Styles [XTR] Revolution Style Webinar

Styles [XTR] Revolution Style Webinar
22
5K

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
Herkese merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir çalışmaları devam eden ve sitemizde kullanmakta olduğumuz mevcut tasarım için sizlerin görüş ve önerilerini alacağımız bir webinar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

Böylelikle sorunlarınızı birinci ağızdan direkt üreticisine iletme şansınız olacak, bundan sonraki tasarım ve eklenti listelemelerini bu şekilde daha aktif hale getirmeye çalışacağız.

XenTR tarafından gerçekleştirilen yeni tasarımları sizlere bu hafta içinde sırası ile sunmuş olacağız.

Canlı olarak gerçekleştirilecek bu tanıtıma katılım davetiyesi ve detaylarını çok yakında sizlere iletmiş olacağız.

Planlanan etkinlik öncesinde de sizlere ışık tutması açısından XenTR ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ilk konferans detayları da aşağıda yer alan videolarda yer almaktadır.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Webinar öncesi planlanan değişiklikler, yenilikler neler olur şuan bilemiyorum ama keyifli bir vakit geçireceğimize eminim.
Özgürce tüm düşünce ve isteklerinizi şimdiden not alın.

Tüm ekibimiz ile sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.
Saygılarımızla,

XenTR Yönetimi

Güzel düşünce. İletişim denen şey tam olarak budur. tema yayınla sonra herkes başının çaresine baksın mantığı sayenizde yıkılmıştır.

Birde madem öneri istiyorsunuz. Renk değişim menüsü altına üye kendi forum düzenini seçme, son konular stats kapatma nasıl olur diye sesli düşündüm birden :D

Merhaba arkadaşlar;

Övünç kardeşimin katkıları ile yeni tasarım üzerinde birlikte karşılıklı olarak bir video konferans gerçekleştirmiş olduk. Bu sayede önceden sorulabilecek bazı soruları ve sorunları da görmüş olduk. Kendisine böyle güzel bir konferans için teşekkür etmek istiyorum.

Her ne kadar videodaki kendi diksiyonumu beğenmemiş olsam da en azından tasarımların nasıl işlendiğini, neler ve yapmış olduğumuzu, tasarımlardaki işlevsellikleri bu vesile ile daha iyi anlatabildiğimizi düşünüyorum. Çünkü tasarımları satın alan müşterilerimizin bu tasarımlara hakim olması hemen her özelliğini bilmesi bizim de işleyişimizi daha da sağlıklı kılacaktır. Bu sayede tema özelliklerinden basitçe gerçekleştirilebilecek işlemler için tereddüt yaşamadan neyin nasıl yapılabileceğini değerlendirebileceklerdir.

Umarım bu tarz video konferanslara siz değerli dostlarımızı da dahil ederek daha kaliteli ve profesyonel tasarım ve eklentiler geliştirmeye hep birlikte devam edebiliriz.

Saygılar sunarım.

Güzel düşünce. İletişim denen şey tam olarak budur. tema yayınla sonra herkes başının çaresine baksın mantığı sayenizde yıkılmıştır.
Tasarım yada eklenti alan hiç bir müşterimizi şu ana kadar yalnız bırakmadığımızı değerlendiriyorum. Bu tarz bir düşüncemiz hiç olmadı olmayacakta. Bizden destek alan tüm müşterilerimiz veya müşterimiz olmayanlarda dahil bilirler ki bizler burada olduğumuz müddetçe alması gereken destek ve çözümleri sunarız. Ayrıca düşünceniz için teşekkür ederim. ;)

Elinize emeginize saglik, Dark temasini bekliyorum ;)

Elinize emeginize saglik, Dark temasini bekliyorum ;)
Merhaba Levi45

Aslına bakarsanız bu tasarımın dark versiyonu Övünç beyle yapmış olduğumuz video konferans sonrası hayata geçirilmişti. Web sitemizde diğer temalar arası geçiş yapmadan jquery fonksiyonlu dark modunu test edebilirsiniz.

Tek bir tema ile hem gece modu hemde gündüz modunu görüntüleyebilirsiniz. ;)

1618349720513.png

Son düzenleme:
Değerli arkadaşlar;

XenTR.Net olarak uzun süredir üzerinde çalıştığımız Revolution tasarımı an itibari ile tamamlanmıştır. Övünç beyle yapmış olduğumuz video konferans sonrası tespit edilen hataların tamamı ciddi bir revizyon sürecinden geçirilerek yeni bir takım özellikleri de ekleyerek tamamlamış bulunuyoruz.

Ayrıca daha önceki mesajımda bu tasarıma ait jquery fonksiyonlu bir dark modunu entegre ettiğimizi belirtmiştim. Sonra bu yapı üzerinde biraz düşündüğümüzde bu tarz bir sistemin profesyonel anlamda uygun olmayacağını değerlendirdiğimiz için kullanımdan kaldırmış bulunuyoruz. Bu konudaki gerekçeleri aşağıda sıralıyorum.

Jquery fonksiyonu ile Dark - Light (Gece - Gündüz) modunun değiştirilmesi için çekirdek yapıya ait tüm .less yapısı içerisindeki kodların js fonksiyonu ile html veya body alanı üzerine eklenen bir class altında yeniden derlenmesi gerekmektedir. Doğal olarak yapının aşağıda vereceğim örnek kod altında toplanması gerekir.

HTML classı sonuna jquery click fonksiyonu ile eklenen bir class dark-mode Stil değiştirici butonuna tıklayınca oluşturulacak olan class.

1618514707021.png

Tabi karanlık mod eylemin gerçekleşebilmesi için bu atanmış olan class altında tüm .css (.less) verilerinin toplanması gerekmektedir. Örnek kod:

CSS:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Örnekte görüldüğü gibi değişim için bir link color değerleri verilmiştir. .dark-mode olarak açılmış parantez altında tüm çekirdek yapının kodlarının toplanması gerekmektedir. Mantık olarak bu şekilde bir sıkıcı css yapısının işlenmesi gerekir.

Ancak xenforo yapısı tamamen kendi renk paleti üzerine inşa edildiği için her alanın tamamen bu .dark-mode olarak açılmış less yapısında bulundurulması gerekiyor.

Bu doğrultuda biz geliştiriciler için süreç oldukça sıkıcı ve yorucu olmaktadır. Diğer bir dez avantajı ise sistemin var olan css kodlarının iki kez yüklenmesi demektir.

Tüm bunların dışında 3 üncü parti eklentilerin de standart XenForo renk seçeneklerini kullanıldığı düşünülürse ki durum öyle bunun doğru ve profesyonel bir yaklaşım olduğunu değerlendirmediğimiz için bu yapıyı çıkarmış bulunuyoruz. Her ne kadar sistem yapısında kullanılan eklentiler (XenForo resource manager ve media gallery) için sorun olmasa da diğer 3 üncü parti eklentiler için sorun çıkaracaktır.

Bu durumu şu şekilde daha net anlatabilirim sanırım.
XenForo çekirdek yapısı ve eklenti mantığı üzerinde bir değerlendirme yapıldığında ilgili kodların sadece ilgili görüntülenen sayfalarda çağrıldığını görebilirsiniz. Örneğin bir kaynaklar sayfasının kodlarının sadece o sayfada çalıştırılması gibi değerlendirebilirsiniz.

Tüm siteye ait tüm css yapısının sayfanın her yüklenmesinde çağırılıyor olması açıkçası bizi bu yapıdan vazgeçirmiştir. Tabii tercih olarak yine de jquery fonksiyonu ile kullanmak isteyenler için bu konuda bir makale yayınlayabilirim.

Bu yapının sistem için hazırlanmış bir yapısının ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz.

1618516132523.png 1618516248117.png

Görüldüğü üzere sırf bu yapı için bile bir çok harici renk özelliklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tabi bu yapı dışında orijinal renk tonları üzerinden mix yapılarını yada xf-intensify, xf-diminish, fade ve diğer yapıları da kullanabilirdik. Bu konuda buradaki kaynağı göz atabilirsiniz. Ancak her renk tonunun yüzde değerleri ve mixlenme süreci oldukça zahmetli bir iş gerektirme ve sonuç olarak aynı kapıya çıkmaktadır.

"Bu stil özelliği grubu çıkarılmıştır."

Tasarım Mağaza sayfamızda en kısa sürede yerini alacaktır. Alacak olan tüm arkadaşlara hayırlı olmasını dilerim.

Saygılar XenTR Yönetimi...

Son düzenleme:
Revolution Pro sürümü mağaza sayfamızda satışa sunulmıştur.

Son düzenleme:
Tema için önerim;
Mobilde overlay navigasyon olayında overflow işlemini engellemek iyi olabilir ayrıca açık olduğunda da body e bir shadow tarzı efekt güzel olabilir.

Mobilde overlay navigasyon olayında overflow işlemini engellemek iyi olabilir ayrıca açık olduğunda da body e bir shadow tarzı efekt güzel olabilir.
Alfonse önerini biraz daha açabilir misin? Mobilde sorun mu var? Tam olarak anlamadım sanırım.

Alfonse önerini biraz daha açabilir misin? Mobilde sorun mu var? Tam olarak anlamadım sanırım.
Yok, sorun değil. Mobilde soldan açılan menü açıldığı zaman sayfayı kaydırmayı engellemek güzel olabilir. Genelde navigation drawerlarda böyle bir sistem oluyor(material design) ve açıldığı zaman da arkaplana bi shadow tarzı bir efekt uygulanabilir.

Şimdi daha net oldu. Yani canvas menüsü mobilde açıldığında overlay uygulansın istiyorsunuz açıkçası. Bu eklenebilir mantıklı bir öneri teşekkür ederim. ;)

Screenshot-20210418-002855-Samsung-Internet-Beta.jpg

şöyle bir sorunla karşılaştım. Footer bölümü her seferinde sayfanın en altında bulunmuyor.

Overlay öneriniz sadece mobil cihazlar için geçerli kılınmıştır. Diğer footer problemi çözüldü. Lütfen tekrar kontrol sağlar mısınız?

Problem çözüldü :)
Screenshot-20210418-042427-Samsung-Internet-Beta.jpg

Masaüstü versiyonda nasıl bilmiyorum ama sol navigasyon alanında kaydırma alanı 100% genişliğe sahip değil. Yani kapsayıcı alanın hepsini kullanmıyor altta boşluk var.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri