Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

Bilgi MAMP Local Host' ta büyük SQL dosyası yükleme

montezuma

Premium
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
osxinfo.net
Üye ID
288

İtibar Puanı:

Çevrimiçi forumda bazı değişiklikler yada bir eklenti çalıştırmadan önce bunu lokal host ile denemenin gerekliliğini forum ile uğraşırken tecrübe ettim. Ancak forumun bir yedeğini Mamp ile lokal host'ta çalıştırmak istediğimde yaklaşık olarak sıkıştırılmış 24 mb (125 mb) olan Database'in (her ne kadar 64 mb dosya izinlerini vermiş olsam da) yüklenmediğini, ve phpmyadmin sayfasının kitlenme sorunu ile karşılaştım. Biraz araştırma ile sıkıştırılmamış, büyük SQL dosyalarının da sorunsuz yüklenebildiğini öğrendim.
Uzmanlığım bu konular değil ancak bununla ilgili xentr içinde bir konu görmediğim için faydası olacağını düşünerek sizinle de bunu paylaşmak istedim.

Mamp kurulumunu yaptığınızı ve forum dosyalarını htdocs içine koyduğunuzu farzederek bu adımı geçiyorum.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
  1. Mamp çalıştırdıktan sonra Open Webstart Page tıklayın. Açılan sayfada Tools / Phpmyadmin seçip SQL yönetimine erişin.1593
    1594

2. Burada bir database oluşturun. Normal olarak import seçeneğine tıkladığınızda gelen ekranda sadece zipli dosya transferi izni var. Bu bizim istediğimiz değil.

1596

3. Uygulamalar / Mamp / bin /phpMyAdmin klasörüne gidin ve buradan config.inc.php dosyasını herhangi bir text edit uygulaması ile açın.
  4. CMD + F ile arama moduna geçin ve cfg['UploadDir'] yazın (uploadDir yazmanız yeterli) .
  5. Burada cfg['UploadDir'] satırının karşısına bir isim girin. Örnek: mahmut.

1597

6. Dosyayı kaydedip çıkın. Uygulamalar / Mamp / bin /phpMyAdmin klasörüne gidin ve burada mahmut adında bir klasör oluşturun ve içine sıkıştırılmamış SQL database dosyasını koyun.

1598

7. Bundan sonra tekrar phpMyAdmin / import seçeneğine gittiğinizde artık kök dizinde yeni bir yükleme seçeneği gelmiş olacaktır. Burada yapmanız gereken SQL dosyanızı seçmek ve Database'in yüklenmesini sağlamak.

1599

Son düzenleme:

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Bu güzel anlatım için teşekkür ederim. Belki bir çok forum kullanıcısının çoğu kez karşılaştığı sorunlardan birisine değinmişsiniz. Emek verip bu konuyu burada bizimle paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.;)

Ovunc Dinc

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
3

İtibar Puanı:

Harika bir konu ellerine sağlık kardeşim.
Paylaşım için teşekkürler.

SANCAKBEY

XenTR Müşterisi
Müşteri
XenTR Üyesi
Premium
Üye ID
91

İtibar Puanı:

SQLDumpSplitter tarzı programlarla da veritabanını parçalara ayırarak parça parça da yükleyebilirsiniz!.

Aydar

Premium
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
www.romindir.com
Üye ID
272

İtibar Puanı:

Bu güzel anlatım için teşekkürler.