Bilgi XenForo Eklenti Yükleme veya Yükseltme Seçenekleri

Bilgi XenForo Eklenti Yükleme veya Yükseltme Seçenekleri
0
6K
XenForo , genellikle elle değişiklik yapmak zorunda kalmadan XenForo 'nun işlevselliğini genişleten ve değiştiren eklentiler için kapsamlı bir çerçeve içerir.
XenForo - Resources alanında birçok eklenti indirilebilir durumdadır ve kullanıcılar için çözüm üreten farklı seçenekler sunmaktadır.

Her ne kadar birçok eklenti XenForo 'ya yeni alanlar eklemeye odaklansa da, her zaman XenForo 'nun çekirdeği ile etkileşime girer ve bu nedenle beklenmeyen davranışlar ve hatalar ortaya çıkabilir. Mevcut XenForo işlevselliğinin davranışını değiştiren veya genişleten eklentilerin hata ve çakışma yaratması daha olasıdır.

Bu konuda sizlerle birlikte XenForo için yeni sürümlerde eklenti yükleme ve yükseltme seçeneklerini işleyeceğiz.

XenForo Eklenti yükleme veya yükseltme

Kontrol Panelinden Kurulumu (2.1+)
XenForo 2.1 veya daha yenisini kullanıyorsanız, zip dosyasını doğrudan kontrol paneline yükleyerek bir eklenti yükleyebilir veya yükseltebilirsiniz. Bu uyumlu bir sunucu yapılandırması ve src / config.php dosyasında bir değişiklik yapılmasını gerektirir.

Bu özelliği etkinleştirmek için, öncelikle src / config.php dosyasına şu satırı eklemelisiniz :

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bu özellik güvenlik nedeniyle varsayılan olarak devre dışıdır. Bu özellik etkinse ve bir yönetici hesabı tehlikede ise, bir saldırganın kontrol panelinden yükleyerek rasgele kod yürütmesine izin verebilir. Bu özelliği, sadece kullanmak istediğinizde config.php değişikliğini yaparak etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

Bu değişiklik yapıldıktan sonra , kontrol panelinin Eklentiler bölümüne gidin ve Arşivden yükle / güncelle bağlantısını tıklayın.


362

Sunucu yapılandırmanız gereksinimleri karşılarsa, bir dosya yükleme seçeneği görüntülenir. Yüklemek veya yükseltmek ve formu göndermek istediğiniz eklentileri veya eklentileri seçin. Oradan, ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz.

363

Bu yöntemle bir eklentiyi yüklemeye veya yükseltmeye çalışırken bir hata oluşursa, aşağıda ayrıntılı olarak verilen manuel kurulum işlemini izleyerek işlemi tamamlamanız gerekir.

Manuel kurulum

Bir eklenti yükleme ve yükseltme işlemi esasen aynıdır.

İstediğiniz eklentiyi indirdikten sonra dosyayı yerel olarak açmalısınız eğer .zip çıkarma işlemi için bilgisayarınızda bir uygulama yoksa öncelikle bunu edinmeniz gerekir. İndirdiğiniz dosya içinde, upload klasörünü görüntüleyeceksiniz XenForo 'nun yüklendiği zamanki gibi bir dizin göreceksiniz . Bu dizinin içeriğine eklentinizin dizinine uygun olacak şekilde dosyalarınızı yükleyeceksiniz .

FTP istemcisi kullanarak, sunucuda XenForo kök dizinine gidin ve yükleme içerikleri arasında upload dizininde. Daha önceden var olan veriler olabileceğinden FTP istemcisi uyarı veriler dosyaların sunucudaki mevcut içeriklerle "birleştirdiğinizden" üzerine yazdır komutunu uyguladığınızdan emin olun.

*Bir eklenti yükseltiyorsanız, bu mevcut dosyaların üzerine yazmalıdır.

Dosyalar yüklendikten sonra, XenForo kontrol panelinde Eklentiler bölümüne gidin. Yeni yüklediğiniz eklentinin yüklenebilir veya yükseltilebilir olarak listelenmesi gerekir. İlgili düğmeyi tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

365


Eklentiyi devre dışı bırakma
Bir eklentiyi devre dışı bırakmak, ilk başta kurulmamış gibi, etkinliği kaybetmesi anlamına gelir eklenti için çalışan sql sorguları devre dışı kalır.
Eklenti tarafından oluşturulan tüm veriler veritabanında kalır ve yeniden etkinleştirdiğinizde erişilebilir.

Bir eklenti , dişli simgesine tıklayarak ve "devre dışı bırak" seçeneğini seçerek devre dışı bırakılabilir.

367

Tüm eklentiler, eklenti listesinin üstündeki "tümünü devre dışı bırak" bağlantısı kullanılarak hızla devre dışı bırakılabilir. Desteğe başvurursanız, bu genellikle gerekli olacaktır. Tüm eklentileri devre dışı bırakırsanız, eklentiler listesinin en üstünde "etkin" bir düğme görünerek eklentilerinizi hızlı bir şekilde yeniden etkinleştirmenize izin verilir.


368

Bir eklentiyi kaldırma
Bir eklentiyi kaldırmak, onu XenForo kurulumunuzdan tamamen kaldıracaktır. Bu süreçte Eklentiyle ilişkili tüm veriler kaldırılacaktır.
Eklentiyi kaldırdıktan sonra bu verileri kurtaramazsınız!

Bir eklentiyi kaldırmak için, kaldırmak istediğiniz eklentinin dişli simgesi menüsünden "kaldır" ı seçin. Bir eklentiyi kaldırırken yüklediğiniz eklenti dosyaları kaldırılmaz.

367

Bunlar FTP üzerinden manuel olarak kaldırılmalıdır.

Eklenti dizinleri aşağıda yer alan resimde gösterildiği gibi /public_html/src/addons alanıdır. Eklentiler styles, js ve data dosyaları da içerebilir.
Fakat bir eklentinin kaldırma işlemi yapıldıktan sonra panelden silinmesini istiyorsanız addons klasöründe yer alan dosyasını silmelisiniz.

366


Eklentiler Yüzünden Kısıtlanan Kontrol Paneli Erişimini Yeniden Kazanma
Bir eklentinin kontrol paneline erişmenizi veya eklentileri devre dışı bırakmanızı engellediğini tespit ederseniz, aşağıdaki satırı geçici olarak src/config.php dosyanızın sonuna ekleyebilirsiniz.

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bunu yapmak için, bu dosyayı FTP istemcisi üzerinden indirin ve bilgisayarınızda basit bir metin editöründe (bir kelime işlemcisi değil) açın. Değişiklikleri kaydedin ve dosyayı sunucunuza yeniden yükleyin.

Bu, tüm eklentiler tarafından çalıştırılan kodun geçici olarak devre dışı bırakılmasını sağlar. Bunu kontrol paneline erişmek ve rahatsız edici eklentileri devre dışı bırakmak için kullanın. Bunu yaptıktan sonra yukarıdaki satırı src/config.phpdosyanızdan kaldırın
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Quick Jump
2,634Konular
12,474Mesajlar
1,437Kullanıcılar
Geri
Üst