Bilgi XenForo satış sisteminde yanlış bilinenler

Bilgi XenForo satış sisteminde yanlış bilinenler
13
5K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Herkese merhaba;

Özel mesaj ile satış sistemlerine ait bazı mesajlar alıyorum ve bu konuyu açma gereği hissettim.

Bildiğiniz gibi XenForo sisteminde yerleşik olarak gelen 4 (Dört) ödeme sağlayıcısı bulunmaktadır. Bunlar Braintree, PayPal, Stripe ve 2Checkout ödeme sağlayıcıları bulunmaktadır. Ne yazık ki 2016 yılından bu yana PayPal ile birlikte tüm ödeme sağlayıcıları Türkiye'den çekilmişlerdir ve bu ödeme sistemlerini Türkiye'de kullanmak şu aşamada mümkün görünmemektedir. Çeşitli şekillerde açılmış olan bazı PayPal hesapları bir süre kullanım gerçekleştirilmiş olsa da daha sonra kimlik doğrulama sürecine geçirilmektedir. Yani burada açılan hesaplar için kimlik, adres ve diğer doğrulama bilgilerini karşılayamadığımız an hesabınız PayPal tarafından otomatik olarak askıya alınmaktadır.

PayPal üzerinden hesap açarken bu konuya özellikle dikkat etmenizi öneririm. Zira hesabınız her an askıya alınabilir.

XenForo 'da bazı yanlış bilinen yada değerlendirilen bir konu üzerinde açıklama yapma gereği hissediyorum.

XenForo 'da satış sistemine dayalı tüm eklentiler ve kullanıcı yükseltmeleri sistemin bünyesinde yer alan yukarıda sözünü ettiğim 4 ödeme sağlayıcısına göre işlem yaparlar. Türkiye'de geçerli ödeme sistemleri için XenForo 'ya uyumlu özel satış sistemi eklentilerin yazdırılması gerekmektedir. Örneğini web sitemizde görebilirsiniz.

Örnek sayfa: Hizmetler

Burada bizim kendimizin geliştirmiş olduğu Shopier ve PayTR satış sistemlerine ait eklentiler vasıtası ile işlemler gerçekleşir. Aynı şekilde Mağaza sayfamız için de geçerlidir.

Mağaza sayfamız için örnek vermek gerekirse biz DragonByte eCommerce eklentisini kullanmaktayız. Ancak bu satış sistemi eklentisinde ne Shopier nede PayTR ödeme sistemi eklentisi bulunmamaktadır. O halde nasıl oluyor da bu sistemler sizin web sitesinde yer alan hizmetler ve mağaza sayfasında kullanılabiliyor diye sorduğunuzu düşünüyorum.

Çünkü bizim Payment profiles alanında bu eklentiler mevcuttur. Doğal olarak tüm satış sistemi sunan yada kullanıcı yükseltme alanlarında seçili olması gerekli tüm eklentilerde otomatik olarak payment profiles alanında yer alan ödeme seçenekleri çıkmaktadır.

1620591793365.png

Gördüğünüz gibi hangi satış sistemini kullanırsanız kullanın özel olarak Türkiye'de geçerli ödeme sistemlerine ait özel eklenti yazdırılması gerekmektedir. Biz kendimiz bunları kullanıyoruz sizler bilginiz dahilinde diğer popüler ödeme sağlayıcı firmaların geliştirici alanında gösterildiği biçimde XenForo için uyumlu eklentiler geliştirebilir veya yazdırabilirsiniz.

Bir diğer konu

[XTR] Paid Membership

Mevcut hizmetler sayfamızda kullanmış olduğumuz [XTR] Paid Membership eklentisi abonelik tabanlı ürünler için geliştirilmiştir. Bu eklenti içerisinde payment profiles alanında hangi ödeme modülleri seçilmiş ise ona göre otomatik olarak işlem yapar. Not: XTR Paid Membership eklentisi ile birlikte Shopier ve PayTR gelmez.

Ancak bir çok müşterimiz için bu eklentinin hali hazırda Shopier aboneliği olanlar için değiştirilmiş bazı özel yapılarını çalışacak şekilde entegre ettiğimizi de belirtmek isterim.
"Bu konuda detaylı bilgiler için lütfen destek talebi oluşturarak iletişim bilgilerinizi bu talebinizle birlikte gönderin." Konu ile ilgili olarak gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Buradan yeniden hatırlatmak isterim ki bazı özel nedenler dolayısı ile Shopier ve PayTR satış sistemi eklentileri ne yazık ki satılık değildir. Bu konuda lütfen ısrar etmeyiniz.

Saygılar....

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Artık bu sorunda çözüldü.
PayTr ve Paywant Ödeme eklentisini yayınladı.

Çok güzel olmuş ama iframe ile oluşturulmasını açıkçası beğenmedim :)...
Demek ki hala bir XenTR olamamışlar :)...

Ben kullanıcılar adına çok sevindim, hepinize bol kazanç dilerim.
Umarım bir gün bu eklentiyi yapan biri çıkar
Shopier kaydımız var zaten.

Umarım bir gün bu eklentiyi yapan biri çıkar
Burada biraz sitem ettiğinizi değerlendirdim. Umarım dileğiniz gibi bir gün çıkar. Satmamamızın nedenleri konusunda biraz empati yaparsanız bizleri daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Shopier kaydımız var zaten.
Shopier kaydınız olduğuna göre [XTR] Paid Membership eklentisi üzerinden özel düzenlemeler ile bu hizmeti sunabileceğimizi yukarıda destek talebi ile sunabileceğimizi belirtmiştim. Bununla ilgili olarak yardımcı olabiliriz.

Burada biraz sitem ettiğinizi değerlendirdim. Umarım dileğiniz gibi bir gün çıkar. Satmamamızın nedenleri konusunda biraz empati yaparsanız bizleri daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Shopier kaydınız olduğuna göre [XTR] Paid Membership eklentisi üzerinden özel düzenlemeler ile bu hizmeti sunabileceğimizi yukarıda destek talebi ile sunabileceğimizi belirtmiştim. Bununla ilgili olarak yardımcı olabiliriz.
Benim hem paytr hemde shopier hesabim var. Benim istediğim şu.
1 aylık 3 aylık 6 aylık 1 yıllık aboneliklerim var.
(resim ekleyemiyorum)
Üye bunlardan birini almak için yada süresi bittiği için yenilemek istediğinde bunlardan birini tıklayacak kredi kartı ile shopier sayfasından ödemesini yapacak sistem onaylandı dediğinde xf de seçtiği aboneliği aktif edecek. Başka bir şey istemiyorum. Bunu sağlayacaksa elbette isterim.

Ancak bir çok müşterimiz için bu eklentinin hali hazırda Shopier aboneliği olanlar için değiştirilmiş bazı özel yapılarını çalışacak şekilde entegre ettiğimizi de belirtmek isterim.
Bunu daha önce gerçekten bu sisteme ihtiyacı olan bir çok müşterimiz için gerçekleştirdiğimizi konuda ifade ettim zaten.

Son düzenleme:
Desteğiniz için teşekkür ederim. Sorunum çözüldü. Hayırlı forumlar.

Çok güzel olmuş ama iframe ile oluşturulmasını açıkçası beğenmedim :)...
Demek ki hala bir XenTR olamamışlar :)...

Ben kullanıcılar adına çok sevindim, hepinize bol kazanç dilerim.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri