Welcome to XENTR - Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Yardım Xenforo 2.2.1 Child Style kullanımı?

Zombeyi

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Merhabalar,
2.1 Sürümünden 2.2.1 sürümüne geçtim ve eski tema çalışmamaya başladı, zaten ondan sıkılmıştım yeni tema yapacağım kendime de şöyle bir sorun var,
Şimdi Ana Stil ve Child Style açtım düzenlemeyi hangisinde yapmam lazım ve kullanıcılar 2 temayı da görebiliyor hangisini kapatmam lazım? hangisinde düzenlemeler yapmam lazım? yani yeni bir güncelleme gelince bu yaptığım değişikleri bozmadan güncelleyebilmek istiyorum.

Temalarım: Screenshot
Alt Tema ayarım: Screenshot
Ana Temam:

XenTR

XenTR Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Web Sitesi
xentr.net
Resimlerde göstermiş olduğunuz düzenlemeler doğru. Güncellemeyi Yeni 2021 teması üzerinden yapmanız gerekir. Bu düzenlemeler güncellenmiş temanın stil özelliklerini alacaktır. Alt temanın şablonlarnda düzenleme yapmışsanız güncellemiş olduğunuz ana temanın şablonlarında yapılmış olan şablon değişiklikleri yansımayacaktır. Manuel olarak ana tema ve çocuk temanızın şablonlarını güncellemeniz gerekir.

Örneğin almış olduğunuz temanın Ana temanın PAGE_CONTAINER şablonunda üretici güncelleme yapmışsa ve siz alt temanın ilk yüklemeden sonra PAGE_CONTAINER şablonunda da bir değişiklik yapmışsanız bu şablonları karşılaştırarak manuel olarak bu şablonu güncellemeniz gerekir.

Zombeyi

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Resimlerde göstermiş olduğunuz düzenlemeler doğru. Güncellemeyi Yeni 2021 teması üzerinden yapmanız gerekir. Bu düzenlemeler güncellenmiş temanın stil özelliklerini alacaktır. Alt temanın şablonlarnda düzenleme yapmışsanız güncellemiş olduğunuz ana temanın şablonlarında yapılmış olan şablon değişiklikleri yansımayacaktır. Manuel olarak ana tema ve çocuk temanızın şablonlarını güncellemeniz gerekir.

Örneğin almış olduğunuz temanın Ana temanın PAGE_CONTAINER şablonunda üretici güncelleme yapmışsa ve siz alt temanın ilk yüklemeden sonra PAGE_CONTAINER şablonunda da bir değişiklik yapmışsanız bu şablonları karşılaştırarak manuel olarak bu şablonu güncellemeniz gerekir.
Anladım sanırım düzenlemeleri alt temada yapıp ana temaya güncelleme gelince güncelliyoruz, ben xenforonun default temasını kullanıyorum onda düzenlemeler yapacağım, yeni bir sürüm çıkıp tema ve şablonlar güncellendiğinde ana temayı güncelleyip alt temadaki değişikleri manuel olarak güncellemeliyim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6