Stil özellikleri Sınırlar ve boşluk (borders and spacing)

Stil özellikleri Sınırlar ve boşluk (borders and spacing)
1
2K
Sınırlar ve boşluk (Borders and spacing)

6

Bu stil özelliği ise temada kullanılan border (sınır) ve boşlukları kontrol etmeye yarar.
Border size, Feature border size, Minor feature border size değerleri kenarlıklara verilen sınırları pixel olarak ayarlamamızı sağlar. Bu değerler tema üzerinde uygun olarak kulllanılmıştır.

Daha önce yukarıda vermiş olduğum örnekteki gibi sizde border değerlerinizin Admin panelde bulunan standart değerler ile oynamadan istediğiniz alanlar için yine pixel cinsinden biçimlendirmeyi göstermiştim. Yine buna bir örnek vermem gerekirse:
CSS:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
gibi değerler ile sınır kalınlıklarını belirtebilirsiniz.

Small border radius, Medium border radius, Large border radius
Yine aynı işlemi radius ve padding değerleri için de uygulayabilirsiniz. Bu size kalmış bir durumdur. Kesinlikle benim gösterdiğim gibi uygulamanız gerekmez ama gelecekte yapacağınız tasarımlar için bu şekilde geliştirmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

Small padding, Medium padding, Large padding, Largest padding
Temada kullanılan dolgu boyutlarını kontrol etmenize yarar. Bu ayarlar aynı zamanda temada değişik fonksiyonlar içinde bulunabileceğinden bu ayarların benim yukarıda gösterdiğim biçimde uygulamanız yararınıza olacaktır. Çünkü bazı alanlar burada verilen değerler üzerinden çekilmektedir.
Örnek olarak :
CSS:
Bir başka örnek vermek gerekirse:
CSS:
Burada da yine artırılacak olan değer için sistemin kendi değerlerini de kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi burada kullanılan paddingLarge yi kullanan başka bir şablon yada class değerine bağlı .less şablonuda de etkilenecektir. Aslında tüm yukarıda anlatılanlar için de aynı şey söz konusudur. Bu yüzden kendi class değerleriniz için benim uyguladığım örneği kullanmaktan başka çareniz olmayacaktır. Tema sistemlerinde standart yapıyı bozmadan kendi özel .xxx.less şablonu üzerinde çalışırsanız diğer alanlar yapmış olduğunuz değişikliklerden etkilenmeyecektir.

Bu kadar detaylı ve açıklayıcı bir paylaşım için teşekkürler.
Emeğinize sağlık.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri