Yardım Email hatasi

Yardım Email hatasi
33
6K

Levi45

Licenced
Selam herkese
Xenforo2.2 de uye dogrulama veya herhangi bir mail yollanamiyor su uyariyi aliyorum.
proc_open() has been disabled for security

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

xenForo tarafında admin.php?options/groups/emailOptions/ bu linkten

E-posta gönderme yöntemi seçeneğinde düzenle butonuna tıklayın.

SMTP seçin devam et butonuna tıklayın.
Host: smtp.yandex.com.tr
Port: 465
Şifreleme: SSL
Kimliği doğrula alanına yandex'ten oluşturduğunuz mail adresi ve şifrenizi girin.
Levent bey sorununuzu sunucu hizmeti aldığınız yere iletmeniz daha doğru olacaktır. Eğer sunucu üzerinde tam erişiminiz varsa bunu kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Yoksa hizmet aldığınız yerden destek isteyiniz. proc_open fonksiyonunun açılması gerekiyor.

Levent bey sorununuzu sunucu hizmeti aldığınız yere iletmeniz daha doğru olacaktır. Eğer sunucu üzerinde tam erişiminiz varsa bunu kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Yoksa hizmet aldığınız yerden destek isteyiniz. proc_open fonksiyonunun açılması gerekiyor.
Osman bey Mail yolladim bakalim ne diyecekler tesekkureler

FarkHosting Merhaba eskiden de shared hosting kullaniyordum onda sorun olmamisti , sonra bu shared hostinge gectim sorun oldu.
@Osman bey maile cevap vermisler
Thank you very much for reaching to us .

The proc_open function is indeed not enabled on shared hosting for security reasons. However, it is really strange that a CMS would be needing to use it in order to send an email.

We would recommend checking with the Xenforo developers whether there is any way to bypass the function and simply use SMTP.

FarkHosting Merhaba eskiden de shared hosting kullaniyordum onda sorun olmamisti , sonra bu shared hostinge gectim sorun oldu.
@Osman bey maile cevap vermisler
Thank you very much for reaching to us .

The proc_open function is indeed not enabled on shared hosting for security reasons. However, it is really strange that a CMS would be needing to use it in order to send an email.

We would recommend checking with the Xenforo developers whether there is any way to bypass the function and simply use SMTP.
Bazı firmalar güvenlik nedeniyle kapatmaktadır.

Anladim sizi kardes, yalniz benim anlamadigim eger xenforoda bu sart ise mail gondermek icin niye kapatilir yada eger guvenlik sorunu yapiyorsa xenforo neden bu yuntemi secer mail icin.
Güvenlik nedeniyle derken bu illaki sunucuda bir açık oluşturduğu için değil, sunucudaki site kullanıcılarının spam yapma, v.b gibi şeyleri engellemek içindir.

Anladim simdide xenforo dan cevap gelmis eger onlar aktif etmezlerse baska hostinge gec diyor , email gondermek icin bu gerekli dir eger email gonderme php icine entegre edilmis yontem kullaniyorsan, hicbir bilgileri yok demektir demisler :ROFLMAO:

Anladim simdide xenforo dan cevap gelmis eger onlar aktif etmezlerse baska hostinge gec diyor , email gondermek icin bu gerekli dir eger email gonderme php icine entegre edilmis yontem kullaniyorsan, hicbir bilgileri yok demektir demisler :ROFLMAO:
Türkiye lokasyon düşünürseniz yardımcı olabilirim, yada vps, vds sanal sunuculara geçiş yapabilirsiniz.

12 aylik pesin almistim kardes 5 hafta kadar oldu alali simdi iptal etmezler sanirim gec kalindi. Belki bunun suresi bitince size donus yaparim kardes tasiriz oradan sizin hosta . Bu SMTP emaili nasil ayarlariz acaba bilginiz varmidir?

Hayret yaklasik 1 aydir calisan sistem suan calismiyor, hicbirsey degismedim sadece admin yolunu degistirmistim ondan olmaz sanirim.

Hayret yaklasik 1 aydir calisan sistem suan calismiyor, hicbirsey degismedim sadece admin yolunu degistirmistim ondan olmaz sanirim.

Hayır olmaz, neden yandex kurumsal üzerinden maillerini yönlendirmiyorsunuz.
Bu gibi sorunları yaşamazsınız.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri