereye yüklüyor ise yüklesin resmini.
Kendıme rıske atamam dedıgın noktada kendını nasıl rıske attıgının farkında degılsın.

bırkac yıl sonra gerısın gerıye sıtendekı resımlerı kırık oldugunu gordugunde ahlat tuhler vahlar hıcbırı sıze yardımcı olmayacak.

suan kendı resım sunucumda istatistigi paylasayım 20.000 resim bunun karslıgı 4.4gb

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

MehmetOZCAN

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Web Sitesi
www.maxiforum.net
Kendıme rıske atamam dedıgın noktada kendını nasıl rıske attıgının farkında degılsın.

bırkac yıl sonra gerısın gerıye sıtendekı resımlerı kırık oldugunu gordugunde ahlat tuhler vahlar hıcbırı sıze yardımcı olmayacak.

suan kendı resım sunucumda istatistigi paylasayım 20.000 resim bunun karslıgı 4.4gb

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

pekı upload sıtesı ıcın hangı yazılımı kullanıyorsun paylasmak ıstersen ozelden yazabılırmısın yada forumla bunu nasıl entegre bir hale getırdın ?

Sota

XenTR Müşterisi
Müşteri
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Web Sitesi
tavsiyeforumu.com
pekı upload sıtesı ıcın hangı yazılımı kullanıyorsun paylasmak ıstersen ozelden yazabılırmısın yada forumla bunu nasıl entegre bir hale getırdın ?

free versıyonu sımdılık ısını gorur ılerıde lısansını alırsın. (lısans cok cuzzı almanı tavsıye ederım)

forumla resım barındırmayı arasındakı baglantıyı bu eklentı saglıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8