Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

• Sitemize kayıt olurken XenForo lisans doğrulaması isteğe bağlıdır. Lisans doğrulmasını hesap alanınızdan kayıt sonrasıda gerçekleştirebilirsiniz ve forumu aktif olarak kullanabilirsiniz fakat ürün satın almak yada premium kategoride yer alan eklentileri indirebilmek için lisans doğrulması gereklidir. Lütfen doğrulama sürecinde kullandığınız lisansın ID kodunu girin. ID doğrulama kodunuz XenForo Müşteri (Customer Area) bölümünde "Token number" olarak bulunuyor.

Bilgi XenForo'da Reklam Yönetimi ve Reklam Alanları

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Ovunc Dinc

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
3

İtibar Puanı:

XenForo reklam yönetimi için bir çok seçenek ve alan mevcut bunu tüm üyelerimizin daha kolay kavraya bilmesi için görsel olarak ele alacağız.
İlk olarak reklam pozisyonları için sistemde kullanabileceğimiz alanları gelin birlikte değerlendirelim,

Görsel Reklam Pozisyonları

Kırmızı kutular: belirli bir sayfa için reklamlar
Gri kutular = tüm sayfalar için genel reklamlar

Forum Genel Bakış:

423

Konu listesi alanı:

424

Mesaj alanı:

425

Nele Yeni Alanı:

426

Üyeler Alanı:

427

Üye Profil Sayfası:

428

Yardım Sayfası:

429

Arama Sayfası:

430

Reklam alanlarını incelediğimize göre artık XenForo üzerinde reklamı nasıl ekleyeceğiz bu aşamaya geçebiliriz,
Admin panel alanından Reklam Yönetimine giriş yapın,

431

Reklam yönetimine girişte, engelleme alanını görünür.
Sağ üst köşede yer alan Reklam Ekle Butonu yardımı ile reklamımızı ekleyeceğiz.

432

Reklam için uygun pozisyonu/görüntülenme alanını belirleyin.

433
Eğer reklamlarınızı masa üstü ve mobil için ayrı yapılandırmak isterseniz bunu da atlamadan gündeme alalım.

İlk olarak aşağıda yer alan kodları kullandığınız temanın extra.less şablonuna ekleyin.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Bu yapılandırmanın ardından reklam ekle bölümünde reklam kodumuza bir class ekleyerek görünümü masaüstü ve mobil cihazlara göre yapılandırmış oluyoruz.

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Örnek,

434

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Moderatörün son düzenlenenleri:

XenMake

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Üye ID
2

İtibar Puanı:

Tek kelime ile "fevkalade" bir anlatım diyorum... Tebrikler... 👏👏👏(y)

HytaleTR

XenTR Müşterisi
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
hytaleturkiye.com
Üye ID
66

İtibar Puanı:

Çok açıklayıcı bir anlatım olmuş teşekkür ederim ufak bir sorum var peki mesaj alanı kısmında "post above message content" reklamı her mesaj içinmi geçerli yoksa o konunun ilk mesajı içinmi geçerli?

Ovunc Dinc

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
3

İtibar Puanı:

Çok açıklayıcı bir anlatım olmuş teşekkür ederim ufak bir sorum var peki mesaj alanı kısmında "post above message content" reklamı her mesaj içinmi geçerli yoksa o konunun ilk mesajı içinmi geçerli?
Güzel yorumunuz için teşekkürler, sorunuza gelince post above message content reklam alanı her mesajın üstünde reklam konumlandıracak şekilde çalışır.