Yardım XenForo forum linkleri hakkında.

Yardım XenForo forum linkleri hakkında.
11
3K

MehmetOZCAN

Member
Örnek; Forumdaki üyelerden birisinin acmıs oldugu konu ıcerısınde dıs lınk var bu ve buna benzer dıs lınklerın durumu nedir ? do follow mu yoksa no follow mu ? yanılmıyosam xenforonun sıtesınde bununla ilgili ucretlı bir eklenti gormustum. mesela vbulletınde bu ıslemı vbseo eklentısının ıcınde yer alan seceneklerde tüm dıs lınklerı no follow olarak belirle seceneğini işaretleyerek kolayca halledebılıyorduk peki xenforoda nasıl bir yol izlememiz gerekli ?

eğer forum ıcınde yer alan lınkler no follow değilse ki benim gördüğüm kadarı ılede değil, bu forum sahipleri için ciddi bir sıkıntı. tabi bu durum xenforo2 de aşılmışta olabilir bilmiyorum.

Örnek; Forumdaki üyelerden birisinin acmıs oldugu konu ıcerısınde dıs lınk var bu ve buna benzer dıs lınklerın durumu nedir ? do follow mu yoksa no follow mu ? yanılmıyosam xenforonun sıtesınde bununla ilgili ucretlı bir eklenti gormustum. mesela vbulletınde bu ıslemı vbseo eklentısının ıcınde yer alan seceneklerde tüm dıs lınklerı no follow olarak belirle seceneğini işaretleyerek kolayca halledebılıyorduk peki xenforoda nasıl bir yol izlememiz gerekli ?

eğer forum ıcınde yer alan lınkler no follow değilse ki benim gördüğüm kadarı ılede değil, bu forum sahipleri için ciddi bir sıkıntı. tabi bu durum xenforo2 de aşılmışta olabilir bilmiyorum.

Bağlantıları, rel="nofollow" kod yapısına çeviren bir eklenti yapabiliriz bunda sorun yok ama Google bunu gerçekten ister mi? Bunu iyice sorgulamak gerek kısaca bu durum için yapılmış ürünler var mı yada yapıldı mı? Kontrol etmedim ama bir ürün yaparız dert etme.

Xenforoda, ontanımlı olarak yonetıcılerın lınkler nofollow degıldır. dıger tum gruplar nofollow'dur. bunu bypass etme yontemı su sekılde

Admın/Modların hesaplarında kısıyı yonetıcı olarak goster secılı degılse, yonetıcı dahi olsa lınkler gene nofollow'dur

o secımı kaldırdıgında onlıne yonetıcıler wıdget'ınde yonetıcı onlıne olsa bıle gozukmez ( geregı var mı bılmıyorum)

yok ben ılla yonetıcı gozukecem wıdgette dıyorsan

asagıdakı degısılıklıgı yaparak herkesı nofollow yapabılırsın.

library/XenForo /Model/User.php dosyasını açıyoruz ve bulup:

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

değiştir

Kod:

Xenforoda, ontanımlı olarak yonetıcılerın lınkler nofollow degıldır. dıger tum gruplar nofollow'dur. bunu bypass etme yontemı su sekılde

Admın/Modların hesaplarında kısıyı yonetıcı olarak goster secılı degılse, yonetıcı dahi olsa lınkler gene nofollow'dur

o secımı kaldırdıgında onlıne yonetıcıler wıdget'ınde yonetıcı onlıne olsa bıle gozukmez ( geregı var mı bılmıyorum)

yok ben ılla yonetıcı gozukecem wıdgette dıyorsan

asagıdakı degısılıklıgı yaparak herkesı nofollow yapabılırsın.

library/XenForo /Model/User.php dosyasını açıyoruz ve bulup:

Kod:

değiştir

Kod:

XF2 Model methodu mu kaldı? Ben mi hatalıyım Sota bu XF1 için olabilir mi değerli dostum?

Bence xf 2 de yönetici grubu harici linkler nofollow. bu sebeblede yapılacak bir işlem yok. sanırım.

XF2 Model methodu mu kaldı? Ben mi hatalıyım Sota bu XF1 için olabilir mi değerli dostum?
Aynen haklısın, bu sekılde kırık dokumanları txt olarak saklıyorum. xf1 ıcerıgını kopyalamısım :D

o kısım duzenlenırse sevırım zaten bypass yonetımı calısıyor. kendı forumumda o sekılde kullanıyorum.

Bence xf 2 de yönetici grubu harici linkler nofollow. bu sebeblede yapılacak bir işlem yok. sanırım.
Tum Admın ve Modların hesaplarındakı Sarıyla ısaretledıgım kısımdakı tıkı kaldır olsun bıtsın

nofollow.png

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri