Yardım XenForo XenForo Resource Manager Entegre

Yardım XenForo XenForo Resource Manager Entegre
8
1K

htsumer

Member
Merhaba, XenForo Resource Manager satın almayı düşünüyorum.
Sitemde manuel hazırladığım forum/Makale konseptinde Programlar ve Görüşler sayfaları var. Bu sayfaları Resource Manager kurduktan ve her birini Resource Manager kategorilerine ekleyip ayırdıktan sonra, mükerrer olmaması adına sileceğim. Fakat link kırılmaları yaşayacağımdan, bu linkleri Resource Manager de aynı bölümlere yünlendirme gibi bir durum yapabilirmiyim.
Örnek:.
Googlede programlara ait x linki tıklandığında, taşınan yere gitmesi şeklinde.
Aklıma gelen Programlar sayfasını silmeden RSS şekline alsam, devamı tıkla dediğimde kaynak yöneticisine gelse..gibi..Her biri için link atayacağım {değişken} yerine..
Fikirleriniz benim için öemlidir.

Çözüm
Googlenin indexlemesini bekleyeceğiz o zaman. Zaten Adsensemi banlayınca beni 1000 km geri atmış :)

Benim önerim Resource Manager kurulumundan sonra içeriklerinizi aşağıda yer alan eklentiyi kullanarak kaynaklara dönüştürmeniz;

Bu işlemin ardından da ilgili eski konu linklerini Google Search Console üzerinden yenileri ile değiştirmeniz olur.
Veya bunu manuel yapmak istemez iseniz site map'i güncellemeniz doğru adım olur.
Saygılar.
Merhaba, XenForo Resource Manager satın almayı düşünüyorum.
Sitemde manuel hazırladığım forum/Makale konseptinde Programlar ve Görüşler sayfaları var. Bu sayfaları Resource Manager kurduktan ve her birini Resource Manager kategorilerine ekleyip ayırdıktan sonra, mükerrer olmaması adına sileceğim. Fakat link kırılmaları yaşayacağımdan, bu linkleri Resource Manager de aynı bölümlere yünlendirme gibi bir durum yapabilirmiyim.
Örnek:.
Googlede programlara ait x linki tıklandığında, taşınan yere gitmesi şeklinde.
Aklıma gelen Programlar sayfasını silmeden RSS şekline alsam, devamı tıkla dediğimde kaynak yöneticisine gelse..gibi..Her biri için link atayacağım {değişken} yerine..
Fikirleriniz benim için öemlidir.
Google eski kayıtları silene kadar rota üzerinden yönlendirme yapabilirsiniz, sanırım en temiz yöntemi böyle olacaktır.

Googlenin indexlemesini bekleyeceğiz o zaman. Zaten Adsensemi banlayınca beni 1000 km geri atmış :)

Benim önerim Resource Manager kurulumundan sonra içeriklerinizi aşağıda yer alan eklentiyi kullanarak kaynaklara dönüştürmeniz;

Bu işlemin ardından da ilgili eski konu linklerini Google Search Console üzerinden yenileri ile değiştirmeniz olur.
Veya bunu manuel yapmak istemez iseniz site map'i güncellemeniz doğru adım olur.
Saygılar.

Çözüm
Buna çözüm üretmek zor :) ne yazık ki yazdığınız gibi bütçeyi etkileyecek bir durum. Ümit edelim size Altın ve Premium Üyeliklerle getirisi olur.
Saygılar.
Sağolasınız.
Valla hocam, bereket versin diyeyim. Yarısı zaten foruma (reseller, domain vs) harcıyorum. Hizmet etmek güzel oluyor. Kalite demek kaliteli üye demek. Forumda sorulara 2 dakikada cevap vermek ve onları memnun etmek, bu tür bütçeleri böcek gibi gösteriyor :)
Neyse konuyu dağıtmayayım.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri