Bilgi Special Tasarım İncelemesi...

Bilgi Special Tasarım İncelemesi...
42
6K
Bu mümkün bunu bir seçenek olarak ekleyebilirim. Bu yapılar çerez destekli olduğundan bir kez açıldığında siz kendiniz kapatana kadar yada tarayıcı çerezlerini silene kadar kullanıcının belirlediği şekilde kalmaktadır. Ama renk seçimlerini en üst alana taşıma yapılabilir.

Aslında planlandığı gibi çalışıyor. Biz forumlara normal görünümün dışında resim yüklemediğimiz için aynı görüyor olabilirsiniz. Resimler her bir forum için ayrı ayrı yüklenebilmektedir. Dual column yapısının özelliği her bir foruma dilediğiniz resimleri yükleme yeteneği verir.

Kategori başlığı arka plan renkleri için seçilmiş renk tonlarına uygun doygunluk sevileri düşürülmüş renkleri de artı bir seçenek olarak ekleyebilirim.

Bunun için de bir seçenek elbette yapılabilir. Genel olarak ilgili foruma açılmış son konular gösterilmektedir. Ancak yönetici tercihine bağlı kontrol edilebilir bir özellik de eklenebilir.
Screenshot 2022-05-25 at 21.15.02.png

Dual column şimdi normal. Mesajımı yazarken windows 10 işletim sistemi chrome tarayıcıda denedim. Şimdi macos işletim sistemi chrome tarayıcıda deniyorum. Ne kadar etki eder bu bilemem ama.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Dual column şimdi normal. Mesajımı yazarken windows 10 işletim sistemi chrome tarayıcıda denedim. Şimdi macos işletim sistemi chrome tarayıcıda deniyorum. Ne kadar etki eder bu bilemem ama.
Genel olarak bir sorun olabileceğini düşünmüyorum. Yine de teşekkürler.

xentr nin tüm temaları zaten iyi oluyorda bakalım pagespeed merak ettim ve baktım mobil %90 üzerine çıkmış bu baya iyi ancak nasıl bukadar yüksek çıkarabildiniz bu tema hızını ? tema baya komplike olmasına rağmen, şaşırdım cidden

Pagespeed değerleri her ne kadar tasarımla alakalı görünmüş olsada stabil bir sistem oluşturmak, sunucu ayarlarını optimize etmek ve diğer bir çok etmenlere bağlı olarak değişebilir. Şu aşamada tasarım web sitemizde yüklü ve bazı değerleri aşağıdaki resimde gösterildiği gibidir. Tabii bizim sunucu optimizasyonlarının da elbette aşağıdaki sonuçlara etkileri olmaktadır.

Bu durum genel olarak değişkenlik gösterebilir. Temanın bunca özelliği göz önüne alındığında daha düşük değerler de söz konusu da olabilir. Bu konuda kimse söz veremez. İyi, hızlı ve optimizasyonları tam yapılmış bir sunucu ve doğru eklentiler ile yapılandırılmış bir forum zaten sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Şu kadarını söyleyebilirim ki bu tasarımda mümkün olduğunca sistemi kasacak yapılardan uzak kalmaya bilhassa özen gösterdik.

Mobil değeri

mobile-pagespeed-web-dev-report.png

Masaüstü (Desktop) Değeri
desktop-pagespeed-web-dev-report.png

Dual column çalışmasında sıkıntılar var osman abi. Klasik gibi gösteriyor.
Ekli dosyayı görüntüle 6826

Kategori başlığı arkasında ki mavi kısımlarda renk seçimine göre değişse daha güzel olur kanaatindeyim. Hatta yazı font rengide bile düşünülebilir renk değişimi için.
Ekli dosyayı görüntüle 6827

Birde çift sütunlu forum seçeneği için son konu kısmını kapatmaya dair birşey eklemek mümkün mü. Forum oldukça temiz gözükür öyle.
Ekli dosyayı görüntüle 6828
XenTR

1653549711308.png

İşletim sistemi windows 10
1653549889227.png

Classic dualde sıkıntı yok ama dual column sıkıntısı devam ediyor.

Classic dualde sıkıntı yok ama dual column sıkıntısı devam ediyor.
Her düzen biçiminin kod yapıları farklıdır. Kendi içindeki özelliklere istinaden. Dual column düzeninde grid sistem kullanılmaktadır. Eğer sözünü ettiğiniz durum ekranı re-size ettiğinizde tek sütun olarak görmeniz ise vertical menü seçili iken bu şekilde görünmesi gayet normaldir. Bunun nedeni ise sitenin 3 alana bölünmüş olmasıdır. Sol tarafta vertical menü ortada içerik alanı ve sağ tarafta sidebar yer almakta. İçerik alanı grid yapıya göre inşa edildiği için içeriklerin düzgün bir şekilde görüntülenmesi adına ilgili forum düzeni otomatik olarak uygun genişlik değerlerini uygulamaktadır. Tema özelleştiriciden diğer menü seçenekleri ile bakarsanız sayfanın genişlik değerline göre doğru bir şekilde çalıştığını test edebilirsiniz. Saygılar...

Her düzen biçiminin kod yapıları farklıdır. Kendi içindeki özelliklere istinaden. Dual column düzeninde grid sistem kullanılmaktadır. Eğer sözünü ettiğiniz durum ekranı re-size ettiğinizde tek sütun olarak görmeniz ise vertical menü seçili iken bu şekilde görünmesi gayet normaldir. Bunun nedeni ise sitenin 3 alana bölünmüş olmasıdır. Sol tarafta vertical menü ortada içerik alanı ve sağ tarafta sidebar yer almakta. İçerik alanı grid yapıya göre inşa edildiği için içeriklerin düzgün bir şekilde görüntülenmesi adına ilgili forum düzeni otomatik olarak uygun genişlik değerlerini uygulamaktadır. Tema özelleştiriciden diğer menü seçenekleri ile bakarsanız sayfanın genişlik değerline göre doğru bir şekilde çalıştığını test edebilirsiniz. Saygılar...

Klasik dual de aynı yapı abi ondan neden olmuyor aynı şey?

Klasik dual de aynı yapı abi ondan neden olmuyor aynı şey?
Her düzen biçiminin kod yapıları farklıdır. Kendi içindeki özelliklere istinaden. Dual column düzeninde grid sistem kullanılmaktadır.
Aslında burada cevabınız var Fatih bey. Ayrıca dual column için basit bir genişlik değeri de söz konusudur. Ön tanımlı olarak biz --dual-column-width: 440px; değerini kullanıyoruz. Bu değer artırılabilir yada azaltılabilir.

Ne zaman sipariş verebileceğiz acaba? osman bey

Ne zaman sipariş verebileceğiz acaba? osman bey
Bununla ilgili aslında sıfırdan son bir video yayınlamak istiyorum. O video da canlı olarak kurulum ve genel yapılandırma bilgilerine de yer vermek istiyorum. Temayı alanlar ilgili video üzerinden genel düzenlemelerini destek almadan kendi isteklerine yönelik rahatlıkla yapabilsinler diye.

Son olarak mağazada ürünü yayınlamak kalıyor. Sanırım bir iki güne hazır olur. ;)

inşallah şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
acelesi yok temiz sağlam sorunsuz olduktan sonra herkes güle güle kullanır.

inşallah şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
acelesi yok temiz sağlam sorunsuz olduktan sonra herkes güle güle kullanır.
Tasarım şu anda web sitemize son hali yüklenmiştir. Sadece tema özelleştiricide yer alan font seçimi sitemizde kapatılmıştır ayrıca ziyaretçi grubu hariç herkese açık olarak gösterilmektedir. Mümkün olduğunca testlerini yaparak daha stabil bir tema ortaya çıkarmak istedik. Yine de gözden kaçırmış olabileceğimiz bazı uyumsuzluklar olabilir. Bunları bu konu altında bildirirseniz hızlı bir şekilde çözmeye çalışırız.

Genel olarak son yapılan bazı düzenlemeler:
  • Vertical menü styles kaldırılmıştır.
  • Theme customizer dil dosyası ifadeleri düzenlenmiştir.
  • Color sheme alanı en üste alınmıştır,
  • Kategori başlıkları ve sidebar(Kenar çubuğu) başlık alanları da renk seçimine tabi edilmiştir.
  • Tasarıma ait eklenti güncellemesi yapılmıştır.
  • Çift sütun forumlar için son post alanını kapatıp açma seçeneği eklenmiştir.
  • Kategori altlarında yer alan istatistik alanı düzenlenmiştir.
  • Postbit alanına hızlı PM gönder butonu yerleştirilmiştir.
  • Node ikonları ile ilgili bir takım düzenlemeler yapılmıştır.
  • Horizontal logo seçildikten sonra kullanıcının seçim yapmasını engelleyen bir hata düzeltildi.
  • Tasarıma ait bazı macro yapılarında güncelleme yapıldı.
  • Genel css biçimlendirmeleri...

Detay sayfalarındaki hız oranına da bir el atmak gerekebilir.
Anasayfa'dan ziyade konu sayfaları malum daha önemli.

Genel olarak son yapılan bazı düzenlemeler:
  • Vertical menü styles kaldırılmıştır.
  • Theme customizer dil dosyası ifadeleri düzenlenmiştir.
  • Color sheme alanı en üste alınmıştır,
  • Kategori başlıkları ve sidebar(Kenar çubuğu) başlık alanları da renk seçimine tabi edilmiştir.
  • Tasarıma ait eklenti güncellemesi yapılmıştır.
  • Çift sütun forumlar için son post alanını kapatıp açma seçeneği eklenmiştir.
  • Kategori altlarında yer alan istatistik alanı düzenlenmiştir.
  • Postbit alanına hızlı PM gönder butonu yerleştirilmiştir.
  • Node ikonları ile ilgili bir takım düzenlemeler yapılmıştır.
  • Horizontal logo seçildikten sonra kullanıcının seçim yapmasını engelleyen bir hata düzeltildi.
  • Tasarıma ait bazı macro yapılarında güncelleme yapıldı.
  • Genel css biçimlendirmeleri...
Ellerine sağlık Osman abi. Yatay ve dikey menü yapısının renk değişim sistemine dahil edilmemesinin özel bir sebebi var mı acaba? Yada dahil etmenin kolay bir yolu var mıdır?

Ellerine sağlık Osman abi. Yatay ve dikey menü yapısının renk değişim sistemine dahil edilmemesinin özel bir sebebi var mı acaba? Yada dahil etmenin kolay bir yolu var mıdır?
Bildiğiniz gibi daha önce dikey menü için kullanıcı bazlı olarak bu seçenekler yer almaktaydı. Yapmış olduğumuz testlerde bu seçimin sadece tek bir tema üzerinde etkili olabileceğini temalar arası geçişlerde panel üzerinden belirlenen renklerin uyum içerisinde olamayacağını değerlendirerek bu seçenekten vazgeçtik. Bunun yerine stil özelliklerinden yatay ve dikey menü renklerini her stil için ayrı ayrı yönetebilecekleri seçenekleri dahil ettik. Her iki alanında renklerini değiştirme eylemini yönetici inisiyatifine sunmuş olduk Yönetici ilgili stil özelliklerinden rahatlıkla değiştirebilir. ;) Tüm bunların dışında bir de her alanı değişik renk kombinine sokmayı istemedik. :)

parti kur oy verelim abi yaktın ortalığı yine :) dincer hocama oy yok :D o gönüllerin adamı gönülden gönüle :)

Değerli üyelerimiz;

Special Pro tasarımını biraz gecikmeli de olsa şu anda yayınlamış bulunuyoruz. Bu tasarımı alıp kullanmak isteyen tüm müşterilerimize şimdiden hayırlı olmasını dileriz.

Temayı aşağıdaki bağlantıdan satın alabilirsiniz.

Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri