Welcome to XENTR - Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bilgi Xf2 kurulumunda php disable function uyarıları ve php.ini yönergeleri

5.00 Oylama 1 Değerlendirme - Raters
XenForo 2.1 sürümünün yayınlanması ile bir çok kullanıcı sistemlerini upgrade ederek uyum zamanını ve meraklarını yenme telaşında.
Bu tatlı telaş bir çok kullanıcıya farklı sorunlarla bırakmıyor da değil.

Bu konumuzda XF2 kurulumunda ve/veya XF1 'den XF2 güncelemesi yapılırken yaşanabilecek PHP Disable Function Uyarıları hakkında bilgilendirme yapacağız.

Peki nedir bu talep edilen?

XenForo, exec,passthru,shell_exec,system fonksiyonlarına ihtiyaç duyuyor bu yüzden güncelleme yada sürüm yükseltme sırasında aşağıda yer alan uyarıları görebilirsiniz.


120


Sunucu size ait ise yasaklanan kodları incelemeniz gerekecek, hosting kullanıyorsanız firmanızdan destek almanız gerekir.Paylaşımlı hosting üzerinde kullanıcıların tarafından anlaşılmayan bir konu var, Disable_functions tek başına gerçek bir güvenlik sağlamaz, sadece betiği meşrulaştırır diyelim.

disable_functions"" komutları sadece >PHP_INI_SYSTEMPHP 4.0.1 ve sonrasında mevcuttur.

CPanel üzerinden kullanıcılar yetkileri olması durumunda bu düzenlemeleri MultiPHP INI Editor üzerinden kendileri yapabilirler.

121

Düzenleme videousu:


Xenforo 2 sürümleri için envai çeşit fonksiyonu oraya eklemeye gerek yok ama stabil bir fonksiyon listesine ihtiyacınız var.
İşte size klavuz olacak güzel bir liste;

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Ek Yönerge ve Kaynak: MultiPHP INI Editor for cPanel - Documentation - cPanel Documentation

Yeni bir konuda tekrar görüşmek üzere herkese saygılar.
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst