Xenforo Pleks mysql seçenekleri hakkında
27
5K

ERSAN.NET

Licenced
SMS Confirmed
Arkadaşlar birşey soracağım dün msql güncelledim. Şuanda pleks panele girdiğimde eskimiş sürüm kullanıyorsunuz diyor. Altında sürümleri mevcut resimi koydum. Bu seçimlerden hangisini seçmeliyim.
ilk fotoğraf da 7.2.19 seçeneceğim alttaki diğer fotoğraflardaki rakamları arttırmanın yararı var mıdır? yani bunlara müdahale edersem sorun yaşanır mı :)
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Ekli dosyalar

• pleks2.png
    pleks2.png
    46.7 KB · Görüntüleme: 3
  • pleks3.png
    pleks3.png
    34.9 KB · Görüntüleme: 3
fpm nginx yaparsan gereklı ayarlamaları yapmadıgın ıcın forumun calısmaz.
fastcgı kısmını elleme dıger kısımlar komutların calısma surelerı dosya yukleme lımıtı felan.

Bende 7.3 yok ayrıca sadece bu seçenek var. FastCGI uygulması tek bu geliyor. altındaki rakamları değiştirirsem yükseltirsem düzelirmi şuan yine beyaz sayfadayız:D

teamviewer bilgilerini at bakalım ozelden.

anadizindeki tun klasorler 755 olacak

hayırlısı ile sonuca ulaşabilirsem :D

PHP sürümünü 7.2 olarak kullanabilirsiniz allttaki sayıları yükseltmeniz sunucunuza bağlıdır tek bir site varsa sorun olacağını sanmıyorum. Oradaki değerleri ne kadar yükseltirsiniz sunucu o kadar kaynak tüketir.

PHP sürümünü 7.2 olarak kullanabilirsiniz allttaki sayıları yükseltmeniz sunucunuza bağlıdır tek bir site varsa sorun olacağını sanmıyorum. Oradaki değerleri ne kadar yükseltirsiniz sunucu o kadar kaynak tüketir.
6gb ram var ortalama 3gb kullanılıyor. 3gb boşta ne yapayım sence?

Ben ayarları bu şekilde kullanıyorum bir sorun yaşamadım

memory_limit = 128M
max_execution_time = 60
max_input_time = 60
post_max_size = 800M
upload_max_filesize = 800M

sunucuda adam akıllı çalışan site yok. tüm kaynakları tüketmesi için ne yapmam gerekir.

sunucuda adam akıllı çalışan site yok. tüm kaynakları tüketmesi için ne yapmam gerekir.
Bu kadarı xenforo için gayet yeterli oluyor dosya falan yüklerken hiç bir sıkıntı olmuyor. Site hız olarak bir şey katmıyor bunlar sadece yanıt verme süreleri ve dosya yükleme boyutları.

Bu kadarı xenforo için gayet yeterli oluyor dosya falan yüklerken hiç bir sıkıntı olmuyor. Site hız olarak bir şey katmıyor bunlar sadece yanıt verme süreleri ve dosya yükleme boyutları.
anladım o zaman böyle kalsın hiç elleşmeyim :D pleksi felan güncelledim. hazır elim deymişken bayadır sunucuya girmiyordum. gerçi ben hiç girmiyorum oda var.

anladım o zaman böyle kalsın hiç elleşmeyim :D pleksi felan güncelledim. hazır elim deymişken bayadır sunucuya girmiyordum. gerçi ben hiç girmiyorum oda var.
Aynen dediğim gibi o değerler ne kadar yükselirse kaynak tüketimi o kadar artar. Yani hız konusunda hız konusunda oradaki değerler ne kadar yükselirse hızlanmaz site tam tersi yavaşlayabilir, eğer çok büyük boyutlarda dosya yüklenmiyorsa gerek yok.

Aynen dediğim gibi o değerler ne kadar yükselirse kaynak tüketimi o kadar artar. Yani hız konusunda hız konusunda oradaki değerler ne kadar yükselirse hızlanmaz site tam tersi yavaşlayabilir, eğer çok büyük boyutlarda dosya yüklenmiyorsa gerek yok.

pleksten veritabanına girdiğimde denetle ve onar seçeneğine tıklayınca 3 hata buluyor. onar dediğimde birşey olmuyor. hala orada 3 hata görünüyor. neden olabilir?

O tabloların depolama motoru türünü desteklemiyor (MEMORY) değiştirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum fikri olan birisi bilgi verirse ona göre InnoDB ile değiştirilebilir.

O tabloların depolama motoru türünü desteklemiyor (MEMORY) değiştirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum fikri olan birisi bilgi verirse ona göre InnoDB ile değiştirilebilir.
onu hallettik yükselttim şuanda beyaz sayfa sorunu gitti :D hayırlısı ile url yapısınıda halledersek çözülecek :D işimiz zor olabilir ama bizler hiç kolay değiliz :D

URL yapısı derken nasıl bir sorun var : )

admin.php?options/groups/seo/

Bu linkten "Arama motoru dostu URL yapısını kullan" seçeneği aktif mi

admin.php?options/groups/seo/

Bu linkten "Arama motoru dostu URL yapısını kullan" seçeneği aktif mi
yok o işaretli değil onun altındaki işaretli. windows mu kullanıyorsun kardeşim. bunu işaretlediğimde şöyle bir hata alıyorum -->>

404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Kaldırdığımda ise site açılıyor :)

htaccess yemiyor gibime geliyor ancak kullnanlar varmış. site açık ancak hiçbir kategoriye giriş yapılamıyor.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri