Soru Xenforo2 local host

Soru Xenforo2 local host
4
984

Levi45

Licenced
Katılım
17 Mar 2019
Mesajlar
200
Çözümler
5
Tepki puanı
92
Puanları
28
Selam herkese
Xenforo2.2.x local windows pc ye yukledim bunu nasil online yapabilirim?
 
Merhaba Levi45 kişisel bilgisayarınız üzerinde sanırım XenForo 2.2.x sürümü kurdunuz ve hazırladınız. Bu hazırladığınız yapıyı sunucuya taşımak istiyorsanız eğer öncelikle sunucu üzerinde bir veri tabanı ve kullanıcı oluşturun ve localde kurmuş olduğunuz sistemin phpmyadmin sayfasından veritabanını indirin.

Daha sonra local makinanızda bulunan xenforo 2.2.x dizinini kopyalayın ve sunucu üzerinde public_html içerisine ftp programı yada sunucu aracılığı ile gönderin. Dosya gönderim işlemi bittiyse sunucunuz üzerinden yine phpmyadmin sayfasına giderek localhostunuzdan indirmiş olduğunuz veritabanını içeri aktarın. Aktarma işlemini tamamlayın.

Son olarak sunucunuza göndermiş olduğunuz XenForo dosyalarınızdan src dizininde yer alan config.php dosyasını düzenle diyerek sunucu üzerinde oluşturmuş olduğunuz veritabanı ve kullanıcı adı ve şifresini ilgili alanlara yazınız.

En son işlem olarak /admin.php?options/groups/basicBoard/ sayfasına giderek localhost yazan alanları site adınız ile değiştirin.

Biraz karışık anlatım oldu ama uygulama aslında oldukça basittir.
 
Osman Bey cok tesekkur ederim ozur dilerin daha fazla bilgi yazmaliydim. Benim yapmak istedigim forumu local pc den aktif etmek istiyorum yani local pc yi host olarak kullanmak istiyorum. Bu mumkunmudur ?.
 
Sayın Levi45 yerel bilgisayarınızı bir sunucu gibi kullanmanızı açıkçası öneremem. Sıkıntılı bir süreç. Bu doğru bir yaklaşım olmaz. Bu konuda google üzerinde aşağıdaki link ile biraz araştırma yapabilirsiniz. ;)

Yerel bilgisayarı sunucu gibi kullanmak
 
Quick Jump
2,582Konular
12,356Mesajlar
1,398Kullanıcılar
prophetSon Üye
Geri
Üst