Eksik Dosya Hatası

Eksik Dosya Hatası
3
2K

Yasin

Member
sitemin kurulu olduğu hosting de aşağıdaki hatayı alıyorum. destek bildirimine verilen cevabı da aşağıya ekliyorum. bu konuda neler yapmalıyım. sürüm olarak 2.010 kullanıyorum...

src/vendor/symfony/console/Resources/bin/hiddeninput.exe Eksik
src/vendor/symfony/debug/Resources/ext/symfony_debug.c Eksik
src/XF/Widget/ForumStatistics.php Beklenmedik içerikler

hosting firmasının verdiği cevap şu şekilde:

Firewall dosayalrınızı siliyordur virüslü şüphesi ile XenForo sistemleri artık güvenli olarak tanımlanmıyor.
Yazılımcını ile görüşünüz.

DostHosting bu konuda siz nasıl bir yol izliyorsunuz.....

Çözüm
sitemin kurulu olduğu hosting de aşağıdaki hatayı alıyorum. destek bildirimine verilen cevabı da aşağıya ekliyorum. bu konuda neler yapmalıyım. sürüm olarak 2.010 kullanıyorum...

Firewall dosayalrınızı siliyordur virüslü şüphesi ile XenForo sistemleri artık güvenli olarak tanımlanmıyor.

Efendim Öncelikle Kullandığınız Hosting Firmaları Çok Modülleri...

Efendim Öncelikle Kullandığınız Hosting Firmaları Çok Modülleri Kapatıyor. XENFORO yazılımları Bir çok fonksiyona Ihtiyacı var bunlarda güvenlik nedeniyle kapatılıyor.

Bir diğer husus lisanslı dosyalarınız var firewall asla dosyalarınızı silme yapmaz eğer shell tarzı birşey yoksa. Bizim izlediğimiz yol ise oz3l yapılandırılmış makinelerde barındırma yapıyorum.

Çözüm
Hocam ben daha farklı birşey yazacağım. Xenforo sisteminin exe ile ne işi olacak ? Gönderdiğiniz eksik dosyalar listesinde 1. sırada exe dosyası var. Sisteminiz ile ilgili olarak shell veya hack kontrolü yapmanız iyi olacaktır.

Edit: aynı dosya bendede mevcutmuş. Dosya yoluna baktığınızda bile konsol (console) kullanımı için düzenleyici olduğunu görebilirsiniz. Sistemin işleyişi için şart bir dosya değil.

Hocam ben daha farklı birşey yazacağım. Xenforo sisteminin exe ile ne işi olacak ? Gönderdiğiniz eksik dosyalar listesinde 1. sırada exe dosyası var. Sisteminiz ile ilgili olarak shell veya hack kontrolü yapmanız iyi olacaktır.

Edit: aynı dosya bendede mevcutmuş. Dosya yoluna baktığınızda bile konsol (console) kullanımı için düzenleyici olduğunu görebilirsiniz. Sistemin işleyişi için şart bir dosya değil.

Efendim sistem shell gördüğünden silmiştir sunucu da shell koruması mevcuttur büyük ihtimalle

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri