Yardım Xenforo 2.2 Progressive Web Apps

Yardım Xenforo 2.2 Progressive Web Apps
23
4K

NoFeaR

Banned
Merhaba,

Pwa ayarlamalarını yaptım henüz 24 saat olmadı, merak ettiğim pwa uygulama kısmını telefonuma indirip deneyebileceğim bir linki yok mu? Resmi yardım sitesinde de baktım ama bir bilgiye ulaşamadım, bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.

Çözüm
NoFeaR ile birlikte şablon ve diğer tüm PWA seçeneklerini kontrol ettik.
Hatta tema yeniden yüklendi fakat sorun bunlardan kaynaklı değilmiş :) ...

Tapatalk kurbanı olduk :) ...

Eğer aranızda bu sorunu yaşayan başka arkadaşımız olursa şimdiden bilsinler PWA uygulamasını TapaTalk engelliyor.
Default tema ayarlarınız da,

PWA için gerekli Iconları ekleyerek tekrar deneyin lütfen.

Default tema ayarlarınız da,

PWA için gerekli Iconları ekleyerek tekrar deneyin lütfen.

Denedim ama maalesef görünürde bir şey yok, anlamadığım kısım bu sistemde play sote da olduğu gibi bir indirme linki oluşmuyor mu?
Forumda pwa var mı varsa çalışıyor mu görebileceğimiz bir yer yapmamışlar :)

Denedim ama maalesef görünürde bir şey yok, anlamadığım kısım bu sistemde play sote da olduğu gibi bir indirme linki oluşmuyor mu?
Bildiğim kadarı ile bu sadece cep telefonu anasayfasına kısayol oluşturuyor. Başka bir işlevi yok. Playstore gibi app değil yani. 2.2 foruma yükledim ve heyecanla bu ne imiş diye beklerken sadece anasayfaya ekleme olayını gordugumde yaşadım maalesef :)

Xenforo developerları için çok büyük, web dünyası içinse önemsiz bir ayrıntı:)

Playstore veya ios için app yaptıracaksan bunu yapan 3. parti firmalar mevcut. Ama güvenilir olan ve içine reklamlarını çıkartmayanı koydurmak önemli. Tabi ücret mükabilinde yapıyorlar bunu ayrıca playstore için 25 dolar, app store içinse 100 dolar uygulama ekleme ücreti var bildiğim kadarı ile.

Bu noktada bazı eksiklikler var, birazda cache problemleri nedeni ile sıkıntılar yaşanıyor, bazende tema kaynaklı.
Umarım sorun çözülür.

Sadece ana ekrana eklemeden ibaret. Tarayıcı gibi değilde mobil uygulama gibi görünüyor. Fakat şöyle birşey var tabi, eklentisi vardı android kullananlara siteye girince üstte ana ekrana ekle diye uyarı göstertilebiliyordu, oraya tıklayınca ekliyor direkt.

XDinc Forum uygulamamın bildirimleri çalışmadığı için sizin one signal push notifications ile bu eksiği tamamlıyordum, yeni sürümde sizin eklenti hatalar vermeye başlayınca eklentiyi kapattım, bu eksikliği pwa ile çözmeye çalışayım dedim ama oda olmadı :)

Panterus Nomalde tapatalktan aldığım bir uygulamam var, ancak tapatalk artık destek vermiyor uygulamanın da bildirim özelliği çalışmıyor. yazdığınız fiyatlara ufak bir ekleme yapayım apple almış oldu 100 $ bir defalık değil her yıl ödeniyor :)

rootksk Beni cezbeden en önemli kısmı bildirim ve uygulama gibi iconun olması :)

FarkHosting PNG formatında yükleme yaptım.

XDinc Forum uygulamamın bildirimleri çalışmadığı için sizin one signal push notifications ile bu eksiği tamamlıyordum, yeni sürümde sizin eklenti hatalar vermeye başlayınca eklentiyi kapattım, bu eksikliği pwa ile çözmeye çalışayım dedim ama oda olmadı :)

Panterus Nomalde tapatalktan aldığım bir uygulamam var, ancak tapatalk artık destek vermiyor uygulamanın da bildirim özelliği çalışmıyor. yazdığınız fiyatlara ufak bir ekleme yapayım apple almış oldu 100 $ bir defalık değil her yıl ödeniyor :)

rootksk Beni cezbeden en önemli kısmı bildirim ve uygulama gibi iconun olması :)

FarkHosting PNG formatında yükleme yaptım.

Uygulamanın ikonu oluyor, bildirimde tarayıcı üzerinden gönderiyor. Bunları yapabiliyorsun yani sorun yok. Sadece Androidde oluyor şuan bildiğim kadarıyla. Ayarlar kısmındaki boyutlara göre Png ikon yükle 2 tane.

Ben jpg olarak eklemiştim bir ara çalışmadı, sonradan png formatında ekledim ikonları sorunsuz çalışmıştı bir alakası olabilir diye düşünmüştüm :)

Ben sorunun bu eski şablonlar uyarısından olduğunu düşünüyorum, ilk güncelleme yaptığım zaman da page conteiner şablonunu açıp kaydet çık yaparak uyarıyı sildim. Bu durumda ne yapılması gerekiyor bilgisi olan yazabilir mi?

Ben sorunun bu eski şablonlar uyarısından olduğunu düşünüyorum, ilk güncelleme yaptığım zaman da page conteiner şablonunu açıp kaydet çık yaparak uyarıyı sildim. Bu durumda ne yapılması gerekiyor bilgisi olan yazabilir mi?
Evet o şekilde kaydet derseniz o anda sistemde yüklü olan XenForo versiyonu için şablon güncellenmiş olacaktır. Ama şablonun içinde yapılmış olan güncellemeleri yapmadığınız için sisteminiz sağlıklı çalışmayacaktır. En güzeli tasarımcınızın güncel sürümü yayınlamasını beklemek olacaktır.

Evet o şekilde kaydet derseniz o anda sistemde yüklü olan XenForo versiyonu için şablon güncellenmiş olacaktır. Ama şablonun içinde yapılmış olan güncellemeleri yapmadığınız için sisteminiz sağlıklı çalışmayacaktır. En güzeli tasarımcınızın güncel sürümü yayınlamasını beklemek olacaktır.

Aslında tasarımcının xenforo 2.2 için yayınladığı yeni tema sürümünü yükledim ama sistem eski şablon uyarısı veriyor. Temanın tasarımcısının forumuna yazdım henüz net bir cevap alamadım, anladığım kadarıyla da tasarımcı temalarını pwa ile de hiç denememiş.

Aslında tasarımcının xenforo 2.2 için yayınladığı yeni tema sürümünü yükledim ama sistem eski şablon uyarısı veriyor. Temanın tasarımcısının forumuna yazdım henüz net bir cevap alamadım, anladığım kadarıyla da tasarımcı temalarını pwa ile de hiç denememiş.
Sanmıyorum tasarımcınızın bunu gözden kaçıracağını. /admin.php?templates/outdated burada Customized components butonuna tıklayın mevcut temanızı seçin ve altta şablon sürümlerinizi göreceksiniz. Eğer şablonlarınız eski ise ve sizin XenForo sürümünüz 2.2.1 ise "There are templates that may be outdated. Click here to review them." uyarısını görmeniz gayet normal.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

XenTR Şu anda xenforo sürümüm 2.2.1, tema 2.2 güncel, ana temayı da alt temasını da silip tekrar yükledim ancak şablon uyarısı devam ediyordu geri al dedim uyarı gitti ancak şablon içerikleri sanırım güncelliğini kaybetti.
Default temanın page container şablonu da uyarı veriyor, bu şablonu düzenleyebilsem sorun çözülecek galiba.
Zaten temadan vazgeçtim, default tema sorununu çözebilsem temaları sileceğim.

Default temanın şablonlarında da düzenleme yapmışsanız yine aynı şekilde eski şablon uyarısı alırsınız. Uyarı veren şablonları revert etmeniz yeterli olacaktır.

Eğer sorun yaşamaya devam ederseniz bilgilerinizi destek talebi üzerinden gönderin gerekli düzenlemeleri yapalım.

NoFeaR ile birlikte şablon ve diğer tüm PWA seçeneklerini kontrol ettik.
Hatta tema yeniden yüklendi fakat sorun bunlardan kaynaklı değilmiş :) ...

Tapatalk kurbanı olduk :) ...

Eğer aranızda bu sorunu yaşayan başka arkadaşımız olursa şimdiden bilsinler PWA uygulamasını TapaTalk engelliyor.

Çözüm
Bu indirilen kısayolu sildiğimizde tekrar indirmek için bir buton çıkmıyor. Sizde de öyle mi?

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri