Yardım Xenforo misafirlere tepki özelliğini açma

Yardım Xenforo misafirlere tepki özelliğini açma
2
1K

Mady

Banned
Selamlar
Xenforo 2.1 kullanıyorum isteğim misafir yani kayıt olmayan üyelere kısaca bütün üye gruplarına konulardaki tepki özelliğini tanımlamak istiyorum. Her üye grubu istediği konuyu kayıt olmadan da beğenebilsin bu mümkün mü ?

Not: Üye grubu ayarlarından misafir üye grubuna konulara tepki verme izni versemde değişen bişey olmuyor cevap yazma izni verince oluyor benim istediğim misafirlerin (kayıt olmayan üye grubunun) konulara tepki vermesi şimdiden teşekkürler :)

Selamlar
Xenforo 2.1 kullanıyorum isteğim misafir yani kayıt olmayan üyelere kısaca bütün üye gruplarına konulardaki tepki özelliğini tanımlamak istiyorum. Her üye grubu istediği konuyu kayıt olmadan da beğenebilsin bu mümkün mü ?

Not: Üye grubu ayarlarından misafir üye grubuna konulara tepki verme izni versemde değişen bişey olmuyor cevap yazma izni verince oluyor benim istediğim misafirlerin (kayıt olmayan üye grubunun) konulara tepki vermesi şimdiden teşekkürler :)

Açıkçası bu çok mantıklı olmaz.
Bunun nedenlerini ifade edecek olursak;
  • Tepki aksiyonu "null" dönecek tüm istatistikleri eksik veri içerisinde bırakacak.
  • Alınan/verilen tepki sonrası, tepki gösteren kullanıcılardan ziyaretçi için bir count değeri tutmak gerekecek.
  • Yukarıda yer alan 2 basamağı tamamlamanız durumunda bile ziyaretçilere verilen bu iznin neleri tetikleyeceğini yapıda görmek gerekir.
Bu yüzden bu işlem çok basit bir durum değil.

Açıkçası bu çok mantıklı olmaz.
Bunun nedenlerini ifade edecek olursak;
  • Tepki aksiyonu "null" dönecek tüm istatistikleri eksik veri içerisinde bırakacak.
  • Alınan/verilen tepki sonrası, tepki gösteren kullanıcılardan ziyaretçi için bir count değeri tutmak gerekecek.
  • Yukarıda yer alan 2 basamağı tamamlamanız durumunda bile ziyaretçilere verilen bu iznin neleri tetikleyeceğini yapıda görmek gerekir.
Bu yüzden bu işlem çok basit bir durum değil.
anladım hocam
peki öylesine soruyorum belki bi fikriniz düşüncenizi alabilirim diye
forumda üye olmayan misafirlerin konular üzerinde etkileşim sağlamasını istiyorum bu beğeni olabilir veya ne bileyim bi başka bişey olabilir
yani her giren bi etkileşim sağlasa forum daha çabuk ilerler diye düşünüyorum
fakat bende misafirlere cevap yazma hakkını tanımamakta kararlıyım ama böyle beğeni tarzında ufak bi etkileşim yeri olsa fena olmaz :)
ilginiz için teşekkürler

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri