Hoş Geldiniz, XTR | Think Different and Make it...

XenTR üzerinde yer alan içeriklere erişim sağlayabilmek, projelerinizde karşılaştığınız sorunlara destek ekibimizin çözüm üretebilmesi adına üye olunuz.
Unutmayalım ki, bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

Eksik Dosya Hatası

Yasin

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Apr 11, 2019
59
39
18
Tokat
www.alemiegitim.com
sitemin kurulu olduğu hosting de aşağıdaki hatayı alıyorum. destek bildirimine verilen cevabı da aşağıya ekliyorum. bu konuda neler yapmalıyım. sürüm olarak 2.010 kullanıyorum...

src/vendor/symfony/console/Resources/bin/hiddeninput.exe Eksik
src/vendor/symfony/debug/Resources/ext/symfony_debug.c Eksik
src/XF/Widget/ForumStatistics.php Beklenmedik içerikler

hosting firmasının verdiği cevap şu şekilde:

Firewall dosayalrınızı siliyordur virüslü şüphesi ile XenForo sistemleri artık güvenli olarak tanımlanmıyor.
Yazılımcını ile görüşünüz.

@DostHosting bu konuda siz nasıl bir yol izliyorsunuz.....

DostHosting

Sunucu ve Host Uzmanı
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Mar 24, 2019
74
104
33
Amasya
www.dosthosting.com
Dear Guests, welcome! Please, Log in or Register to view hide content!
Efendim Öncelikle Kullandığınız Hosting Firmaları Çok Modülleri Kapatıyor. XENFORO yazılımları Bir çok fonksiyona Ihtiyacı var bunlarda güvenlik nedeniyle kapatılıyor.

Bir diğer husus lisanslı dosyalarınız var firewall asla dosyalarınızı silme yapmaz eğer shell tarzı birşey yoksa. Bizim izlediğimiz yol ise oz3l yapılandırılmış makinelerde barındırma yapıyorum.

Hasip

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Feb 26, 2019
78
63
18
Hocam ben daha farklı birşey yazacağım. Xenforo sisteminin exe ile ne işi olacak ? Gönderdiğiniz eksik dosyalar listesinde 1. sırada exe dosyası var. Sisteminiz ile ilgili olarak shell veya hack kontrolü yapmanız iyi olacaktır.

Edit: aynı dosya bendede mevcutmuş. Dosya yoluna baktığınızda bile konsol (console) kullanımı için düzenleyici olduğunu görebilirsiniz. Sistemin işleyişi için şart bir dosya değil.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8