Duyuru XenTR.Net hakkında bilgilendirmeler!

Duyuru XenTR.Net hakkında bilgilendirmeler!
6
6K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
2,142
Çözümler
69
Tepki puanı
2,728
Puanları
113
xtr-new.png

Herkese Merhaba;

XenTR.Net olarak bazı değişikliklere gitme kararı aldığımızı bildirmek isteriz. Bu değişiklikler sanırım çoğu kullanıcı tarafından olumlu olarak değerlendirilecektir.

Öncelikle yapılan ve planlanan değişiklikler ile bilgi vermek istiyoruz.
 • XenTR.Net üyelik işlemleri artık tüm kullanıcılara açılmıştır. Artık siteye kayıt için lisans zorunluluğu aranmayacaktır.
  Bu konudaki daha önceki politikamız sadece lisans doğrulaması yapan kullanıcılar için geçerliydi. Ancak ne var ki bu şekilde yeterince herkese fayda sağlayamadığımızı değerlendirerek bu politikamız üzerinde bir değişime gitme kararı almış bulunuyoruz. Sitemize kayıt olurken XenForo lisans doğrulaması artık isteğe bağlıdır. Dilerseniz daha sonra hesap alanınızdan etkinleştirebilirsiniz.

  Lisans zorunluluğu sadece mağaza alanında yer alan ürün satın alımları için geçerli olacaktır. Eğer bir ürün satın alınmak istenirse lisans doğrulama şartı aranmaktadır. Bunun dışında tüm forum hizmetlerinden ve kaynaklar alanından istifade edinile bilinecektir.

 • Ürünler sayfası tamamen yenilenmiştir.
  Ürünler sayfası üzerinde komple bir sistem değişikliğine gidilmiştir. Bu değişiklik ile birlikte tüm müşterilerimizin hesabı veri kaybı olmaksızın yeni ürünler alanına taşınmıştır.

  Not: Müşterilerimizin olası problemler ile karşılaşması durumunda bize destek talebi üzerinden yaşanılan sorunu bildirmeleri yeterli olacaktır. Bu doğrultuda gereken işlem derhal yapılacaktır.

 • Ürün fiyat politikamız hakkında bazı değişiklikler yapılmıştır.
  Şu ana kadar yayınlanmış ürünlerimizde ve yenileme süreleri için bir değişiklik söz konusu değildir. Ancak yeni ürünler için bazı seçenekler mevcut olacaktır. Örneğin bir ürünün 6 aylık ve 1 yıllık fiyatları belirlenerek bu süreler için yenileme ücretlerinde değişiklikler olacaktır.
Sorular:
 1. Siteye kayıt ücretli mi?
  Web sitemize kayıt tamamen ücretsizdir.
 2. Mağaza sayfasından nasıl ürün satın alabilirim?
  Ne yazık ki Mağaza sayfasından herhangi bir ürün satın almak için öncelikle XenForo Lisans doğrulama işleminin yapılması gerekmektedir. Daha sonra mağaza sayfamızda satın alma butonları aktif olacak ve ürün alımı gerçekleştirilebilinecektir.
 3. Ürünler için indirimler söz konusu olacak mı?
  Mağazamızda yer alan ürünler için belli zamanlarda kupon kodu uygulamasına gidilerek belirlenen ürünlerde % oranında indirimler olacaktır. Bu indirimler yapıldığında tüm kullanıcılar web sitemizin üzerinde yer alan uyarılar alanından görülebilecek ve duyuru alanında konu ile ilgili bilgi verilecektir.
Umarız bu yeni politikamız tüm kullanıcılar tarafından olumlu karşılanır.

XenTR.Net Yönetimi
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:
Merhabalar, bu karar değişikliğiyle aranıza katılabildim. Henüz kendi xenforoma sahip olmak için bir fon oluşturabilmiş değilim. Malum ülkemizdeki kur. İyi bir front-end developer olduğumu düşünüyorum. Her türlü CSS sorunlarında yardıma ihtiyacı olan kim var ise imdadına koşmaya hazırım :) Onun dışında ufak tefek kendi paylaşımlarım da olabilir. İleride bir gün gerçek bir Xenforo sahibi olmayı iple çekiyorum :)

Ek olarak kısıtlama kaynaklar alanında yok demiştiniz ancak hiç indirme hakkım bulunmuyor bir sınırlama mı var?
 
Merhaba öncelikle hoş geldiniz diyorum.
Bu karar değişikliği sizler kadar bizim için de hayırlı olur umarım. Burada edindiğimiz bilgileri çeşitli kıstaslar ile kısıtlayarak vermenin doğru olmadığını değerlendirerek herkes için forumu açmış bulunuyoruz. Umarız birlikte daha güzel bir içerik yapısına sahip doyurucu bir forum platformuna dönüştürebiliriz.

XenTR.Net topluluğuna katıldığınız için teşekkürler...
 
XenTR.Net kayıt süreci ile bazı yeni gelişmeler yapılmıştır. Son zamanlarda yaşanılan bir çok kötü niyetli kişilerin birden fazla hesap oluşturduğu ve bu hesapları başkaları ile paylaştığını tespit ettik.

Bu konuda alınan tedbirler ile tüm kullanıcılarımızı da bilgilendirmek istedik.

Açıkçası önceleri çoklu hesap algılayıcısı kullanmıyorduk ancak son gelişmeler doğrultusunda çoklu hesap algılama eklentisini satın alarak etkinleştirdiğimizi bildiririz. Bu doğrultuda çoklu hesap kullanan tüm üyelerin hesapları sistem tarafından otomatik olarak kısıtlanmaktadır.

Ayrıca Proxy girişleri içinde bazı tedbirler mevcuttur. Eğer ki siteye bir proxy sunucu üzerinden kayıt olmak isterse bir kullanıcı sistem tarafından otomatik olarak engellenecektir. Bu durum şu aşamada kayıt süreci ile sınırlandırılmıştır.

Yani kullanıcı kendi IP adresi ve normal kullanıcı hesabı ile giriş yapmadığı sürece diğer yöntemler ile kayıt sağlayamayacaktır. Kayıt sağlamış olsa dahi onay sürecinde tespit edilerek ve hesabı sınırlandırılmaktadır.

Tüm XenTR.Net üyelerimize duyurulur.
 
Bu siteye yakışan R10 gibi kaliteli platformda kullandıkları davetiye sistemidir.
Daha yakışanı ise bu sistemi sıfırdan sitenin kendi yazıp, şahsen kullanmasıdır. :)
 
Bu siteye yakışan R10 gibi kaliteli platformda kullandıkları davetiye sistemidir.
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Ama davetiye için şu aşamada çok çok erken diye düşünüyorum. Eklenti konusunu ise dert etmiyorum eminim yazarız o gün geldiğinde. ;)
 
XenTR.Net web sitemiz üzerinde SMS onay sistemi bu gün itibari ile gerekli izinlerin ayarlanmasına müteakiben hayata geçirilecektir. ;) Konu ile ilgili olarak detaylı açıklamalar işlem sonrasında verilecektir.
 
Quick Jump
2,634Konular
12,474Mesajlar
1,437Kullanıcılar
Geri
Üst