Çözüldü Takipçi Şablon / Eklenti İsteği

Çözüldü Takipçi Şablon / Eklenti İsteği
11
3K

Sizce kullanıcı sekmesinde takipçi sayısı da eklenmeli mi?

• Evet

• Hayır

• Fikrim yok

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bebak

Member
Öncelikle burayı sevmeye başladığımı söylemeden geçemeyeceğim. Çok ilgilisiniz ve saat kaçta yazarsam yazayım dönüş alabiliyorum. Benim gibi girişimci biri için fikirlere değer verildiğini görmek oldukça sevindirici.

Konumuza geçersek, kullanıcı profillerinde ve mesaj alanında kullanıcının kaç takipçisi varsa görünmesi çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Özellikle sosyal bir forum yöneticisi iseniz.

Twitter'dan örnek;
capture-20190414-115028.png

İnstagramdan örnek;
ig örnek.png

Facebooktan örnek;
fb.png

Connected2.me den örnek;
c2 örnek.png

Bunca sosyal medya uygulamasının kullandığı bir özelliği neden biz kullanmayalım?

Profilde var zaten diyebilirsiniz ancak ön planda değil. Takipçiyi görmek için Profil > Hakkında > Takipçiler adımını izlemek gerekiyor. + Mesaj alanında (postbit) göremiyorsunuz.

Şahsen ben takipçiyi çok önemsemiyorum. Fakat insanlar buna çok değer veriyor. İnstagramda takipçi arttırmak için bile para verebiliyorlar. Ve insanlar bunu bir sektör haline bile getirmiş durumda. Bu psikolojinin arkasında sosyal değer ve ilgi algısı yatıyor. İnsanların bu kadar önem verdiği bir özelliği xenforo da daha etkin kullanmamız gerektiği düşüncesindeyim. Bildiğiniz gibi xenforo sosyal medya ile rekabet halindedir. Öyle ki instagramdan kaydetme özelliği, facebooktan 5 farklı beğeni özelliği , twitterda durum paylaşma özelliği kendi yazılımlarımızda da kullanılabiliyor. Takipçi konusunda da eklenti ile bir adım atılabilirse özellikle sosyal forumlarda insanlar ilgi çekmek (yada takipçi çekmek) için kaliteli içerikler yazabileceğini düşünüyorum. Bu alanda bir eklenti yada şablon değişikliği (adı her ne ise) sosyal medya ile rekabetimizde bize avantaj sağlayacaktır düşüncesindeyim.

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Bu konuyu biraz inceledim ve varmış olduğum sonucu iletmek istiyorum.

Basit olarak yapmak gerekirse bu durum harici bir php dosyası yazmadan mümkün görünmüyor. Şöyle ki sistem genelinde yer alan sayısal değerler için XenForo şablonlarında ve php dosyalarında bu değişkenleri kullanarak veri yazdırılır.

Sizin bahsetmiş olduğunuz alan için ilgili verinin yansıltıldığı şablon member_macros şablonudur. Burada geçen sayısal değerler standart olarak:

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

bu şekilde bir kod yapısı ile sistemin php dosyaları sorgulanarak çekilmektedir. İlgili alana istediğiniz özelliği almak ek bir yapı olmadan sistemin öngördüğü biçimde mevcut değil.

Ben sistem üzerinden basit bir deneme yaptım. Örneğin Övünç Bey'in 3 takipçisi var.

Ekli dosyayı görüntüle 905

Takipçileri gör linkine tıklayınca açılan overlay alanı

Ekli dosyayı görüntüle 906

Örnek kod:
Dil Dosyası:
Başlık: xtr_followersLink
Cümle metni: Takipçileri gör...

Eklenecek şablon: member_macros

Kod:

Bu şekilde sayısal değerleri alamamış olsanız da en azından açılır bir modal içerisinde gösterebilirsiniz. Umarım yararlı olmuştur.
Önerileriniz bizim için gerçekten değerlidir. Bu konuda neler yapılabilir önce biraz bakmak gerekiyor. Bir kalıba alındıktan sonra geri bildirimler ile istenilen özelliklerde eklentiler çıkarılabilir.

Profilde var zaten diyebilirsiniz ancak ön planda değil. Takipçiyi görmek için Profil > Hakkında > Takipçiler adımını izlemek gerekiyor. + Mesaj alanında (postbit) göremiyorsunuz.
Fikir birliği olması açısından benim de öneride bulunan arkadaşlar için bir tavsiyem var. Malum herkes aynı Türkçe dil dosyasını kullanmıyor. Dolayısı ile menü seçenekleri ve isimleri farklı olabilmekte. Aynı dili konuşmak adına İngilizce dil dosyası üzerinden anlatımları yaparsak daha sağlıklı bir sonuç alabiliriz.

Konu Güncellemesi:

Resmî sitede konuyla ilgili başlık açtım ve gelen kutumda şöyle bir mesajla karşılaştım;
capture-20190424-032254.png

150 $ teklif ediyor, yani yazılımla aynı fiyat. Burada 3 Seçenek var.
1. Eklenti çok zor.
2. Özel eklenti olduğu için bu kadar yüksek fiyat veriyor.
3. Yine bu eklentiyi toplu satış yapamayacağını , talep görmeyeceğini düşünüyor ki kişiye özel fiyatı bu yüzden yüksek tutuyor.

Sonuç olarak ben bu eklenti (yada değişikliğin) en az reaksiyon kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Fiyat makûl olmasa dahi.

Yakınlarda birileri yapacak ve büyük ihtimalle eklenti listesine ücretli/ücretsiz karşımıza çıkacaktır.

Bu konuyu biraz inceledim ve varmış olduğum sonucu iletmek istiyorum.

Basit olarak yapmak gerekirse bu durum harici bir php dosyası yazmadan mümkün görünmüyor. Şöyle ki sistem genelinde yer alan sayısal değerler için XenForo şablonlarında ve php dosyalarında bu değişkenleri kullanarak veri yazdırılır.

Sizin bahsetmiş olduğunuz alan için ilgili verinin yansıltıldığı şablon member_macros şablonudur. Burada geçen sayısal değerler standart olarak:

Kod:

bu şekilde bir kod yapısı ile sistemin php dosyaları sorgulanarak çekilmektedir. İlgili alana istediğiniz özelliği almak ek bir yapı olmadan sistemin öngördüğü biçimde mevcut değil.

Ben sistem üzerinden basit bir deneme yaptım. Örneğin Övünç Bey'in 3 takipçisi var.

905

Takipçileri gör linkine tıklayınca açılan overlay alanı

906

Örnek kod:
Dil Dosyası :
Başlık: xtr_followersLink
Cümle metni: Takipçileri gör...

Eklenecek şablon: member_macros

Kod:

Bu şekilde sayısal değerleri alamamış olsanız da en azından açılır bir modal içerisinde gösterebilirsiniz. Umarım yararlı olmuştur.

Bahsettiğiniz gibi yaptım ve sonuç başarılı;

capture-20190425-210824.png

Bu fikrin 150 $ değerinde olmasına ne yalan söyleyim sevindim. Umarım fikri daha da geliştirir ve eklenti haline getirirsiniz. Bu sitede görmekten mutluluk duyarım.

Emeğiniz için teşekkürler, elinize sağlık..

İlgili alan için sistemde ne yazık ki mevcut sayısal değer bulunmuyor. Bu değer olsa idi basit bir şablon düzenlemesi ile küçük bir eklenti yapılabilirdi. Bunun ile ilgili olarak burada kişisel bir çalışma yapılmışa benziyor.

Bu konu ile ilgili yarına yetişirse güzel bir eklenti yayınlayacağız.

150 $ teklif ediyor, yani yazılımla aynı fiyat. Burada 3 Seçenek var.
1. Eklenti çok zor.
2. Özel eklenti olduğu için bu kadar yüksek fiyat veriyor.
3. Yine bu eklentiyi toplu satış yapamayacağını , talep görmeyeceğini düşünüyor ki kişiye özel fiyatı bu yüzden yüksek tutuyor.
1 inci seçenek değil.
2 inci ve 3 üncü seçenekler olabilir. Zamanında bende bir eklenti talebi için başvurduğumda bana da bu şekilde bir fiyat çıkarmışlardı. Şimdi bakıyorum da dolar bazında çok uçuk bir rakam söylemişlerdi. 150$ yine iyi.

Sanırım Övünç Bey'in bu konuda bir çalışması olacaktır. Ama 150$ olmaz sanırım ;)

1 inci seçenek değil.
2 inci ve 3 üncü seçenekler olabilir. Zamanında bende bir eklenti talebi için başvurduğumda bana da bu şekilde bir fiyat çıkarmışlardı. Şimdi bakıyorum da dolar bazında çok uçuk bir rakam söylemişlerdi. 150$ yine iyi.

Sanırım Övünç Bey'in bu konuda bir çalışması olacaktır. Ama 150$ olmaz sanırım ;)

Hahaha;
150/10 olabilir belki :)... Şaka bir yana çok güzel oldu az sonra kararlı sürümü sitede aktif edeceğim.

Bebak 15 dolar sizin için uygun mu? Şaka şaka tabiki de ücretsiz :)...

Fikir sahibine bari indirim 5 $'cık yapsanız :p

Çok teşekkür ediyorum hocam elinize sağlık, yapabiliyorsanız resmî sitede ücretli satışa çıkarın bence biraz da ülkemiz kazansın

Fikir sahibine bari indirim 5 $'cık yapsanız :p

Çok teşekkür ediyorum hocam elinize sağlık, yapabiliyorsanız resmî sitede ücretli satışa çıkarın bence biraz da ülkemiz kazansın

Ne demek; umarım işini görür.
Bu ülkede hazıra bekleyen çok insan varken ve hiç bir şey üretmemeyi tercih eden bir anlayış hakimken buna gerek yok.
Yinede sen ben destek olacağım diyorsan sidebar da bağış butonu mevcut.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri