Bilgi [XTR] Shopier Ödeme Sistemi - Kullanıma Hazır

Bilgi [XTR] Shopier Ödeme Sistemi - Kullanıma Hazır
40
24K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
1564841852980.png

Shopier Nedir?

Shopier sosyal medyadan, pazaryerinden ve internet sitenizden kolayca kredi kartı ödemesi almanızı sağlayan bir sistemdir. Shopier’de üyelik ücreti ve aylık ücret yoktur, sadece satış başına %2,99 + 0,49 TL komisyon almaktadır.

Paypal için en iyi alternatiflerden birisidir.

Tübitak, Teknoloji ve Yenilik Destek Programı kapsamında Shopier’i maddi olarak desteklemektedir.

Shopier, Sabancı Üniversitesi SUCool programı tarafından desteklenen ve Sabancı Holding’e bağlı Inovent firmasının ortaklığının bulunduğu finans teknolojileri alanındaki ilk ve tek girişimdir.

Daha detaylı bilgi için Shopier web sitesini ziyaret edebilirsiniz. İstediğiniz Yerden Sipariş Alıp Satış Yapın | Shopier

Shopier uygulaması sitenizden kolayca satış yapıp ödeme almanızı sağlar. Böylelikle Alışveriş hem alıcılar hem satıcılar için güvenli hale gelir.

Shopier ile ister Kurumsal ister Bireysel olarak hemen ödeme almaya başlayın!
XenForo tabanlı Web siteniz üzerinden, tek tıkla kredi kartı ödeme imkanı sunmak ve kullanıcılarınızın kolayca bu bağlantı ile erişim yaparak ödeme yapmasına imkan sunmak artık mümkün!

Peki Shopier'in ödeme alt yapısının sağladığı avantajlar neler? Ve bunları XenForo ile birlikte kullanabilir miyiz?

• Ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz.
  • Aylık ücret ödemezsiniz.
  • Listeleme ücreti ödemezsiniz.
  • Gizli ücret yada taleplerle karşılaşmazsınız.
  • Sıra dışı komisyon oranları
Shopier kullanmak için herhangi bir başvuru ücreti, aylık ücret, yıllık ücret veya mağazada ürün listeleme ücreti vs yoktur. Sadece her satışınızdan tüm diğer benzer platformlar gibi komisyon almakta ve bu oranlarda çok düşüktür.

Geniş ödeme seçenekleri
Kullanıcılarınızdan veya Müşterilerinizden kredi kartı veya banka kartı ile ödeme alabilirsiniz. Ödeme almaya başlamak için ürününüzü web sitenizde satışa çıkartmanız yeterlidir. XenForo sistemi üzerinde dilerseniz VIP üyelik ve dijital ürünler satabilirsiniz.

Ödemeler her Çarşamba banka hesabınızda
Tamamlanan siparişler için ödemeleriniz her hafta Çarşamba günleri belirtiğiniz banka hesabınıza Shopier tarafından otomatik olarak aktarılır.

Shopier hesabınız hemen oluşturmak için tıklayınız.

Shopier-XenForo.png

1564842944446.png

Taksit ödeme seçeneklerini kullanabilir miyiz?
Kullanıcılarınız ödeme yaparken taksitli ödeme seçeneklerinden kullanmakta olduğu kartlar için belirtilen taksit seçeneklerini shopier üzerinden kullanabilirler.
Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kullanıcı ödeme sayfasına yönlendirildiğinde ister tek çekim isterse taksit imkanlarından faydalanabilir.

Bonus, World, Maksimum, advantage, Paraf ve benzeri tüm kartlarla taksit işlemlerini gerçekleştirebilirler.

1564841852980.png

Shoper ile Ödeme Profilinin XenForo için Entegrasyonu

XenForo Seçeneklerinde yer alan ödeme profilleri kullanıcılara sunmak istediğiniz ödeme yöntemlerinin eklediğiniz alandır.
[XTR] Shopier Ödeme Sistemi ile bu alanı tek bir adımla tamamlayabilirsiniz.

1564842441762.png

Ödeme Servis sağlayıcısı olarak Shopier'i seçerek gerekli alanları doldurmanız yeterlidir.

Shopier ile Yurtdışından Ödeme Alabilir miyim?

Dövizli satışlarınızda Shopier ile ödeme almanız, ek bir onaya tabidir. Bu yüzden uygulama üzerinde buna destek vermiyoruz.
Ödemeler sadece TL bazında işlem görür.

Eklenti için referans veya demo görme imkanı

Eklenti için kurulumu tamamlanan kullanıcılarımız zaten bu konu içeriğinde yorumlarını ve geri bildirimlerini belirtecektir. Bu doğrultuda kullancılarımızdan gelecek her türlü geri bildirim ve talebe karşılık vermeye çalıştığımızı belirtmek isteriz.

Shopier Mobil Uygulama Üzerinden Siparişlerimi Yönetebilir miyim?

1564843340202.png

Resmi shopier uygulamasını mobil cihazlarınız üzerinde kullanıma alarak satılan ürünlerinizi anlık olarak takip edebilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde siparişlerinizden anlık olarak haberdar olursunuz.

1564843613829.png

Shopier API sisteminde otomatik onaylanan ödemeleri Shopier Panele giriş yaparak, siparişleri tamamlamanız gerekmektedir.
(Bu işlem Shopier’den ödeme almak için gereklidir.)

Shopier sistemi ile ilgili bilgilendirme istekleriniz için veya aklınıza gelen herhangi bir şeyi bize bu konu başlığı altında sorabilirsiniz.
Ürünün tüm kullanıcılarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Saygılarımızla.

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Merhaba tüm Xentr üyeler,

Bu siteyi fark ettiğim günden beri, web sitemde yaşanan değişimin tarifini etmek bile zor.
İyi ki yolum @Ovunc Dinc ve @XenTR ile kesişmiş...

Shopier'e gelince...
Ben 3 yıldır web sitemde Shopier ile ödeme alıyorum.
XenForo sistemine geçmeden önce de kullanmakta, her ürün için tek tek dükkan açmak zorunda kaldığım için çok zorlanmaktaydım.

Dükkan tanımlama özelliğinin olumsuzluğunun yanı sıra, ikinci olarak kişiler kredi kartı ile alış veriş yapsalar dahi, dijital ürün sattığım için benim onayımı beklediklerinden, "neden o zaman kredi kartı ile seçenek var ki?" şeklinde çok fazla geri bildirim almıştım.

XenForo'ya geçtikten sonra Shopier'i sadece Hesap Yükseltme seçeneğinde (tek bir dükkan tanımlayarak) kullanıp, ödeme gelince de hesap yükseltmelerini panelden manuel yapmaya devam ettim.

Konuyla ilgili olarak @XenTR'nin ısrarlı çabaları ve @Ovunc Dinc'in teknik bilgi becerisi ve benim de süreci test etmemle bu eklenti hayata geçirilmiş oldu.

Ve Türkiye'de bu eklentiyi canlı sisteminde kullanan ilk kişi olmanın mutluluğunu ve güzelliğini yaşamış oldum.
Şu anda ne ürün satışlarımda ne de üyelik yükseltmelerinde kullanıcılarım bana bağlı değiller.
Son olarak dün gece 02:15 sularında bir kullanıcım hesabını yükseltmiş, sabah kalktığımda gördüm ve inanılmaz keyifliydi.

Eğer XenForo kullanıyor ve ödeme alma üzerine bir siteniz varsa, hiç düşünmeden bu eklentiyi alın arkadaşlar.

Sorularınız olursa, eklentiyi kullanan biri olarak seve seve yardımcı olurum.

Bu eklentiyi bizlere kazandıran sevgili dostlarım @Ovunc Dinc ve @XenTR , tekrardan teşekkürler, ellerinize sağlık olsun!
Xenforo Kullanıcılarının Gerçekten Turkiyede Ödeme Alması Çok Zor Oluyordu Bu Eklenti Üyelik Satacaklarin ve Forum Ustunden Satis Yapacaklarin Gerçekten Çok Işine Yaracak Emeği Geçen Yöneticilere Tşk Ederim.

Bu siteyi fark ettiğim günden beri, web sitemde yaşanan değişimin tarifini etmek bile zor.

Shopier'e gelince...
XenForo sistemine geçmeden önce de kullanmakta, her ürün için tek tek dükkan açmak zorunda kaldığım için çok zorlanmaktaydım.

Dükkan tanımlama özelliğinin olumsuzluğunun yanı sıra, ikinci olarak kişiler kredi kartı ile alış veriş yapsalar dahi, dijital ürün sattığım için benim onayımı beklediklerinden, "neden o zaman kredi kartı ile seçenek var ki?" şeklinde çok fazla geri bildirim almıştım.

XenForo'ya geçtikten sonra Shopier'i sadece Hesap Yükseltme seçeneğinde (tek bir dükkan tanımlayarak) kullanıp, ödeme gelince de hesap yükseltmelerini panelden manuel yapmaya devam ettim.

Konuyla ilgili olarak @XenTR'nin ısrarlı çabaları ve @Ovunc Dinc'in teknik bilgi becerisi ve benim de süreci test etmemle bu eklenti hayata geçirilmiş oldu.

Ve Türkiye'de bu eklentiyi canlı sisteminde kullanan ilk kişi olmanın mutluluğunu ve güzelliğini yaşamış oldum.
Şu anda ne ürün satışlarımda ne de üyelik yükseltmelerinde kullanıcılarım bana bağlı değiller.
Son olarak dün gece 02:15 sularında bir kullanıcım hesabını yükseltmiş, sabah kalktığımda gördüm ve inanılmaz keyifliydi.

Eğer XenForo kullanıyor ve ödeme alma üzerine bir siteniz varsa, hiç düşünmeden bu eklentiyi alın arkadaşlar.

Bu eklentiyi bizlere kazandıran sevgili dostlarım @Ovunc Dinc ve @XenTR , tekrardan teşekkürler, ellerinize sağlık olsun!

SelamT ,
Öncelikle bu içten cümleler ve olumlu geri bildiriminiz için çok teşekkürler.
Bizim için bu satırları okumanın verdiği mutluluk her şeyden önemli.

Bizim çizgimiz beli ve bunu aynen devam ettirmek adına özveri ile çalıştığımızı biliyorsunuz, üye kaygımız yok zaten bize herkes üye olmasın!
Bu topluluk bazılarının erişmek adına çaba göstereceği bir noktada kalacak.

Eklentiye gelirsek olumlu olumsuz her bildirim değerlidir, Yapılabilirliği konusunda bir çok kullanıcının denemeleri olmuştur. Bazı şeyleri sadece doğru sonuçlandırabildiğinizde değerlidir. Şuan kullanıcılara sağladığı destek ve altyapı kusursuz kurgulanmıştır.

Hepimize hayırlı olmasını dileriz.
Değerli arkadaşlar;

Bu siteyi açtığımız günden bu yana öyle çok mezarcı insanlar ile karşılaştık ki (Gerçekten iyi insanları tenzih ediyorum) bi noktada bize de pes dedirttiler. İyi niyetle olan her şeyin karşılığında sürekli olarak bir zarar verme amacı güdüldüğünü de bu süreçte görmüş olduk.

BU ÜRÜNÜ ALARAK ÇEŞİTLİ PLATFORMLARDA ÜRÜN ÜZERİNDEN TİCARET YAPMAK İSTEYEN KİŞİLER NEDENİ İLE ÜRÜN ARTIK SATILMAMAKTADIR. BU KONUDA LÜTFEN İSTEK VE TALEPLERDE BULUNMAYINIZ.

ÜRÜN ARTIK SATILIK DEĞİLDİR.
SelamT ilk geri bildirim ve yorumları sizden alabiliriz? Müsait olduğunuzda.

Shopier'e gelince...

XenForo 'ya geçtikten sonra Shopier'i sadece Hesap Yükseltme seçeneğinde (tek bir dükkan tanımlayarak) kullanıp, ödeme gelince de hesap yükseltmelerini panelden manuel yapmaya devam ettim.

Son düzenleme:
Evet SelamT kardeşim hayırlı uğurlu olsun. Umarım satışların bu sayede artacaktır.

Bunun yanında artık sitede ürün satışı oldu mu? eğer satış oldu ise satın alan kişiye admin panelden ürün için onay vereyim derdi bu eklenti ile son bulmuştur. Bu gibi dertlerle uğraşmayın artık. Siz kendi diğer işlerinize bakabilirsiniz.

Uzun süredir XenForo altyapısı için Türkiye'de geçerli bir ödeme sistemi yoktu. Bu konu gerçekten enteresan bir durumdu. Ne yazık ki geliştiriciler için otomatik ödeme alınabilecek tüm yollar tıkalı idi.

Artık bu eklenti ile XenForo forum sahipleri ödeme alabilecekler. Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Sanırım geçenlerde bahsettiğim forum sitem de bir ürün satışı için mağaza gibi bir eklenti olayına net bir çözüm benim için, aynı zaman da widget bağış olarak da kulanılabilir sanırım. Elinize emeklerinize sağlık

Sonunda bitirdiğinize sevindim birçok XenForo kullanıcısı için ilaç gibi geldi desek yeridir. Emeğinize sağlık

Sonunda bitirdiğinize sevindim birçok XenForo kullanıcısı için ilaç gibi geldi desek yeridir. Emeğinize sağlık
Güzel yorumun için teşekkür ederim kardeşim. Emek veriyoruz işte. Umarız hizmet alan kadar hizmeti sunan bizler içinde faydalı olmuştur.

Son düzenleme:
Shopier'i bilmeyenler için tarif etmekte yarar var.

1564862110879.png

Üstte göreceğiniz resim, bu eklenti yapılmadan kullandığım hali.
Göreceğiniz üzere, Shopier'de bağlantı oluşturmadan, rakam belirlemeden ödeme almanızın imkanı yok.
Ben sitemde resimde göreceğiniz rakamlarda kredi satışı yapıyordum.
Üyelerim hangi rakamı seçerse, o rakamın karşısına eklediğim Shopier linki açılıyordu.

Tabi ödeme alındıktan sonra da, benim hem Shopier üzerinden hem de kendi sitemden ödeme onayı vermem gerekiyordu.

Şu anda ise artık bir dükkan tanımına falan gerek yok.
Tek yapmanız gereken eklentiyi seçmek ve açılan sayfadan ödeme için kredi kartı bilgilerinizi yazmak...
Yeni sistemle ve eski sistemle alınmış ekran görüntülerini de aşağıda bulabilirsiniz.

YENİ SİSTEM
1564862305360.png

ESKİ SİSTEM
1564862460422.png

Fikir vermesi açısından ekleyim dedim.

Güzel bir anlatım olmuş sayın SelamT teşekkür ederim. Söylediğin gibi artık shopier üzerinde ürün listeleme olayı yoktur. Direkt olarak kendi web sitende ürünlerini yayınlamak yeterlidir. Alıcı sadece satın al butonuna tıklayıp ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra otomatik olarak satın almış oluğu ürün sayfasına tekrar dönüş yapar ve döndüğünde ise parasını ödemiş olduğu ürünü sorunsuz olarak indirebilir. Çok basit ve hızlı bir çözüm. Bu sayede kimseye onay vermek durumuda da kalınmaz.

Benim gibi bu işi manuel yapanlar ancak bu eklentinin nasıl büyük bir nimet olduğunu çok iyi anlar...

Benim gibi bu işi manuel yapanlar ancak bu eklentinin nasıl büyük bir nimet olduğunu çok iyi anlar...
Uzun süredir XenForo alt yapısını kullanan sitelerin çekmiş olduğu bir sıkıntı.

İnsanlar sistemleri üzerinden ödeme alabilmek için ne tür eklentilere ne türlü paralar ödemekte ne denli zor sistemler ile entegrasyon için uğraşmak zorunda kalmaktadırlar. Bu noktada bir kez ödeyip hiç bir zahmete girmeden müşterileriniz ile karşılıklı olarak sorunsuz bir alışverişin keyfini yaşamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Xenforo Kullanıcılarının Gerçekten Turkiyede Ödeme Alması Çok Zor Oluyordu Bu Eklenti Üyelik Satacaklarin ve Forum Ustunden Satis Yapacaklarin Gerçekten Çok Işine Yaracak Emeği Geçen Yöneticilere Tşk Ederim.
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. DostHosting ;)

Shopier'e gelince...

XenForo 'ya geçtikten sonra Shopier'i sadece Hesap Yükseltme seçeneğinde (tek bir dükkan tanımlayarak) kullanıp, ödeme gelince de hesap yükseltmelerini panelden manuel yapmaya devam ettim.

SelamT ,
Öncelikle bu içten cümleler ve olumlu geri bildiriminiz için çok teşekkürler.
Bizim için bu satırları okumanın verdiği mutluluk her şeyden önemli.

Bizim çizgimiz beli ve bunu aynen devam ettirmek adına özveri ile çalıştığımızı biliyorsunuz, üye kaygımız yok zaten bize herkes üye olmasın!
Bu topluluk bazılarının erişmek adına çaba göstereceği bir noktada kalacak.

Eklentiye gelirsek olumlu olumsuz her bildirim değerlidir, Yapılabilirliği konusunda bir çok kullanıcının denemeleri olmuştur. Bazı şeyleri sadece doğru sonuçlandırabildiğinizde değerlidir. Şuan kullanıcılara sağladığı destek ve altyapı kusursuz kurgulanmıştır.

Hepimize hayırlı olmasını dileriz.

Helal olsun emeklerinize ellerinize sağlık yine harika bir iş

Öncelikle emeğinize minnettarım gerçekten uzun zamandır aradığım bir eklentiydi bu eklentiyi nasıl temin edebilirim ?

Elinize sağlık. Sormak istediğim bununla Paypal'deki gibi bağış yapılabiliyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri