Bilgi Ürün satın alımı ve ücretlendirmeleri hakkında bilgilendirme!

Bilgi Ürün satın alımı ve ücretlendirmeleri hakkında bilgilendirme!
0
1K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
2,099
Çözümler
68
Tepki puanı
2,702
Puanları
113
Herkese merhaba

Mağaza alanında yer alan ürünler için (Tasarımlar ve Eklentiler) aşağıdaki şekilde ücretlendirilmektedir.

Ürün satış planı şeması genel olarak şu aşamada 6 aylık ve 1 yıllık olarak belirlenmiştir.

Bir ürün satın alınmak istenildiğinde aşağıdaki şekilde bir ekran ile karşılaşırsınız. Bunu size [XTR] Testimonial Showcase eklentisi üzerinden örnek vererek açıklamak istiyorum.

Mağaza sayfasından [XTR] Testimonial Showcase ürün sayfasına gidiyoruz ve satın al butonuna tıklıyoruz.

buy-now.png

Satın al butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir popup penceresi açılacaktır. Burada karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden birisi 6 aylık diğeri ise 1 yıllık satın alıma seçenekleridir. Tercihe göre seçim yapılabilir. Standart olarak 6 aylık lisans ücreti seçili olarak gelmektedir.

1592823448065.png

Burada çoğu kişinin kafası karışıyor olabilir. Öncelikle bu aşamada aklınıza gelen sorulara yanıt vermek gerekir.

 • Soru: Ürünü (Eklenti yada Temayı) Sadece seçtiğim (6 Aylık veya 1 yıllık Lisans ücreti) süre boyunca mı kullanabilirim? Sonrasında kullanamıyor muyum?
  Cevap: Hayır satın almış olduğunuz ürünü sınırsız sürede belirtmiş olduğunuz alan adı üzerinde kullanabilirsiniz. Örneğin 6 aylık bir satın alım gerçekleştirilmiş ise 6 ay boyunca eklenti yada temaya gelecek güncellemelerden o süre dahilinde hiç bir ücret ödemeden güncel sürümleri indirerek kullanabilirsiniz. 6 ay bittikten sonrada kullanmaya devam edersiniz. Ayrıca bu süre içerisinde destek talepleriniz öncelikli olarak cevaplanır ve büyük kod değişiklikleri dışında yapmak istediğiniz modifiye işlemleri ücretsiz olarak ekibimiz tarafından sağlanır.

 • Soru: 6 aylık veya 1 yıllık lisans sürem bitti yinede satın almış olduğum ürünü indirebilir miyim?
  Cevap: Evet. Ancak 6 aylık veya 1 yılık satın alım süreniz dahilinde çıkmış olan güncellemeleri indirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir ürünü 6 aylık olarak aldınız ve lisansı yenilemediniz. Bu durumda 6 aylık zaman zarfı dahilinde çıkmış olan sürümleri indirebilir ve o süre içerisinde de destek alabilirsiniz. 7 veya 8' inci aylarda çıkmış olan güncel sürümleri indiremezsiniz. Bunun için lisans yenileme ücretini ödemeniz gerekir. Ödeme sonrasında en güncel sürümleri tekrar indirebilirsiniz.

 • Soru: Bir ürün aldım 6 aylık yada 1 yıllık sürem bitti nasıl yenileyebilirim?
 • Cevap: Bir ürünün güncel sürümlerini indirebilmeniz için lisans yenileme ücreti ödenmesi gerekir. Bu konuda ürünü satın alan müşterilerin kayıt aşamasında vermiş oldukları mail hesaplarına sistem otomatik olarak 2 kez mail göndermektedir. Bu mail gönderimleri 14 gün ve 7 gün olarak ayarlıdır. Şu ürüne ait lisans süreniz dolmaktadır. Lisansınızı yenilemeniz gerekir diye iki kez mail almaktasınız. Ayrıca müşteri panelinde satın almış olduğunuz ürüne ait bilgiler yenileme seçenekleri bulunur. Müşteri panelinizde Sona Eren diye bir yazı göreceksiniz. Ona tıklarsanız otomatik olarak lisan yenileme penceresi açılacaktır. Süreci takip ederek lisansınızı yenileyebilirsiniz. Bu süre içerisinde yenileme gerçekleştirirseniz lisansınız tekrar etkinleşir ve kullanıcı grubunuz yeniden Müşteri grubuna otomatik olarak taşınır.

 • Soru: Branding removal (Marka kaldırılma) nasıl yapılır?
  Cevap: Bilindiği gibi tüm sistemler kendi markalarını dünya geneline tanıtmak isterler. Bizler de geliştirdiğimiz ürünlerde web sitemizin linkini koyuyoruz. Soru şu: Peki ben almış olduğum üründe web sitenize ait linkin olmasını istemiyorum derseniz eğer o zaman Branding removal olarak bilinen ürünü de satın almanız gerekir. Branding removal sadece 20$'dır ve ömür boyudur. (Branding removal) Marka kaldırma da satın alınmış ise bu konuda bize bir destek talebi göndermeniz yeterlidir. Bu konuda gerekli talimatları içeren bir açıklama tarafınıza sunulacaktır.

Bir ürünü satın alma işlemine tekrar dönerek devam edelim

Satın alma aşamasında sepete ekle butonuna tıkladığınızda kullanıcı bildirimlerinin olduğu alandaki market arabası ikonu üzerine tıklayarak satın alma aşamalarını devam ettirebilirsiniz.

1592826720934.png

Açılan pencereden Ödeme Yap linkine tıklayarak adres bilgilerinizi giriniz. Bu adresi girme işlemi bir kere yapılmaktadır. Daha sonraki alımlarınızda bu işleme gerek yoktur. Adres bilgilerini de girdikten sonra karşılaşacağınız sayfa aşağıdaki gibidir.

1592827195149.png

Burada sözleşme şartlarını kabul ederek Ödeme İşlemine Devam Et butonuna tıklayarak hangi ödeme yöntemini kullanmak istediğinizi soran bir pencere ile karşılaşırsınız. Şu aşamada iki farklı ödeme yöntemi sunulmaktadır. Shopier ve PayPal. Hangi ödeme kanalı ile ödemek isterseniz onu seçerek ödeme işlemini sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme işlemi gerçekleşmiş bir ürün otomatik olarak Müşteri panelinizde yer alacak ve kullanıcı grubunuz Müşteri statüsüne yükseltilecektir.

Kafanıza takılan sorularınızı bu konu altında balirtebilirsiniz.
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Quick Jump
2,583Konular
12,362Mesajlar
1,399Kullanıcılar
X50Son Üye
Geri
Üst