Çeviri İsteği Prefix çeviri isteği

Çeviri İsteği Prefix çeviri isteği

hasannakyuz

Customer
Selamlar ;

Sytry arkadaşımızın paylaşmış olduğu kullanılabilir önekler eklentisi için çeviri yapılabilir mi acaba ?

Birde çevirilerin nasıl yapıldığına dair elinde güzel ve anlaşılabilir bir kaynak olan var mı açaba Google dan baktıklarım pek açıklayıcı olmuyorda

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Birde çevirilerin nasıl yapıldığına dair elinde güzel ve anlaşılabilir bir kaynak olan var mı açaba Google dan baktıklarım pek açıklayıcı olmuyorda
Eklentiyi çevirmek çok basittir. Kullanmış olduğunuz dil dosyasında o eklentiye ait kelime ve cümleler yer almaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 1380

Cümle ve kelimeler linkine tıklayın

Ekli dosyayı görüntüle 1381

Burada Türkçe yapmak istediğiniz eklentiyi seçin. Orada o eklentiye ait yazılmış kelime ve cümleleri görebilirsiniz. Bunları bir bir açarak uygun Türkçe çevirilerinizi yazabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 1382

Örnek:
Ben burada XenForo License Verification eklentisi üzerinden anlattım.
api_scope.user_xenforo_license_read buna tıklayın
Ekli dosyayı görüntüle 1383
Burada gördüğünüz gibi Allow access to the XenForo license data associated with a user yazan yeri siz kendinize göre Türkçe olarak yazarak kaydetmeniz yeterlidir.

Burada balık yemeden ziyade tutmayı öğrenmek gerekir. Artık kendiniz eklentilerinize ait dil dosyalarını bu şekilde çevirebilirsiniz.

Umarım yararlı olmuştur.
Eklentiyi çevirmek çok basittir. Kullanmış olduğunuz dil dosyasında o eklentiye ait kelime ve cümleler yer almaktadır.

1380

1381

Burada Türkçe yapmak istediğiniz eklentiyi seçin. Orada o eklentiye ait yazılmış kelime ve cümleleri görebilirsiniz. Bunları bir bir açarak uygun Türkçe çevirilerinizi yazabilirsiniz.

1382

Örnek:
1383
Burada gördüğünüz gibi Allow access to the XenForo license data associated with a user yazan yeri siz kendinize göre Türkçe olarak yazarak kaydetmeniz yeterlidir.

Burada balık yemeden ziyade tutmayı öğrenmek gerekir. Artık kendiniz eklentilerinize ait dil dosyalarını bu şekilde çevirebilirsiniz.

Umarım yararlı olmuştur.

Ekli dosyayı görüntüle 1380

Ekli dosyayı görüntüle 1381

Ekli dosyayı görüntüle 1382

Örnek:
Ekli dosyayı görüntüle 1383

Umarım yararlı olmuştur.
Teşekkür ederim hocam yararlı oldu gayet

XenTR peki bi sorum daha olacaktı yaptığım çeviriyi burada nasıl paylaşırım acaba ? Yani xml haline çevirip burada nasıl paylaşırım

Çok basitte olsa birşeyler üretip benim gibi yazılım vs gibi konulardan hiç anlamayan arkadaşlarıma ve foruma ufacıkta olsa bi katkım olmasını istiyorum

Quick Jump
2,627Konular
12,460Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri