Yardım Xenforo 2.2.1 Child Style kullanımı?

Yardım Xenforo 2.2.1 Child Style kullanımı?
2
1K

Zombeyi

Active member
Merhabalar,
2.1 Sürümünden 2.2.1 sürümüne geçtim ve eski tema çalışmamaya başladı, zaten ondan sıkılmıştım yeni tema yapacağım kendime de şöyle bir sorun var,
Şimdi Ana Stil ve Child Style açtım düzenlemeyi hangisinde yapmam lazım ve kullanıcılar 2 temayı da görebiliyor hangisini kapatmam lazım? hangisinde düzenlemeler yapmam lazım? yani yeni bir güncelleme gelince bu yaptığım değişikleri bozmadan güncelleyebilmek istiyorum.

Temalarım: Screenshot
Alt Tema ayarım: Screenshot
Ana Temam:

Resimlerde göstermiş olduğunuz düzenlemeler doğru. Güncellemeyi Yeni 2021 teması üzerinden yapmanız gerekir. Bu düzenlemeler güncellenmiş temanın stil özelliklerini alacaktır. Alt temanın şablonlarnda düzenleme yapmışsanız güncellemiş olduğunuz ana temanın şablonlarında yapılmış olan şablon değişiklikleri yansımayacaktır. Manuel olarak ana tema ve çocuk temanızın şablonlarını güncellemeniz gerekir.

Örneğin almış olduğunuz temanın Ana temanın PAGE_CONTAINER şablonunda üretici güncelleme yapmışsa ve siz alt temanın ilk yüklemeden sonra PAGE_CONTAINER şablonunda da bir değişiklik yapmışsanız bu şablonları karşılaştırarak manuel olarak bu şablonu güncellemeniz gerekir.

Resimlerde göstermiş olduğunuz düzenlemeler doğru. Güncellemeyi Yeni 2021 teması üzerinden yapmanız gerekir. Bu düzenlemeler güncellenmiş temanın stil özelliklerini alacaktır. Alt temanın şablonlarnda düzenleme yapmışsanız güncellemiş olduğunuz ana temanın şablonlarında yapılmış olan şablon değişiklikleri yansımayacaktır. Manuel olarak ana tema ve çocuk temanızın şablonlarını güncellemeniz gerekir.

Örneğin almış olduğunuz temanın Ana temanın PAGE_CONTAINER şablonunda üretici güncelleme yapmışsa ve siz alt temanın ilk yüklemeden sonra PAGE_CONTAINER şablonunda da bir değişiklik yapmışsanız bu şablonları karşılaştırarak manuel olarak bu şablonu güncellemeniz gerekir.
Anladım sanırım düzenlemeleri alt temada yapıp ana temaya güncelleme gelince güncelliyoruz, ben xenforonun default temasını kullanıyorum onda düzenlemeler yapacağım, yeni bir sürüm çıkıp tema ve şablonlar güncellendiğinde ana temayı güncelleyip alt temadaki değişikleri manuel olarak güncellemeliyim.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri