Bilgi [XTR] SMS Confirmation Pro Yakında Satışta

Bilgi [XTR] SMS Confirmation Pro Yakında Satışta
40
8K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
Herkese merhabalar,
Daha önce sizlere [XTR] SMS Confirmation Pro için çalışmalarımızın devam ettiğini yazmıştık. Artık sonuna geldik sayılır.

Yakında ürünümüzü satışa sunacağız fakat bunun öncesinde sizlere kısaca tanıtmak istedik.

Aşağıda bağlantısını verdiğimiz konuda sizlerden gelen bildirimleri inceleyerek seçenekleri belirlediğimizi iletmiştik.

Eklenmesini istediğiniz noktaları yine bu kapsamda değerlendireceğimizi belirtelim.

Gelelim eklentinin incelenmesine,

Genel Seçenekler

Bu bölümde, yer alan özellikler,

• SMS onay sistemin genel olarak etkin veya pasif edilmesi.
  • SMS onaylı üyelerin dahil olacağı kullanıcı grubu
  • SMS Onayı için talep edilen Şartlar ve Kuralların etkin veya pasif edilmesi.
  • Kullanıcı menüsünden SMS Onaylı üyelere hızlı erişim
  • Üyeler menüsünden SMS Onaylı üyelere hızlı erişim
  • Forum menüsünden SMS Onaylı üyelere hızlı erişim
  • SMS Onaylı üyelerin listesinin etkin veya pasif edilmesi.
  • SMS Onaylı üyeler için belirlenen listede yer alacak kullanıcı sayısının belirlenmesi.

SMSConfirmationPro-Options-1.png

Servis Sağlayıcılar

Ülkemizde ve Uluslararası çalışan servis sağlayıcılar genel olarak belli. Bu kapsamda uzun süredir kesintisiz hizmet verenleri ekledik.
Genel olarak farklı bir talep olması durumunda çok kolay şekilde bunları değerlendirip ekleyebiliriz.

1589018008431.png

Servis sağlayıcı API lerinin en güncel formatlarına göre yapı oluşturulmuştur.
Örneğin Twillo: API Reference - In-Depth Reference for all Twilio APIs and SDKs şuan 6.1 ise sistemimiz buna göre düzenlenmiştir. Türkiye desteği vermektedir.

1585422792063.png

Twilio ile uluslar arası SMS göndermi yapabilirsiniz.

Bizim önerimizi sormak isterseniz, VatanSMS ve Twilio tercihlerinizde ilk sırada yer alabilir.

Limit Seçenekleri

Limit seçenekleri oluşturulurken bir çok geri bildirimi değerlendirmeye çalıştık Sota istediklerinin tamamı eklendi!

• Özel konuşmaları SMS onaylı olmayan kullanıcılara sınırlayabilirsiniz.
  • İmza düzenleme ve oluşturmayı SMS onaylı olmayan kullanıcılara sınırlayabilirsiniz.
  • Yeni konu oluşturmayı (Seçili forumlarda) SMS onaylı olmayan kullanıcılara sınırlayabilirsiniz.
  • Yeni mesaj/yanıt sistemini (Seçili forumlarda) SMS onaylı olmayan kullanıcılara sınırlayabilirsiniz.
  • İçeriklerinizi (Seçili forumlarda) SMS onaylı olmayan kullanıcılara sınırlayabilirsiniz.
SMSConfirmationPro-Limit.png

Limitleme seçeneklerine örnekler,

Özel mesaj sınırlaması

SMSConfirmationPro-SMS Limit Conversation.png

Konu açma sınırlaması

SMSConfirmationPro-SMS Limit Thread.png

Yanıt sınırlaması

SMSConfirmationPro-SMS Limit Post Reply.png

İçerik gizleme sınırlaması

SMSConfirmationPro-SMS Limit Hidden Content.png

Doğrulama Seçenekleri

Doğrulama için eklenen seçenekleri değerlendirecek olursak,

• SMS Onayı ile kayıt süreci
  • Belirlenen süre içinde (gün bazında) tekrarlanan mesaj gönderimini limitleme
  • Belirlenen süre içinde (ay) telefon değişikliğini gerçekleştirebilme
  • Telefon değişikliğini sınırladığınız ay sürecini belirleyebilme.
  • SMS onay sürecinde scroll yapıda kabul edilmesi gereken Şartlar ve Kuralları aktif etme.
  • SMS Onaylı kullanıcılar için doğrulama ikonu.
SMSConfirmationPro-Confirm.png

Doğrulama sayfasının örnek görünümü,

SMSConfirmationPro-Terms and Rules.png

SMS Onayı ve bildirimleri kabul edecek kullanıcılar için Şartlar ve Kurallar sayfası.

SMSConfirmationPro-Terms and Rules Page.png

Peki sırada ne kaldı? Güvenlik...

SMS Onayı ile İki Adımlı Doğrulama

SMSConfirmationPro-TwoStep-0.png

SMS onayı ile iki adımlı doğrulama nasıl kullanılacak?

Bu durumu kısaca özetleyecek ekran görüntülerini sizler için ekledim.

Şifre ve Güvenlik seçeneklerinde iki adımlı doğrulamayı etkinleştiren kullanıcılar SMS ile bu süreci daha güvenilir hale getirebilirler.
Bu seçimin kullanılması için seçtiğiniz servis sağlayıcıların buna uyumlu olmasına özen gösterin "Auth Token" bu konuda detaylı bilgi destek sistemi üzerinden alabilirsiniz.

SMSConfirmationPro-TwoStepOptions.png

Sistemin aktif edilmesinden sonra gelen karşılama ekranı aşağıdadır.

SMSConfirmationPro-TwoStep-1.png

Giriş yapılan numaraya doğrulama kodu gönderilir.
Gelen doğrulama kodu ile sitenizi ve hesabınız hızlı şekilde mevcut durumdan kat ve kat daha güvenli hale aldınız!

SMSConfirmationPro-TwoStep-2.png

Karşınıza yedekleme kodlarınız geldi. Bunları da kullanabilirsiniz.

SMSConfirmationPro-TwoStep-3.png

Artık iki adımlı doğrulama hesabınız için aktif.

SMSConfirmationPro-TwoStep-5.png

Sizlerden gelecek soruyu siz sormadan ben burada açıklayım peki ACP admin girişlerinde kullanabilir miyiz? Evet!

• Hesabınıza yeni bir cihazdan giriş yapıldığında doğrulama ister.
  • Güvenli cihaz oluşturmanıza izin verir. (30 gün)
  • Şimdi düşünün ne e-posta ne de şifre ve/veya uygulamalar bu kolaylığı sağlayabilir mi? Hayır!

1585428088798.png

İki adımlı doğrulamayı dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

SMSConfirmationPro-TwoStep-4.png

Bir eklenti anlatımı belki bu kadar uzun olmamalı ama henüz seçenekleri bitirmedik!

Genel olarak kullanıcıların SMS bildirimlerini kabul etme ve/veya gönderilere izin verme seçeneği kullanıcı bazında seçilebilir durumdadır.
Bildirimleri kabul eden kullanıcılar şartları ve kuralları kabul etmek zorundadır. KVKK (Kişisel Verilen Korunma Kanunu) kapsamında şartlarınızda veri depolama ve işlemeyi belirtmeniz ileriye dönük tüm yasal süreçler için sizi koruyacaktır.

SMSConfirmationPro-SMS Update.png

Bir kullanıcı hesabını ACP üzerinden düzenlemek istediğinizde,
Mobil bilgilerine kolaylıkla erişim sağlarsınız.

SMSConfirmationPro-User Phone Field.png

SMS Onaylı Kullanıcılara Erişim

SMS onaylı kullanıcılara erişim sürecini detaylı ele alabilmek adına uzun bir çalışma yaptık.
Kullanıcılar SMS onaylı olabilir ama şartları ve kuralları kabul etmemiş ve bildirim almak istemiyor olabilir!

Peki bunları ayrı ayrı görebilir miyiz? Evet...

ACP (Admin panel) üzerinden erişim yapabileceğiniz 7 farklı listeniz var!

SMSConfirmationPro-User Search.png

Dilediğiniz duruma göre kullanıcıları listeleyebilirsiniz.

Peki SMS Onaylı listeyi görebilmek adına her zaman ACP üzerinden mi erişim yapacağız? Hayır
Bu durumu kolaylaştırmak adına gelişmiş bir listeyi Public alanda sizlere hazırladık.

SMSConfirmationPro-User List Public.png

Bu listede hangi kullanıcı bildirimleri kabul etmiş hangi kullanıcı kabul etmemiş kolaylıkla görüntüleyebilir kullanıcıları hızlı şekilde düzenleyebilirsiniz.

ACP üzerinden Kullanıcılara SMS Gönderimi

Bu özellik ile kullanıcılarınıza SMS hizmeti aldığınız servis sağlayıcıların paneline girmeden kolaylıkla bildirim gönderebilirsiniz.

SMSConfirmationPro-Send Message.png

SMS Bildirimleri İçin Log Sistemi

Gönderilen tüm SMS onaylarını log sistemi üzerinden detaylı şekilde kontrol edebilirsiniz.
Hangi numaraya bildirim gönderilmiş sonuç başarılı mı? Tüm bunları izleyebilirsiniz.

SMSConfirmationPro-Logs.png

Eklenti İzinleri

Bu maddeye geldiğimize göre artık hazır sayılırız!
Sizlerinde bildiği gibi cep telefonları kişisel verilerdir ve her kullanıcının bunlara erişmesini sağlamak istemeyiz.
Bu yüzden erişim izlerinde bu durum değerlendirilmiştir.

SMSConfirmationPro-Permissions.png

Sizlere kısaca sistemi anlatmaya çalıştım, umarım sıkılmamışsınızdır.

Bu çalışmanın hayata geçirilmesinde desteği olan tüm ekibime teşekkür ederim.

Oscar goes to: HytaleTurkiye XenTR Kunteper ?

Güçlü bir ekip olmanın sonucu!

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Eşsiz bir eklenti oldu, SMS Doğrulama ve SMS doğrulaması yapmış ve yapmamış üyelerin sınırlandırılma seçenekleri açısından değerlendirdiğimde ciddi üye ve içerik kitlesine sahip, reel kullanıcı kitlelerine önem veren sitelerde öncelikli olarak tercih edileceği kanısındayım.

Tüm yapılandırmasını, sitesinin lisansını, eklenti ve temalarını ücretle satın almış, üye kitlesine sunduğu tüm önemli içeriklerin neticesinde muhattap olduğu kitleden samimiyet bekleyen, emeğinin karşılığını doğru kişilerden almayı bekleyen bir çok platform var. Karşılıklı güven adımlarını eşitleyecek bir eklenti olduğu görüşündeyim.

Yapımda emeği geçenlerin ve özellikle XDinc 'i tebrik ediyorum. Kaliteli sonuç kaliteli beyinlerden çıkar :love:
Şimdiden herkese hayırlı olsun.
Çok teşekkürler.
Bunu seçenek olarak mı sunalım? Saat limiti gibi bunu da limitlendirebiliriz.

Ekli dosyayı görüntüle 3564
Yoksa sistem direkt olarak eğer bir telefon numarası bir üyede mevcutsa diğerine bunu bildirip doğrulamaya izin vermesin mi? Hangisini istersiniz?

Seçenek olarak sunmak manipulasyona sebebiyet verir mi? Bunu düşünelim ona göre karar verelim yoksa iki şekilde ekleriz.
Burada kullanacağımız fonksiyonlar belli;
Doğrulama sürecinde find() veya findOne() olarak tercih eder gerekirse bir seçeneğe bağlarız.
Saygılar.

Açıkçası ben farklı bir sms doğrulama eklentisini çok uzun süredir kullanıyorum. O eklentinin ilk sürümünde böyle bir limit yoktu, bu yüzden bazı üyeler işin suyunu çıkartıyorlardı Tek numarayla yüzlerce üyelik doğrulayıp üyelik doğrulamanın sağladığı avantajlardan faydalanıyorlardı. Sonraki sürümde bu limit eklendi eklentiye haliyle engelledik.
Eklenti ayar kısmına eklenirse kaç hesapta kullanılabileceği daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
Tek kelime ile Perfect başka da söylenecek bir şey bulamıyorum. Harika bir ürün emeklerin için teşekkür ederim kardeşim.:)

Elinize sağlık çok güzel bir eklenti daha :) Aynı gsm numarasının toplamda kaç üyede kullanılabileceğine dair bir ayar var mı ? Ben mi göremedim ?

Çıksada Alsak :)

Ellerine sağlık...

Elinize sağlık çok güzel bir eklenti daha :) Aynı gsm numarasının toplamda kaç üyede kullanılabileceğine dair bir ayar var mı ? Ben mi göremedim ?

Çok teşekkürler.

1585475886003.png
Yoksa sistem direkt olarak eğer bir telefon numarası bir üyede mevcutsa diğerine bunu bildirip doğrulamaya izin vermesin mi? Hangisini istersiniz?

Seçenek olarak sunmak manipulasyona sebebiyet verir mi? Bunu düşünelim ona göre karar verelim yoksa iki şekilde ekleriz.
Doğrulama sürecinde find() veya findOne() olarak tercih eder gerekirse bir seçeneğe bağlarız.
Saygılar.

Eşsiz bir eklenti oldu, SMS Doğrulama ve SMS doğrulaması yapmış ve yapmamış üyelerin sınırlandırılma seçenekleri açısından değerlendirdiğimde ciddi üye ve içerik kitlesine sahip, reel kullanıcı kitlelerine önem veren sitelerde öncelikli olarak tercih edileceği kanısındayım.

Tüm yapılandırmasını, sitesinin lisansını, eklenti ve temalarını ücretle satın almış, üye kitlesine sunduğu tüm önemli içeriklerin neticesinde muhattap olduğu kitleden samimiyet bekleyen, emeğinin karşılığını doğru kişilerden almayı bekleyen bir çok platform var. Karşılıklı güven adımlarını eşitleyecek bir eklenti olduğu görüşündeyim.

Yapımda emeği geçenlerin ve özellikle XDinc 'i tebrik ediyorum. Kaliteli sonuç kaliteli beyinlerden çıkar :love:
Şimdiden herkese hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 3564

Saygılar.

Açıkçası ben farklı bir sms doğrulama eklentisini çok uzun süredir kullanıyorum. O eklentinin ilk sürümünde böyle bir limit yoktu, bu yüzden bazı üyeler işin suyunu çıkartıyorlardı Tek numarayla yüzlerce üyelik doğrulayıp üyelik doğrulamanın sağladığı avantajlardan faydalanıyorlardı. Sonraki sürümde bu limit eklendi eklentiye haliyle engelledik.
Eklenti ayar kısmına eklenirse kaç hesapta kullanılabileceği daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Seçenek olarak ekledim :)
Resimlerini tanım konusuna dahil edeceğim geri bildirim için teşekkürler.

10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 - BOOOOOM

Artık yayınlama vakti gelmedi mi
sopa1.gif

Hatta sizin gibi sopalamak mı gerek bilemedim ki?

Son istediğim modifikasyonu mu ekliyor acaba :cool:

Vallaha süper işler yapıyor yine... :love:

Yayınlansa da yüklesek
tara.gif

Var var 1.0.2 sürümü üzerinde çalışıyormuş öyle geldi kulağıma.... ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri