Kullanım tekniği XenForo'da çift sütun forumlar nasıl yapılır?

Kullanım tekniği XenForo'da çift sütun forumlar nasıl yapılır?
31
7K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
XenTR Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

XenForo'da çift sütun forumlar nasıl yapılır? - XenForo kategorilerine bağlı formlarını çift sütun olarak gösterme.

Merhaba
Bu günkü eğitimde XenForo web sitemizde yer alan kategorilere bağlı forumlarımızı nasıl çift sütun olarak gösterebiliriz birlikte görelim.

Aşağıdaki kodu extra.less şablonumuza ekleyip kaydediyoruz.

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:
Çok güzel bir paylaşım oldu teşekkürler.

Merhaba,

Çok beğenmiştim sizin sitede, gayette güzel durdu benim sitede de.
Ama çift sayılı forumlarda, en son forumu tüm div'i kapsayacak şekilde otomatik genişletemez miyiz?
Görüntü aşağıdaki gibi olunca iyi durmuyor sanki :(

Teşekkürler

1151

Ekli dosyalar

• 1558387536356.png
    1558387536356.png
    23.6 KB · Görüntüleme: 4
XenTR bu konuda daha detaylı dönüş yapacaktır. Fakat ben kısaca durumu özetleyim eğer node/forum tek sutunsa bunu belirtmeniz gereken bir stil özelliği seçeneği eklemeniz ve buna göre de .less yapısı gerekir kullandığınız temada bu özellikler olmadığı için görünüm sizde bu şekilde.

Bu arada yeni tasarlanan ve fonksiyonel açıdan çok gelişmiş temalar yakında satışa çıkacak sizin ihtiyaçlarınızın/taleplerinizin karşılığı şablon değişiklikleri değildir!

Kaldı ki bu gibi değişiklikleri her sürüm güncellemesinde tekrar yapmak mantık işi değil. Ama illa nasıl yapabiliriz diye soracak olursanız biz kimseden bir şey gizlemeden anlatmaya çalışırız bizim yönetim anlayışımızda kullanıcılardan veri gizlemek yok.

Saygılar.

XDinc hocam stabil tema kullanıyorum şu anda.
Bahsettiğiniz temalar sizin tarafınızdan mı yazılmaktadır?
Sizin kalite ortada, çıkacak ürünlerin muazzam olacağından endişe duymuyorum.

Yetişirse bu gece Light Pearl yayınlacak!
Temalar kendi ürünlerimizdir XF standart yapısı üzerine çerçeve desteklidir fonksiyonel açıdan ultra gelişmiş seçeneklerle gelir. 200 e yakın yönetim seçeneği barındıran tema çalışmalarından bahsediyoruz. Ürünlerimizin kalitesini övmek istemiyorum ama bazen tutkular kullanmaya başlayınca gelişir ve vazgeçemezsiniz.

Hocam, yıllardır phpBB forumları ile haşır neşir olan biriyimdir.
Sitenizi de keşfedeli henüz 24 saat olmadı ama samimi bir şekilde söylüyorum gerçekten fark ortada.
Sanırım XenForo desteği için başka bir siteye ihtiyaç duymayacağım :)

Güzel paylaşım olmuş,
Alt kısma avatarlı son mesaj nasıl ekleyebiliriz üstad. :unsure:

Arkadaşlar tüm sorularınıza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımdan şüpheniz olmasın. Şu anda Tema çerçevemizin özelliklerini anlatan bir konu hazırlamaya çalışıyorum. Konu bitiminde gerekli olan düzenlemeler konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Yakında daha önce geliştirdiğimiz Light Pearl ismindeki temamızı yayınlayacağım. Bu süreçte biraz zaman almaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar tüm sorularınıza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımdan şüpheniz olmasın. Şu anda Tema çerçevemizin özelliklerini anlatan bir konu hazırlamaya çalışıyorum. Konu bitiminde gerekli olan düzenlemeler konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Yakında daha önce geliştirdiğimiz Light Pearl ismindeki temamızı yayınlayacağım. Bu süreçte biraz zaman almaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederim.
Bilgi için teşekkürler, sabırsızlıkla bekliyorum. :geek:

Kaynak güncellenmiştir. İnceleyip yorumlarınızı bırakırsanız sevinirim.

Gerekli ayarlamaları yapıp yorumumu ekleyeceğim.
Verdiğiniz emek için teşekkürler.

Güncel halinde avatarlı son mesajlar mı eklendi üstad. :unsure:

Aan sayfa forum altı avatarlı son mesaj paneli kastetmiştim değilmiş. :(

Hayır kodların düzenlemesi yapıldı dedim. Avatarlı olan bizim temalarımıza özgü düzenlerdir.
Düzenlenen kısımlar ana sayfa forumlar mı üstad.
Yoksa ara categori kısımlarımı kapsıyor acaba. :rolleyes:
Sadece ana sayfa kategorileri önemli benim için.

Bu düzenleme Kaynak alanında resimde gördüğünüz gibidir. Yani ana sayfanızdaki forumları çift sütun olarak gösterecektir.

Bu düzenleme Kaynak alanında resimde gördüğünüz gibidir. Yani ana sayfanızdaki forumları çift sütun olarak gösterecektir.
Peki üstad, avatarlı son mesaj satırı +eklenti ile mi bağladınız.
Yoksa sadece css ile bir çalışma yaparak mı oldu. :unsure:

O alan daha önce söylediğim gibi bizim tema özellikleri ile birlikte gelmektedir.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri