Soru VPN İle Girişi Engellemek

Soru VPN İle Girişi Engellemek
11
3K

whistle

Licenced
Customer
SMS Confirmed
Son zamanlarda bu mesele kafama çok takıldı. Netflix gibi siteler vpn kontrolünü yapabiliyor. Bu tarz bir kontrolü Xenforo 'da yapabilmek mümkün mü?

Son zamanlarda bu mesele kafama çok takıldı. Netflix gibi siteler vpn kontrolünü yapabiliyor. Bu tarz bir kontrolü Xenforo'da yapabilmek mümkün mü?
Cloudflare kullanıyorsanız bazı flag'lar ile bunu yapabilmeniz mümkündür ufak bir araştırma ile bunları bulabilirsiniz.

Cloudflare kullanıyorum. Konuyu açmadan önce biraz araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Sanırsam yanlış kelimeleri aratıyorum. Herhangi bir kaynak verebilme imkanınız var mı?

Cloudflare kullanıyorum. Konuyu açmadan önce biraz araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Sanırsam yanlış kelimeleri aratıyorum. Herhangi bir kaynak verebilme imkanınız var mı?
Açıkçası Cloud üzerinden bunu ülke bazında yönetebilirsiniz ama her biri için kural yazmak biraz zorlayıcı :) ...
Biz kendimize has özel bir ürün kullanıyoruz.

Son zamanlarda bu mesele kafama çok takıldı. Netflix gibi siteler vpn kontrolünü yapabiliyor. Bu tarz bir kontrolü Xenforo'da yapabilmek mümkün mü?

Ben de NETFLİX sisteminde olduğu gibi çoklu kullanımın önüne geçmek istiyorum ama ne yazık ki bununla ilgili bir eklenti yok.

En fazla ülke bazlı sınırlandırma getirebiliyorsunuz.

Malesef ülkemizde statik ip standart olarak kullanılmadığı sürece çözüm üretmek zor olacaktır. Çerez veya benzeri çözümler ile biseyler yapilabilir oturup düşünmek lazım...

Açıkçası Cloud üzerinden bunu ülke bazında yönetebilirsiniz ama her biri için kural yazmak biraz zorlayıcı :) ...
Biz kendimize has özel bir ürün kullanıyoruz.
Hala bu konuda araştırma yapıyorum. Bu arada kendinize has ürün kullandığınızı belirtmişsiniz. Şuan aktif olarak çalışıyor mu?

Birkaç tanesi ile denedim gerçekten işe yarıyor. :)
Komple siteye erişimi kapatabiliyor muyuz? Ya da doğrulama istemeyi vs.

Birde bahsettiğiniz eklentinin adı nedir? Nereden alabilirim

Birkaç tanesi ile denedim gerçekten işe yarıyor. :)
Komple siteye erişimi kapatabiliyor muyuz? Ya da doğrulama istemeyi vs.

Birde bahsettiğiniz eklentinin adı nedir? Nereden alabilirim

Bunların hepsi mümkün ama ürün satılık değil.
Saygılar.

Sorularıma yanıt verdiğiniz için teşekkürler. Gerekte kalmadı zaten. Uzun uzadıya düşününce vpn'yi engellemenin mantıklı olmadığı kararını verdim.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri