Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

Bilgi XENTR İçerik Yönetimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ovunc Dinc

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
Lisanslı Üye
Premium
Katılım
2 Şub 2019
Mesajlar
894
Tepki puanı
1,915
Puanları
93
Web Sitesi
xentr.net

İtibar Puanı:

Merhaba arkadaşlar,
Xentr.net kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
uymak durumundadırlar.

Bu yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düşünenlere de elimizden yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmemektedir.

Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir. Ek olarak bizim yönetim anlayışımızın bazı gerekçeleri ön koşul olarak sağlamanızı gerektirir.

Pek Bunlar Neler ve Neden Gerekli?

Sitemize aktif bir XenForo Lisansınız yoksa kayıt olamazsınız, bu bizlerin erişmek istediği daha kaliteli bir birlikteliğin başlangıcı için ön şart olarak belirlediğimiz bir husustur. XenTR genel anlamda site yöneticilerine destek ve hizmet ediyorsa kaldı ki bu yöneticiler ahlaki ve kültürel değerlere sahipse emeğin ve saygının anlamını biliyorsa bu kararın ne kadar doğru olduğunu anlarlar... Bizim derdimiz üye sayısı olmayacak ve böyle bir kaygıyı taşımıyoruz.

410

Aramızdan mutlaka biri çıkar kullanmış olduğu klavyesinin CAPS-LOCK tuşuna basılı unuttuğu cümlelerini dile getirirken feryat eder bir şekilde dert yanarsa destek, hizmet, duyuru vb. içeriği ne olursa olsun sileriz...

412

Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Sunucumuz arama için oldukça hızlıdır ve bu işlem sadece birkaç saniyenizi alır. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.
Demedi demeyin kaldırmak zorunda kalırız :)...

413


Forumda herhangi bir konuyla ya da mesajla ilgili öneri, şikayet ve diğer bildirimlerinizi ilgili konunun bölüm moderatörüne " Rapor Et "butonunu kullanarak kolayca iletebilirsiniz. Diğer durumlar için ise yöneticilerimize özel mesaj yolu ile ulaşabilir ya da
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
kullanabilirsiniz.

414

Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.
Yada bu düşünceler içinde sizi 112'ye yönlendirme zorunda kalırız :)...


Konular doğru bölümlere açılmalı ve gönderilen mesajlar da konu ile uyumlu olmalıdır. Eğer uyumlu değilse, uygun kategoriye, o konuyu anlatacak en iyi başlık seçilerek yazılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır. Konunuzu uygun alana haber vermeden taşımayı seçebiliriz.
Bu ukala olduğumuzdan değil içerik yönetim anlayışımızın buna izin vermediği içindir.

415
Kazanç elde etmek amaçlı kısaltılmış linklerin kullanılması yasaktır. ( Link.TL vb.) Burası hepimiz adına sınırları belli olan E-Ticaret hizmetini uygun olunan kapsamlar sağlandığında destekler. Hiç bir üyemizin zor durumları yaşamasını istemeyiz. Bizim ticaret anlayışımızda kimseyi dolandırmak almadığı bir hizmete fiyat biçmek yok! Bu yüzden kendini Freelance Developer olarak görüpte sitemizi reklam aracı olarak kullanmak isteyen kullanıcılara bunu yapmamaları gerektiğini çok net şekilde belirtiriz.

Pakete Gel, Vatandaş....
Hangi 5 eklenti ? Güvenlik ayarı derken?

418

Biz null içerik desteği vermiyoruz verenlere de pazar sağlamıyoruz.
Bu yüzden sitemize gelerek yukarıda örneği belirtilen bir paket eklemeye çalışmayın, (Konunuz silinir, hesabınız yasaklanır.)


416

Üyelerin birden fazla hesap açması yasaktır. Açanı uyarmayız, rezil etmekte istemeyiz ama duruşumuz nettir.
Herkesin görebileceği bir alanda raporlarız.


Özel mesaj yoluyla üyeleri rahatsız etmek veya taciz edici mesajlar yollamak yasaktır. Bu yüzden belirtmek isteriz ki bunları inceliyoruz, yapmayın!!!
Küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

419

Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin isim verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır.


Son olarak Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcı kendi hesabından sorumludur.
Bu konuda yükümlü olduğumuz noktalar zaten sizlere belirtilmiştir.

Bu liste yaşananlar, hedeflenen noktalar doğrultusunda revize edilecektir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst