Welcome to XENTR - Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Soru Xenforo2 local host

Levi45

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
Müşteri
XenTR Üyesi
Katılım
17 Mar 2019
Mesajlar
108
Tepki puanı
60
Selam herkese
Xenforo2.2.x local windows pc ye yukledim bunu nasil online yapabilirim?
 

XenTR

XenTR Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
1,334
Çözümler
4
Tepki puanı
2,029
Web Sitesi
xentr.net
Merhaba Levi45 kişisel bilgisayarınız üzerinde sanırım XenForo 2.2.x sürümü kurdunuz ve hazırladınız. Bu hazırladığınız yapıyı sunucuya taşımak istiyorsanız eğer öncelikle sunucu üzerinde bir veri tabanı ve kullanıcı oluşturun ve localde kurmuş olduğunuz sistemin phpmyadmin sayfasından veritabanını indirin.

Daha sonra local makinanızda bulunan xenforo 2.2.x dizinini kopyalayın ve sunucu üzerinde public_html içerisine ftp programı yada sunucu aracılığı ile gönderin. Dosya gönderim işlemi bittiyse sunucunuz üzerinden yine phpmyadmin sayfasına giderek localhostunuzdan indirmiş olduğunuz veritabanını içeri aktarın. Aktarma işlemini tamamlayın.

Son olarak sunucunuza göndermiş olduğunuz XenForo dosyalarınızdan src dizininde yer alan config.php dosyasını düzenle diyerek sunucu üzerinde oluşturmuş olduğunuz veritabanı ve kullanıcı adı ve şifresini ilgili alanlara yazınız.

En son işlem olarak /admin.php?options/groups/basicBoard/ sayfasına giderek localhost yazan alanları site adınız ile değiştirin.

Biraz karışık anlatım oldu ama uygulama aslında oldukça basittir.
 

Levi45

Lisanslı Üye
Lisanslı Üye
Müşteri
XenTR Üyesi
Katılım
17 Mar 2019
Mesajlar
108
Tepki puanı
60
Osman Bey cok tesekkur ederim ozur dilerin daha fazla bilgi yazmaliydim. Benim yapmak istedigim forumu local pc den aktif etmek istiyorum yani local pc yi host olarak kullanmak istiyorum. Bu mumkunmudur ?.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst