Yardım Xenforo Posta Kimlik Avcısı sorunu!

Yardım Xenforo Posta Kimlik Avcısı sorunu!
12
2K

Enoxys

New member
Merhaba tekrar beyler ve bayanlar bir sorum olacak forumda e-posta gidiyor ancak şöyle bir hata alıyorum;
E-posta gönderme yöntemi varsayılan olarak ayarlı TLS yaptım ancak olmadı hata aldım varsayılan yapınca da
böyle bir hata aldım yardımlarınızı bekliyorum.

prnt . sc / rdpgc3

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Not: ne resim ekleye bildim nede link bir sorun var sanırım o yüzden link o şekilde.

Xenforo ’da mail ayarları şu şekil yapılır...
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Bu hatanın bir çok sebebi olabilir. SSL yada TLS ayarlamanız birşey ifade etmiyor. Fakat SSL olarak ayarlanması sizi biraz daha güvenli gösterir. Mail zone kayıtlarınızda DKIM kaydının olup olmadığını kontrol edin.

Beyler videoyu kötülemek için söylemedim bunu ancak dediğiniz hiç bir işlem bir işe yaramadı direkt olarak varsayılan yaptım sonra sitemde bulunan e-postayı girdim (info@siteadı.com gibi) ve hem sorunsuz bir şekilde geldi hemde spam falan olarak göstermedi google bunu direkt ana sayfaya düştü.

Öncelikle sorununuzu anlaşılır bir şekilde belirtirseniz elbette yardımcı olabiliriz. Hangi mail sunucusunu ne şekilde deniyorsunuz. Sistemin kendi sunucusunun mailleri gönderdiğini belirtmişsiniz son mesajınızda. Halen sorununuz mu var?

Not: google e-posta adresi
Öncelikle sorununuzu anlaşılır bir şekilde belirtirseniz elbette yardımcı olabiliriz. Hangi mail sunucusunu ne şekilde deniyorsunuz. Sistemin kendi sunucusunun mailleri gönderdiğini belirtmişsiniz son mesajınızda. Halen sorununuz mu var?
Hayır sorun yok ancak arkadaşın attığı o video işe yaramadı onu belirttim.

Not: google e-posta adresi

Hayır sorun yok ancak arkadaşın attığı o video işe yaramadı onu belirttim.

xenforo da eposta ayarını smtp olarak ayarlamak zorundasın. O yapılan işlem doğru bir işlem. Smtp dışında başka bir şekilde ayarlarsan e-posta ayarını eposta sistemin bir süre sonra çalışmamaya başlar. Arkadaşım o yapılan işlemle hala bebek forum’un e posta sistemi çalışmaya devam ediyor. Sitenin bulunduğu sunucunun yapısına göre ve e-posta sunucunun yapısına göre bu şekil ayarı değiştireceksin. Örnek e-posta portun 587 olabilir. Ya da e-posta sunucun atıyorum mail.domainin.com ya da webmail.domainin.com da olabilir. Ya da eposta sunucun domainin.com bile olabilir. Xenforo da eposta ayarları o anlatılan video gibi yapılmalıdır ancak e-posta sunucusunun özelliklerine göre portu sunucu ismi değişik olabilir. Smtp dışında başka bir e-posta ayarı yaptıysanız bir müddet sonra sisteminiz kilitlenebilir.

xenforo da eposta ayarını smtp olarak ayarlamak zorundasın. O yapılan işlem doğru bir işlem. Smtp dışında başka bir şekilde ayarlarsan e-posta ayarını eposta sistemin bir süre sonra çalışmamaya başlar. Arkadaşım o yapılan işlemle hala bebek forum’un e posta sistemi çalışmaya devam ediyor. Sitenin bulunduğu sunucunun yapısına göre ve e-posta sunucunun yapısına göre bu şekil ayarı değiştireceksin. Örnek e-posta portun 587 olabilir. Ya da e-posta sunucun atıyorum mail.domainin.com ya da webmail.domainin.com da olabilir. Ya da eposta sunucun domainin.com bile olabilir. Xenforo da eposta ayarları o anlatılan video gibi yapılmalıdır ancak e-posta sunucusunun özelliklerine göre portu sunucu ismi değişik olabilir. Smtp dışında başka bir e-posta ayarı yaptıysanız bir müddet sonra sisteminiz kilitlenebilir.

SMTP zorunlu bir yöntem değil yanlış bilgi. Eğer sunucuda mail() foksiyonu açıksa smtp ayarı yapmadan da default şekilde kullanımın sağlanabilir ve o fonksiyon kapatılana denk hiç bir problem teşkil etmez. ( Tabi bu sadece sunucu üzerindeki mail sistemi için geçerli )

Merhaba tekrar beyler ve bayanlar bir sorum olacak forumda e-posta gidiyor ancak şöyle bir hata alıyorum;
E-posta gönderme yöntemi varsayılan olarak ayarlı TLS yaptım ancak olmadı hata aldım varsayılan yapınca da
böyle bir hata aldım yardımlarınızı bekliyorum.

prnt . sc / rdpgc3

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Not: ne resim ekleye bildim nede link bir sorun var sanırım o yüzden link o şekilde.

Merhabalar,
Mail gönderimini SMTP kullanmadan XenForo default seçenekleri ile gönderiyorsanız şayet, mailleri sitenizin barındığı host/sunucu üzerinden gönderiyorsunuz demektir.

Eğer bir siteyi barınma alt yapısını kategorize edecek olursak; 1. Sitenizin gereksinimleri 2. Mail Sistemleri gelmektedir. Sitenize göre host/sunucu yapılandırması bir bütün, mail yapılandırması ayrı bir işlemdir diyebiliriz. Sunucunuzda mail alt yapınızın SPF kaydı, DKIM, DMARC vb kayıtların, mail SSL sertifikalarının sorunsuz bir şekilde yapılandırılması öncelikli adım olacaktır. Ama bunları yapmak yeterli mi derseniz maalesef, Gmail ve hotmail başta olmak üzere yine bu ayarların sorunsuz olmasına rağmen maillerinizi güvensiz Eposta olarak algılayabilmektedir.

Büyük kullanıcı kitlesine sahip veya büyük kurumsal firmalar bu tür mail gönderim işlemleri için ayrı bir excehange sunucu alıp sadece mail için bu mail sunucularını kullanmaktalar, tabi bu bizim için ekstra mali külfet demektir.

Şu tarih itibariyle sorunsuz eposta gönderimi olarak şahsen öncelikli tavsiyem SMTP ile yandex, zohoo gibi mail sağlayıcılara mail sisteminizi bağlayarak gönderim sağlamak olacaktır.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri