Bilgi [XTR] Member Stories - Üye Hikayeleri Hakkında

Bilgi [XTR] Member Stories - Üye Hikayeleri Hakkında
9
2K

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
Hepinize merhaba arkadaşlar,

Daha önce custom work (Özel üretim) olarak bir üyemize yaptığımız bir çalışma için sizlere bir duyuru yayınlamıştık.

Gelen ilgi doğrultusunda eklentiyi genel kullanıma açık şekilde yeniden yapılandırdık.
Bu konuda eklenti işleyişi hakkında tüm detaylı bilgileri bulacaksınız.

Şimdi, bildiğiniz video ve hareketsiz fotoğraf kısıtlamalarının ötesine geçin. Üyelerinizin kişisel tarzınızı yansıtan göz alıcı "Üye Hikayeleri" oluşturmalarına izin ve forum etkinliğinizi artırın.

Genel Seçenekler

ACP navigasyon menüsü

Member_Stories_ACP_Nav.JPG

Member_Stories_ACP_General_Options.jpg

Genel seçeneklerde görüldüğü gibi, eklenecek tüm dosya boyutlarını dilediğiniz gibi genel XenForo limitleri dışında kontrol etmeye sahipsiniz.
Yüklenecek dosya uzantılı sistemde izin verdiğiniz yükleme uzantılarını otomatik olarak çeker.

Member_Stories_ACP_Extensions.JPG

Hikayelerin görüntülenme süresini dilediğiniz gibi saat bazında yönetebilirsiniz standart değer (24 Saat) olarak gelmektedir.

Widget Kontrolleri

Member_Stories_ACP_Widget_Controls.jpg

Widget control menüsü içerisinde bulunan seçenekler sayesinde Hikayelerin,
  • Aktif görünme süresini (Bir resmin kaç saniye görüntüleneceğini)
  • Tam ekran görüntüleme
  • Açılış efekti
  • Geçiş efektleri
  • RTL dil desteği
  • Sağ ve sol tuş geçişleri gibi kontrolleri dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.
Stil Özellikleri

Member_Stories_ACP_Style_Properties.JPG

Stil özellikleri sayesinde avatarı bulunmayan kullanıcılara istediğin default avatarı atayabilirsiniz.
Ayrıca Hikaye görünümde yer alan kullanıcı çerçevelerinin renklerini de yönetebilirsiniz.

Widget Yapısı

Member_Stories_ACP_Widget_Limit.JPG

Widget yapısı sayesinde hikayeleri dilediğiniz alanda görüntüleyip kullanabilirsiniz.
Sidebar alanı için 3 ve 3 ün katlarını belirleyerek görünümün daha dengeli durmasını sağlayabilirsiniz.
Genel anlamda forum etkinliğini artıracak bir eklenti olduğu için bizim önerimiz sayfa genişliğinize en uygun sayıyı belirlemenizdir.

Bu son 10 hikaye gibi düşünülebilir. Hikayeleri bir slider sarmalayıcı içerisinde bilerek tutmadık çünkü bu görünümü responsive yapılarda bozulabiliyor.

ACP Hikaye Listesi ve Yönetimi

Member_Stories_ACP_List.JPG

1612370933114.png

Admin kontrol panelinde, benzersiz yönetim seçenekleri sayesinde hikayeleri kolayca yönetebilirsiniz.
Bakalım bu yönetim seçenekleri neler?
  • Üyelerin paylaştığı hikayeleri görüntüleyebilirsiniz (Video veya resim farketmez video oynatımı admin panel için sağlanmıştır.)
  • Üyelerin sildiği bir hikayeler bu alanda statü kapsamında Sof deleted (Geri dönüşümlü) olarak görünür bu sayede bu paylaşımları Hard delete ederek ekleri ile birlikte silebilirsiniz.
  • Paylaşılan bir hikayeyi aynı üye için tek tıkla tekrar aktif edebilirsiniz.
  • Liste içerisinde bulunan filtre sayesinde dilediğiniz hikayeyi adına göre kolayca sıralayabilirsiniz.

Hikaye Ekleme - Hikaye Paylaşma

Member_Stories_Adding_Story.jpg

Kolay hikaye ekleme yapısı sayesinde saniyeler içerisinde üyeleriniz bir hikaye paylaşabilir.
Hikaye ekleme butonu için 4 farklı pozisyon değerinden birini isteğinize göre seçebilirsiniz.

Page action buton yapısı alanında,

Member_Stories_Add_Story_Position-1.jpg

Widget yapısı içinde

Member_Stories_Add_Story_Position-2.JPG

Forum tab menüsü altında

Member_Stories_Add_Story_Position-3.jpg

User Bar alanında (Alert simgesi yanında)

Member_Stories_Add_Story_Position-4.jpg

Hikaye Limitleme - Günlük

Member_Stories_Add_Story_Limit_Info.JPG

Kullanıcı grubu bazında günlük hikaye paylaşımını dilediğiniz şekilde sınırlandırabilirsiniz :) ...
Bu durumu limitlemenin önemli olduğunu düşündük.

Kullanıcı Hikaye Yönetimi

Şuana kadar kullanıcılarımızın hikayelerini nasıl yöneteceğine değinmedik artık sıra bu noktada, hep yöneticiler için bir şey yapacak değiliz.

Member_Stories_Public_Account_Stories.JPG

Yukarıda yer alan butonlarda gördüğünüz gibi kullanıcı Hikaye menüsü alanında süresi dolan, aktif olan tüm hikayelerini görebiliyor.
  • Bu hikayelerini dilerse onlara verilecek izinler sayesinde silebilir.
  • Eski hikayeyi tek bir tıkla tekrar aktif edebilir,
  • Paylaştığı hikayeleri kronolojik olarak görüntüleyebilir.
Hikayelerde Gizlilik

Hikayeler denince akla sosyal medyanın bizlere tanıdığı tüm fırsatların kullanımı ister istemez geliyor.
Bunlardan biri de Gizlilik, bu konunun önemini biliyoruz ve tüm talepleri karşılayacak şekilde hikayelerinizi yönetme fırsatını adminlere değil kullanıcılara veriyoruz :) ...
Bununla ilgili bir talep gelirse eklenmeyecektir. (KVKK Kapsamı gereği bunu yapmayacağız)

Gelelim gizlilik koşullarına,

Member_Stories_User_Privacy.jpg

Hikayeleri üyelerimiz,
  • Ziyaretçilere,
  • Kayıtlı üyelere,
  • Dilerse sadece onları takip eden kullanıcılara,
  • Veya hiç kimsenin görünüme açmadan paylaşım yapabilirler.
Kullanıcı Grubu İzinleri

Member_Stories_User_Group_Perms.jpg

İzinleri genel anlamda tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde eklemeye çalıştık.
İlave bir izin ihtiyacının olması durumunda bunun gereksinimlerini sorgulayarak değerlendireceğimizi bilmenizi isterim.

Eklenti tüm fonksiyonları ile yukarıda sizlere aktarılmış olduğu gibidir ilave bir özellik eklenmeyecektir.

Özelleştirmeler ek ücrete tabidir, şu özellik olsaydı alırım diye düşünüyorsanız onu oluşturacak geliştiriciler ile iletişime geçerek özel olarak alabilirsiniz.

Bu nokta da bu sefer duruşumuzun net olacağını size ifade etmiştim.
Eklenti özel olarak satılacaktır, aynı sektörde olan forumlara satışı yoktur, sınırlı sayıda satışı yapılacaktır. Herkeste olmasın! Ayrıcalığınızı size hissettirsin.

SMS Onayı eklentinin alımı için şarttır, lisanslama ile sadece 1 domainde çalışır lisansın 2. domainde aktif olması durumunda her ikisinde de eklenti otomatik olarak de-aktif duruma düşer. Lisans anahtarınız bloklanır.

Yazdıklarımızı lütfen dikkatli okuduğunuza emin olunuz.

Son olarak eklenti ücreti nedir diye soracak arkadaşlarımız için ücreti 50$ dır. (Bize de mi aynı fiyat, ufak bir ikramınız olur mu konularına lütfen hiç girmeyelim)

Herkese saygılar.

XenTR Ekibi

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Şimdiden bu eklentiyi alarak kullanacak alan üyelerimize hayırlı olsun diyorum. Ayrıca tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Ürün hakkındaki detaylı anlatımı için de XDinc kardeşime teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Elinize emeğinize sağlık. Tam iskonto dicektim son cümle de boğazıma kitlendi :)

Hayırlı olsun. Elinize emeğinize sağlık. Tam iskonto dicektim son cümle de boğazıma kitlendi :)
Gönül ister ki 50TL yapalım ama bir eklentinin oluşturulması ne yazık ki kolay olmamaktadır. Bunun için sevdiklerinizden zaman çalmak zorunda olursunuz. Bazen bir alan için günlerce uğraşmak gerekir. Her fonksiyonu her yapıyı denetleyerek gitmenin nasıl olacağı konusunda bir de bizim tarafımızdan bakmış olsanız sanırım hak verirsiniz. ;)

Gönül ister ki 50TL yapalım ama bir eklentinin oluşturulması ne yazık ki kolay olmamaktadır. Bunun için sevdiklerinizden zaman çalmak zorunda olursunuz. Bazen bir alan için günlerce uğraşmak gerekir. Her fonksiyonu her yapıyı denetleyerek gitmenin nasıl olacağı konusunda bir de bizim tarafımızdan bakmış olsanız sanırım hak verirsiniz. ;)
Helali hoş olsun. İstişare sonucu değerlendirme yapacağız inşallah. Bu sitede bize ne zaman açılır denemek için? Bir de geliştirme konusunda neden bu kadar kapalisiniz. Merakımdan soruyorum

Bu sitede bize ne zaman açılır denemek için?
Bu eklentinin bizim web sitesinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmasını şu aşamada değerlendirmiyoruz. Eklentinin tanıtım amacına yönelik şimdilik sadece yöneticilere izin vermiş bulunuyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bir de geliştirme konusunda neden bu kadar kapalisiniz. Merakımdan soruyorum

Geliştirme konusunda kapalılık olarak algılamayın ne yazık ki bizim ülkemizde durum böyle olmuyor, şuraya şunu da koysak ile başlıyor tamamen özelleştirmeyle bitiyor.
Ayrıca yapı olarak zaten en stabil olacak şekilde tasarlamaya çalışıyoruz.

Bunun dışında görüşleri dile getirmek konusunda herkes özgürdür, XenForo 'da günde 20/30 öneri giriliyor ama hepsi uygulanmıyor :) ...
Son yapılan canlı webinar da herkes için faydalı olabilecek 2 özelliği default olarak eklemelerini istedim, yanıt neydi diye bile sormayın "Planımızda yok" oldu :)

İlk mesajda belirtiğim gibi dilerseniz, farklı üreticilerle görüşüp düşüncelerinize uygun yapı için teklif alabilirsiniz biz buna saygı duyarız.
Bizim hedefimiz zaten herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilmektir ama bunu ilkelerimize bağlı kalarak yapmamız gerekir.
Saygılar.

Hayırlı olsun, kullanmadan birşey söylemek sağlıklı olmasa da, ekran görüntülerinden görüldüğü kadarıyla gerçekten güzel olmuş. Forumların artık sosyal medya sitelerine dönüşmesi gerekiyor ufak ufak. Bununla ilgili bir kaç eklenti önerisi yapacağım :) 50 dolarlık fiyatta bence pahalı değil, yurtdışı eklenti fiyatlarıyla karşılaştırıldığında alternatifi olmayan bir eklenti için ideal.

Eklentiyle ilgili 2 sorum var.
1- Reaksiyon verilebiliyor mu ? Veya farklı bir etkileşim türü ?
2- İstatistikler tutuluyor mu ? Kaç kişi görüntüledi vb gibi

Hayırlı olsun çok güzel olmuş, xenforo tarihinde sosyal medya akımını başlatacağını düşünüyorum

Çok güzel olmuş, ilk ler her zaman güzeldir. Emeğinize sağlık. Hayırlı satışlar

Quick Jump
2,626Konular
12,459Mesajlar
1,433Kullanıcılar
cem0003Son Üye
Geri