Bilgi MAMP Local Host' ta büyük SQL dosyası yükleme

Bilgi MAMP Local Host' ta büyük SQL dosyası yükleme
8
3K
Çevrimiçi forumda bazı değişiklikler yada bir eklenti çalıştırmadan önce bunu lokal host ile denemenin gerekliliğini forum ile uğraşırken tecrübe ettim. Ancak forumun bir yedeğini Mamp ile lokal host'ta çalıştırmak istediğimde yaklaşık olarak sıkıştırılmış 24 mb (125 mb) olan Database'in (her ne kadar 64 mb dosya izinlerini vermiş olsam da) yüklenmediğini, ve phpmyadmin sayfasının kitlenme sorunu ile karşılaştım. Biraz araştırma ile sıkıştırılmamış, büyük SQL dosyalarının da sorunsuz yüklenebildiğini öğrendim.
Uzmanlığım bu konular değil ancak bununla ilgili xentr içinde bir konu görmediğim için faydası olacağını düşünerek sizinle de bunu paylaşmak istedim.

Mamp kurulumunu yaptığınızı ve forum dosyalarını htdocs içine koyduğunuzu farzederek bu adımı geçiyorum.
  1. Mamp çalıştırdıktan sonra Open Webstart Page tıklayın. Açılan sayfada Tools / Phpmyadmin seçip SQL yönetimine erişin. 1593
    1594

2. Burada bir database oluşturun. Normal olarak import seçeneğine tıkladığınızda gelen ekranda sadece zipli dosya transferi izni var. Bu bizim istediğimiz değil.

1596

3. Uygulamalar / Mamp / bin /phpMyAdmin klasörüne gidin ve buradan config.inc.php dosyasını herhangi bir text edit uygulaması ile açın.
  4. CMD + F ile arama moduna geçin ve cfg['UploadDir'] yazın (uploadDir yazmanız yeterli) .
  5. Burada cfg['UploadDir'] satırının karşısına bir isim girin. Örnek: mahmut.

1597

6. Dosyayı kaydedip çıkın. Uygulamalar / Mamp / bin /phpMyAdmin klasörüne gidin ve burada mahmut adında bir klasör oluşturun ve içine sıkıştırılmamış SQL database dosyasını koyun.

1598

7. Bundan sonra tekrar phpMyAdmin / import seçeneğine gittiğinizde artık kök dizinde yeni bir yükleme seçeneği gelmiş olacaktır. Burada yapmanız gereken SQL dosyanızı seçmek ve Database'in yüklenmesini sağlamak.

1599

Son düzenleme:
Bu güzel anlatım için teşekkür ederim. Belki bir çok forum kullanıcısının çoğu kez karşılaştığı sorunlardan birisine değinmişsiniz. Emek verip bu konuyu burada bizimle paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.;)

Çok güzel bir anlatım olmuş elinize sağlık.

Harika bir konu ellerine sağlık kardeşim.
Paylaşım için teşekkürler.

Faydalı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık

SQLDumpSplitter tarzı programlarla da veritabanını parçalara ayırarak parça parça da yükleyebilirsiniz!.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri