Yardım Xenforo 2.1 chevereto kurulumu bir sorun yaşıyorum.

Yardım Xenforo 2.1 chevereto kurulumu bir sorun yaşıyorum.

robotikforum

Banned
Arkadaşlar bunu bir nevi cdn olarak kullanmak için kuracağım. Ama kurduktan sonra bir dosya siliniyor olsa gerek Screenshot bu hale geliyor acaba sorun nedir?

Çözüm
Sorup sormamak tabi ki size kalmış ama şimdi kullanın desem fikriniz tamamen değişecek mi? (Ülke olarak aklımızda yer alanı yapan bir kültüre sahibiz.)
Chevereto uzun süredir bu konuda destek veren bir sistem ve üyelikleri ücretli bu kapsam da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Ama günün birinde bu sistemi terk ettiğinizde ekli dosyaları tek tek ilave etmek gibi bir durum söz konusu!
Bunu ileriye dönük planlayarak adım atmak gerekiyor. Piyasada bulduğunuz bir sitemi ileride çıkacak XF sürümleri ile kullanamayacak durumlara gelirseniz ne yapacaksınız? Bunun bir a-b belki de c planı olmalı.

Yoksa kimse gereksiz yere DB yi büyütmek istemez. Yanılıyor muyum?
Andy söyle bir eklentisi vardı.

B planı olarak kullanılabilinir...
XDinc abim seni çok yoruyorum ve yardım ediyorsun çok teşekkür eder minnetimi sunarım bunun sorunu nedir acaba? Birde bu kod blogu sorununu müsait bi zamanınızda inceleyebilir misiniz. Gerekirse ücreti mukabilinde çünkü kodlama üzerine bir forum olduğundan çokça kullanılacak diye düşünüyorum.

Bu arada bu şekilde sağlıklımıdır abim xenforo .gen.tr de kiler olmadığını söyledi şimdi dikkatimi çekti siz yüklemeye izin vermiyorsunuz. bebekforum adlı arkadaşta yedekleme de sıkıntı oluyor dedi ama diğer türlü resimleri de yedeklemek gerecek pek değişen bir şey yok gibi?

Github üzerinden indiriyorum abim kurulduktan sonra sayfaya gidince temiz gözüküyor yenileyince böyle oluyor benimde aklımda o var bir dosya siliniyor. Ama ne siliyor modsec desek kapattım artık uğraşmak istemiyorum onunla. Yani ne olabilir ki.

Bu arada bu şekilde sağlıklımıdır abim xenforo .gen.tr de kiler olmadığını söyledi şimdi dikkatimi çekti siz yüklemeye izin vermiyorsunuz. bebekforum adlı arkadaşta yedekleme de sıkıntı oluyor dedi ama diğer türlü resimleri de yedeklemek gerecek pek değişen bir şey yok gibi?

Sorduğunuz bir yer varsa benden teyit raporu vermemi mi beklemeyin bu bize yakışmaz.
Madem size sağlıklı olmadığı iletilmiş bu doğrultuda devam edin size bu bilgiyi veren kişilere saygınız olsun! Hem biz de sordu hemde orada soruyor demesinler. Etik olmak güzeldir.

Daha önce sormuştum oraya. Ama çift taraflı cevap gelince biri diyor resimleri ayrı yerde tut biri diyor tutma e o zaman en mantıklısı 3. bir kişiye sormak. Doğru cevabı bulana kadar sormak ta gayet etiktir. Çünkü herkesin bilgisi bir değil tamam bir cevap aldım ama emin olamadım napıcam başka birine sorucam emin olana kadar da böyle devam edecek. Siz bir kişiye sorup ona göre hareket etmezsiniz değil mi?

Daha önce sormuştum oraya. Ama çift taraflı cevap gelince biri diyor resimleri ayrı yerde tut biri diyor tutma e o zaman en mantıklısı 3. bir kişiye sormak. Doğru cevabı bulana kadar sormak ta gayet etiktir. Çünkü herkesin bilgisi bir değil tamam bir cevap aldım ama emin olamadım napıcam başka birine sorucam emin olana kadar da böyle devam edecek. Siz bir kişiye sorup ona göre hareket etmezsiniz değil mi?

Sorup sormamak tabi ki size kalmış ama şimdi kullanın desem fikriniz tamamen değişecek mi? (Ülke olarak aklımızda yer alanı yapan bir kültüre sahibiz.)
Chevereto uzun süredir bu konuda destek veren bir sistem ve üyelikleri ücretli bu kapsam da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Ama günün birinde bu sistemi terk ettiğinizde ekli dosyaları tek tek ilave etmek gibi bir durum söz konusu!
Bunu ileriye dönük planlayarak adım atmak gerekiyor. Piyasada bulduğunuz bir sitemi ileride çıkacak XF sürümleri ile kullanamayacak durumlara gelirseniz ne yapacaksınız? Bunun bir a-b belki de c planı olmalı.

Evet peki başka bir yöntemi var mı siz direk url olarak ekletiyorsunuz Screenshot ama o resimlerde illa silinir yüklendiği yere göre silinmese bile ben sitemi her şeyi ile hizmete sunmak istiyorum. İşte kafam da büyük çelişkiler ayrıca ben bu Ülkede görüpte tanıyabileceğiniz en değişik düşünce yapısına sahip bireylerdenim bu benim şahsi düşüncem okulda koyunlaştırıldığımı farkedince okulu bırakmış biriyim. Yani nasıl desem araştırma ve öğrenmeye dayalı biriyim her zaman bol istişare yapmayı sever en son kararı ise kendim veririm. Kimsenin ipi ile kuyuya inmem ama tartışmadan da olmaz. Herkesin fikrini al yoğur kendi fikrini oluştur :D tarzı bir şey. Evet sizinki de mantıklı mesela biri kullan dedi biri sadece kullanma dedi siz de ileride ya xf bunu desteklemez se b planınız var mı? dediniz araştırmaya devam abim. XD

Andy söyle bir eklentisi vardı.

B planı olarak kullanılabilinir

Çözüm
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri