Çözüldü Temalar Arası Geçiş (Oto)

Çözüldü Temalar Arası Geçiş (Oto)
7
2K

murat

Member
Merhabalar, uzun süredir aklımda olan fakat fırsat bulup soramadığım bir konu. Temalar arasında belirli saatlerde oto geçiş yapılması sağlayan bir eklenti veya kod değişikliği yapılabilir mi? örneğin sitemizde 1 ana tema ve 1 alt tema olmak üzere Dark-Light olarak 2 ayrı tema bulunmakta. Sabah 7 ile gece 12 arası Light tema sonrasında ise Dark temanın oto olarak aktif edilmesini sağlamamız mükünmüdür.

Aslında bununla ilgili şimdiye kadar bir çalışma olmaması beni şaşırtıyor. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Hocam burda hangi saat baz alınacak sunucu saatimi, kullanıcı bilgisayarının saatimi. Yurtdışından erişimi fazla olan sitelerde kullanıcı bilgisayarının saatini baz almak mantıklı görünüyor. Türk ziyaretçilerde sunucu saati baz alınabilir. Bu arada fikriniz çok hoşuma gitti :)

Hocam burda hangi saat baz alınacak sunucu saatimi, kullanıcı bilgisayarının saatimi. Yurtdışından erişimi fazla olan sitelerde kullanıcı bilgisayarının saatini baz almak mantıklı görünüyor. Türk ziyaretçilerde sunucu saati baz alınabilir. Bu arada fikriniz çok hoşuma gitti :)
12 Saat dilimi baz alınırsa sorun olmayacaktır :)

12 saat dilimi derken hocam çözemedim :( AM-PM mantığını kullansak bile Türkiye'de saat PM 01 gösteriyorsa Amerika'da AM 04 olacaktır. Bu durumda sistemin bir şekilde kullanıcı saatini tespit etmesi gerekecektır veya kullanıcı üye olurken saat dilimini doğru seçmek zorunda olacaktır.

12 saat dilimi derken hocam çözemedim :( AM-PM mantığını kullansak bile Türkiye'de saat PM 01 gösteriyorsa Amerika'da AM 04 olacaktır. Bu durumda sistemin bir şekilde kullanıcı saatini tespit etmesi gerekecektır veya kullanıcı üye olurken saat dilimini doğru seçmek zorunda olacaktır.
Haklısınız avrupa kullanıcımız çok fazla değil ama yinede olduğunu söylebilirim. Arkadaşın bahsettiği eklenti her ikisinide baz alıyor ilk fırsatta bakacağım

Quick Jump
2,626Konular
12,459Mesajlar
1,433Kullanıcılar
cem0003Son Üye
Geri