Bilgi Xenforo Bot Üyelikler ve Spam Sorunu

Bilgi Xenforo Bot Üyelikler ve Spam Sorunu
16
4K

bebekforum

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba arkadaşlar;

2017 de kurduğum bir site var. Ve gün geçtikçe büyüyor. Bir ara o kadar çok bot üyeler gelip konu basıyordu ki bütün mesaimi banlama ve spam konuları silme üzerine uğraşıyordum. Xenforo güvenlik sistemleri ve google captcha bile engel olamadı. Bu sorunun en güzel çözümü üyelikleri manuel onaya almaktır. Yada Kayıt olan emailleri sadece gmail, hotmail, yandex olarak ayarlamaktır. Buraya Not Düşüyorum Kesin çözüm üyelik sisteminde manuel onaya gitmek en iyi çözümdür.

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Yeni bir sistem geliştirmişler botlar gmail hesaplarıyla geliyor artık. Son günlerde gelenlerin hepsi gmail ile hepsini reddettim. Farklı datacenter iplerle ve gmail ile geliyorlar... Yani aşan maşan olmuyor manuel onayla.. :)
Çözüm
Mail onayı açmak: Seçenekler -> Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri -> E-posta onayı etkinleştir. Link Olarak: admin.php?options/groups/usersAndRegistration/
Spam mail uzantıları için: SPAM-Yasaklı E-Posta Adresleri bu konuyu inceleyebilirsiniz.
StopForumSpam api: Seçenekler -> Spam yönetimi -> StopForumSpam. Link olarak: admin.php?options/groups/spam/#stopForumSpam
mail onay + spam mail uzantılarıni engelleme + stopspamforum api = %95 spamdan korunursunuz.

Mail onayı açmak: Seçenekler -> Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri -> E-posta onayı etkinleştir. Link Olarak: admin.php?options/groups/usersAndRegistration/
Spam mail uzantıları için: SPAM-Yasaklı E-Posta Adresleri bu konuyu inceleyebilirsiniz.
StopForumSpam api: Seçenekler -> Spam yönetimi -> StopForumSpam. Link olarak: admin.php?options/groups/spam/#stopForumSpam

Çözüm
Merhaba arkadaşlar;

2017 de kurduğum bir site var. Ve gün geçtikçe büyüyor. Bir ara o kadar çok bot üyeler gelip konu basıyordu ki bütün mesaimi banlama ve spam konuları silme üzerine uğraşıyordum. Xenforo güvenlik sistemleri ve google captcha bile engel olamadı. Bu sorunun en güzel çözümü üyelikleri manuel onaya almaktır. Yada Kayıt olan emailleri sadece gmail, hotmail, yandex olarak ayarlamaktır. Buraya Not Düşüyorum Kesin çözüm üyelik sisteminde manuel onaya gitmek en iyi çözümdür.
10 adet sadece biz türklerin bileceği soru ve cevap koydum kayıt ve iletişim için hepsi kaybolmuştu. Otomatik programlarla geliyorlar. Yeni kurduğum adını benim bile hatırlamadığım sitelere günlük 5-10 tane yorum bırakıyorlardı onu da akismetle kesin olarak aştım :) Bazen oradan çıkanlar oluyor onu da manuel siliyorum.

Yeni bir sistem geliştirmişler botlar gmail hesaplarıyla geliyor artık. Son günlerde gelenlerin hepsi gmail ile hepsini reddettim. Farklı datacenter iplerle ve gmail ile geliyorlar... Yani aşan maşan olmuyor manuel onayla.. :)

birde yandex olarak geliyorlar bende manuel onay ile çözdüm sorunu bir kac gundur yandex uzantılı uyelikler cogaldı.

Signup abuse detection and blocking

Kayıt kötüye kullanımı algılama ve engelleme , spam ve çoklu hesaplarla mücadelede size yardımcı olacak bir eklentidir. Birden fazla hesabı tespit etmek için, çoklu hesap bilgileriyle raporlamayı ve konu oluşturmayı destekler. Umarım İşinize Yarar.

Benzer sekilde son birkac gündür
yogun sekilde gmail hesaplarında
benim forumada dadandilar.
hal boyle olunca gunluk 5-10 civari spam konu temizlemek zorunda kalinca.

stopspamforuma ek olara akismet sistemini devreye aldim.

bugun 11 spam konusunu onay aldi.

Akismet devreye alarak spam olayini miniminize edebilirsiniz.

Ziyaretçi formunu kullanarak mailler geliyor bana da. Random sorular var ama faydası olmadı.

Ne yapmak lazım ziyaretçi mesajları için?

İyi ki konuyu açtım. Milletin ne derdi varmış. Konu güzin abla gibi oldu. Dökülen dökülene ve daima güncel. :)

Mail dogrulama , sorular , stopspamforum gecen spamcilar icin son kale akismettir.

örnek:

Screenshot_20190820-093854_Samsung-Internet.jpg

Bot üyelikleri geçtim birde insan bot üyeleri var:) konu açıyor ve 3 link çıkışı yapıyor. Şuan yeni bir site olduğu için sallamıyorum ama buna bir çözüm lazım:)

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri