[XTR] Hide User Cell On First Post

Eklenti [XTR] Hide User Cell On First Post 1.0.2

indirmek için izniniz yok

XDinc

Yönetici
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
Ovunc Dinc Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

[XTR] Hide User Cell On First Post - Hide to user cell on first post to selected user groups.

Ekli dosyayı görüntüle 627

İlk mesaj alanında kullanıcı bilgisi alanını gizler.

Hide to user cell on first post to selected user groups.

Ekli dosyayı görüntüle 622

Ekli dosyayı görüntüle 623

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Merhaba , eklenti default temada çalışıyor fakat UIX temada çalışmıyor. Bunun için tema yazılımcısıyla mı görüşmem gerekiyor?

Eklentiler genel olarak master tema üzerinden yapılır. Master tema dışındaki tüm temalar aslında çocuk tema olarak nitelendirdiğimiz temalardır. Bu yüzden bu çocuk temaların şablonlarında elle değişim söz konusu olursa eklentiler yüklenirken ilgili alanlara otomatik olarak yazdırılır. Ancak değişmiş şablonlara bu özelliği uygulayamaz.

Sizin sorun da büyük ihtimal ile kullanmış olduğunuz bizim eklentinin şablonu ile UIX teması şablonunda değişiklik söz konusudur. Dolayısı ile çalışmayacaktır. Bu yüzden benim genel tercihim stil yapısında bir çok şablona müdahale etmemektir. Dikkat etmişseniz eğer bizim temalarda PAGE_CONTAINER sablonu dışında kalanlarda düzenlemelerimiz yoktur. O yüzden her tür eklenti ile sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Merhaba , eklenti default temada çalışıyor fakat UIX temada çalışmıyor. Bunun için tema yazılımcısıyla mı görüşmem gerekiyor?

Bunun sebebi kullandığınız temanın şablonlarının sisteminde kendi ana kurgulanmış halinden farklı olmasıdır.
Biz tema yaparken en çok dikkat ettiğimiz nokta aslında budur. Sistemin dışına çıkmış her şablon 3.parti eklenti ve/veya uygulamalarla sorun yaşamanıza neden olur.

Sizin için bunu kolayca revize ederiz bu konuda içiniz rahat olsun sadece temanızın post_macros şablonu iletirseniz.
Kodu buna uyumlu hale getiririz.

Geliştirici modunu açarak şablon değişikliklerinde bu eklenti için bizim aşağıda uyguladığımız değişiklikte yer alan bu kodu bulun;

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bununla değiştirin.,

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Sorun çözülecektir.

Ziyaretçilere içerik kapalı olduğu için göremiyorum ne yazık ki?:rolleyes:

Kullanmış olduğunuz temanın yapısı bozulmuş sanırım bu şekilde mi yoksa kodu ekledikten sonra mı böyle oldu?

Kullanıcı bilgilerinizi destek sistemi üzerinden iletir misiniz?
Hemen bakalım.

Kodu ekledikten sonra oldu , şimdi gönderdim.

Kodu ekledikten sonra oldu , şimdi gönderdim.
Sorun tam olarak XenTR 'nin ilettiği gibi.

Revizyonu yaptım, ama bu gibi durumlar için şunu söylemek gerek sizin temanıza özel eklenti geliştirmek pek mümkün değil!
UIX temalarında ThemeHouse genelde sistemin tüm kodlarını değiştiriyor.

Biz bu gibi durumlarda 3. parti uygulamalara normalde destek vermiyoruz, sadece sorunun bizden mi yoksa tema kaynaklı mı olduğunu bir kez daha görebilmek adına sitenizde gerekli düzenlemeyi yaptık.

Lütfen bize iletmiş olduğunuz bilgilerinizi güvenliğiniz açısından revize ediniz.
Saygılar.

Valla ne yaptınızbilmiyorum ama eskisinden çok daha hızlı çalışıyor site, bunca eklentiye rağmen ilginiz için teşekkür ederim ?

Daha öncede belirtmiş olduğum gibi değiştirilmiş şablonlardaki ilgili alanlara eklentilere ait kodların uygulanması söz konusu değildir. Bunu şöyle düşünün. Örneğin sistemin mevcut teması üzerinde bulunan default temadaki şablonlardan herhangi birisinde değişiklik yaptığınızı varsayalım. Bu şablon PAGE_CONTAINER şablonu olsun. Bu şablon üzerinde navigation alanında bir değişiklik yaptınız. Sonra XenForo yeni bir sürüm çıkardı ve bu sürümde PAGE_CONTAINER şablonu üzerinde bir çok değişiklik yaptı. Biz sistemi güncellediğimizde göreceksiniz ki değişiklik yaptığımız default temada bu güncellemelerin yansımadığını.

Yani eklentilerin yazdırılabilir olması için şablonlarda eklentinin işlem yapacağı alana ait değişiklik olmaması gerekir. Eğer olursa ya kodlar çakışabilir yada eklentinin kodları ilgili alana yansıtılamaz.

Ayrıca prensibimiz gereği kullanmış olduğunuz tema ve eklentiler için üreticilerinden destek almanızı önermekteyim.

XDinc Birden fazla tema kullanımı için bul kısmına 1. kodu bul yoksa 2.kodu bul tarzı birşey yapamazmıyız?

Eklentiyi indiremiyorum. Yetkim olmadığını söylüyor. İndirebilmek için ne yapmalıyım?

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri